Wielu ludzi szuka przepisu na zmianę życia na lepsze. Próbuje to zrobić na różne sposoby, ale nie zawsze im to wychodzi. Czasami mimo usilnych starań i pomimo tego, że bardzo zależy im na zmianie, nic się nie udaje. Czytają oni najróżniejsze książki, słuchają różnych rad, które mają im w tym pomóc, ale nie wydaje się to proste, a często wygląda, że jest to niemożliwe.

Gdybym miała wypunktować co jest najważniejsze, żeby zaczęły w Twoim życiu zachodzić zmiany, to zrobiłabym to tak:

1. Wdzięczność za wszystko, co masz, co osiągnąłeś, co posiadasz. Wdzięczność za to jaki jesteś i za wszystko co przynosi Ci życie.

Ten temat poruszam w TYM poście. Możesz też poczytać więcej wchodząc w kategorię WDZIĘCZNOŚĆ.

2. Przebaczenie sobie i innym, że coś Ci nie wyszło, że nie udało Ci się osiągnąć tego co zamierzałeś.

To pomoże Ci przestać wspominać przeszłość (o tym czytaj w poście „Zrób coś ze swoją przeszłością.”) i przestać myśleć o tym wszystkim, co wydarzyło się w Twoim życiu a z czego nie jesteś dumny i wolałbyś do tego nie wracać. Bo dopóki nie wybaczysz tego, co kiedyś przeżywałeś, sobie i innym ludziom, którzy uczestniczyli w tych złych sytuacjach, to nie uda Ci się tego zapomnieć i nie uda Ci się tego nie wspominać, ponieważ zakorzeni się to w Twoim życiu.
Tego faktu w ogóle możesz nie zauważyć i w ogóle możesz nie zdawać sobie sprawy, że te wspomnienia czają się gdzieś głęboko w Twoich myślach. Mogą one tkwić bardzo głęboko i mogą dawać o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie. Mogą zadziałać w postaci niepohamowanej złości lub nienawiści do siebie albo do osób, które w niczym nie zawiniły ale są akurat pod ręką, bo uczestniczą w Twoim życiu.
Czy nie zdarzyło Ci się wściekać na kogoś, a gdy złość osłabła, to nagle zrozumiałeś, że coś nie tak i zrobiło Ci się głupio albo po prostu było Ci wstyd, że nie potrafiłeś przyhamować w sobie tego nagłego wybuchu, przez który niesłusznie kogoś wyśmiałeś albo okrzyczałeś?
I nagle zorientowałeś się, że bardzo głupio postąpiłeś. Takie sytuacje i takie zachowanie są najczęściej wynikiem Twoich wcześniejszych przeżyć, które bardzo Ci kiedyś dopiekły, a których do tej pory nie wybaczyłeś sobie oraz osobom, które razem z Tobą w nich uczestniczyły.

15

3. Znalezienie życiowego celu, albo przypomnienie sobie swoich marzeń i przyznanie się przed sobą do tego na czym Ci najbardziej zależy.

Posty na ten temat znajdziesz  w kategorii MARZENIA I CELE. TU jeden z nich.

4. Przetrwanie drogi, którą musisz pokonać, żebyś doszedł do swojego celu.

Podczas drogi mogą dziać się różne dziwne rzeczy, których się nie spodziewałeś. Mogą też zachodzić sytuacje, których za nic nie chciałbyś przeżyć albo podobne do tych, jakie już przechodziłeś. O tym mówi TEN post.

Wszystko co będzie działo się zanim spełni się Twoje marzenie, będzie od Ciebie wymagało cierpliwości

Wiele razy poczujesz potrzebę walki i nie raz będziesz walczył ze sobą o to, żeby Twoje nowe poglądy przeforsować.

A gdy w końcu dojdziesz do wniosku, że nie masz innej możliwości, jak akceptować  WSZYSTKO CO DZIEJE SIĘ W TWOIM ŻYCIU, wtedy zaczną spełniać się Twoje marzenia.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: