Wszyscy nagle chcą zmieniać swoje życie- oczywiście na lepsze, na bardziej satysfakcjonujące, na ciekawsze, a w sumie na inne niż mają dotychczas.

Czy Tobie też zależy na tych zmianach?

Czy Ty też uważasz, że Twoje obecne życie jest mdłe, nijakie i że wcale Ci się ono nie podoba?
Czy też chciał(a)byś zmienić Świat wokół siebie?
Czy też chcesz zmieniać ludzi, którzy są przy Tobie: Twoich bliskich, znajomych z pracy, szefa, przyjaciół?
Czy oni są tacy fatalni, że czas coś z tym zrobić?

IMG_5002b-773x515

A teraz stań na chwilę…..
Pomyśl chociaż przez kilka minut…..
… Czy na pewno ten świat, który tworzyłaś(eś) wokół siebie często z mozołem, często z wieloma przeszkodami, czasami z problemami, które wydawały się nie do przejścia… czy na pewno ten Twój- obecny świat jest aż tak zły?

Być może zaskoczyło Cię to co teraz napisałam i być może trochę namieszam Ci w głowie ale uwierz mi, że wiem o czym piszę.

Popatrz na to tak: Skoro tak bardzo Ci zależy na zmianie swojego życia, na zmianie świata, który Ciebie otacza, to znaczy tyle, że ten obecny Cię nie zadowala, że ten który jest teraz wokół Ciebie wcale Ci się nie podoba.
A o czym to świadczy dokładniej?
Ano świadczy to o tym, że nie doceniasz tego co jest teraz wokół Ciebie, że nie doceniasz tego co sam(a) stworzyłaś(eś).

pexels-photo-large

ALE CZY NA PEWNO TWÓJ OBECNY ŚWIAT JEST TAKI DO NICZEGO?
CZY NA PEWNO TWOI BLISCY, TACY JACY SĄ TERAZ, SĄ ŹLI?

CZY W TWOIM ŚWIECIE NIE MA NICZEGO GODNEGO UWAGI, GODNEGO TWOJEGO ZACHWYTU?
JEŚLI COŚ JEST DOBRE, TO DLACZEGO CHCESZ TAK NAGLE ZMIENIAĆ CAŁY SWÓJ DOTYCHCZASOWY ŚWIAT?
MOŻE DLATEGO, ŻE TAK JEST MODNIE, ŻE CHCESZ MIEĆ TO CO POSIADAJĄ INNI?
MOŻE NAGLE PRZESTAŁO CIEBIE INTERESOWAĆ TO CO TY- WŁASNIE TY, A NIE KTOŚ INNY- CHCESZ, A ZAINTERESOWAŁO CIĘ TO CO KTOŚ POSIADA?

Tu dodam dlaczego napisałam, że to Ty stworzyłaś(eś) swój własny świat, swoje własne życie, bo może nie każda(y) to wie i nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę: Twoje życie tworzą Twoje własne myśli, Twoje własne marzenia, przemyślenia, Twoje emocje.

Na to co wokół Ciebie składa się wyłącznie to co sam(a) wcześniej wymyśliłaś(eś).
Zdaję sobie sprawę, że w tym miejscu nie jedna(en) zaprzeczy i stwierdzi, że to brednie, bo Ty niczego nie wymyśliłaś(eś). A już na pewnie nie obmyślałaś(eś) tego złego co Cię w życiu spotyka, że na pewno nie chciałaś(eś) tego, żeby takie czy inne sytuacje Cię spotkały. Ale jeśli tak twierdzisz to odsyłam Ciebie do moich poprzednich postów, a szczególnie do TEGO, KTÓRY ZNAJDZIESZ TUTAJ.

pexels-photo-large (1)

Bo Twoje marzenia wcale nie są tylko te dobre, CHOCIAŻ MOŻE TAK MYŚLISZ.
Nauczyliśmy się uważać, że marzenia muszą być tylko dobre, bo przecież marzymy tylko o tym, co bardzo chcemy w życiu przeżyć.

Ale w tym miejscu muszę Cię rozczarować, bo chcę Ci powiedzieć, że wszystko o czym myślisz, a zarazem czemu poświęcasz dużo swojej uwagi spełnia się w Twojej dalszej lub bliższej przyszłości.

Chcę Ci powiedzieć, że Świat nie rozróżnia dobra i zła. Świat nie wie co dla Ciebie jest przyjemne, a co się Tobie nie podoba. O tym Ty sam musisz wiedzieć, o tym Ty sam(a) musisz zdecydować. I to jest kluczem do poznania siebie samej(go). To Ty musisz zauważyć, co Cię cieszy a co smuci, bo dostajesz te wydarzenie, które są obdarzone Twoimi emocjami, a im więcej w nich emocji, tym jest pewniejsze, że one się spełnią.

pexels-photo-large (2)

Zastanów się więc teraz, co obdarzasz największymi emocjami, bo to właśnie jest treścią Twojego życia. Nie dostajesz tego co piękne ale spełnia się to co w Tobie wywołuje duże emocje.

A zauważ czy czasami nie wkładasz dużo złych uczuć, czyli dużo złych emocji w to czego wcale nie chcesz przeżyć? Ale skoro wkładasz w to dużo emocji, to zarazem Świat przyjmuje to jak Twoje osobiste marzenie i daje Ci to, jak na tacy. Stąd właśnie jest w Twoim życiu dużo sytuacji, których nie chciałaś(eś) i zapewne usilnie twierdzisz, że to nie są za nic na świecie Twoje marzenia.

DLA ŚWIATA JEDNAK TWOJE MYŚLI, KTÓRYM POŚWIĘCASZ DUŻO UWAGI SĄ ZARAZEM TWOIMI MARZENIAMI. I TO WŁAŚNIE ONE WYDARZAJĄ SIĘ W TWOIM ŻYCIU.

pexels-photo-large (3)
I teraz pomyśl- z jakiego powodu i jakim prawem uważasz, że Świat, który otacza Ciebie, który jest Twoim osobistym światem jest zły? On jest takim jakiego sobie stworzyłaś(eś), chociaż wcześniej nie zdawałaś(eś) sobie zapewne z tego sprawy.

Czy teraz chcesz się tego co masz, co jest wokół Ciebie pozbyć? Czy chcesz teraz wszystko dookoła zmienić? Czy chcesz też zmienić swoich najbliższych?

To tak jakbyś nagle chciał(a) zmienić swoją tożsamość.
To tak jakbyś nagle i najlepiej w tej jednej chwili chciał(a) pozbyć się tego co z takim mozołem do tej pory tworzyłaś(eś) na rzecz tego co ma w Twoim życiu nastąpić.

Musisz najpierw dokładnie rozejrzeć się wokół siebie, zobaczyć co masz wokół siebie. Docenić to co posiadasz, bo w końcu sam(a) to wcześniej stworzyłaś(eś).

4d2660c72722dbea504db6b0882dd079-large

MUSISZ TO CO WOKÓŁ CIEBIE POLUBIĆ, A PRZYNAJMNIEJ ZAAKCEPTOWAĆ.
BO ŚWIAT TO ŻYCIE, TO TAKIE ZYCIE JAKIE MASZ TERAZ W TEJ CHWILI, TO TWÓJ ŚWIAT.
JAK WIĘC MOŻESZ TEGO, CO SAM(A) ZROBIŁAŚ(EŚ) NIE AKCEPTOWAĆ I NIE LUBIĆ?
TWOJE ZMIANY MOGĄ NASTĄPIĆ DOPIERO PO PODZIĘKOWANIU ŚWIATU ZA TO CO MASZ.
PO WYRAŻENIU SWOJEGO ZACHWYTU NAD SWOIM WŁASNY TWORZENIEM. NAD ŻYCIEM.

TAK, BO ZYCIE JEST ZACHWYCAJĄCE.

Dlatego najpierw przeanalizuj to co masz teraz. Doceń to co masz. Zastanów się, w którym momencie zaczęłaś(eś) to tworzyć, a wtedy dojdziesz do ładu jak i o czym chcesz marzyć.
Wtedy zdecydujesz jakie są TWOJE PRAWDZIWE MARZENIA, które mają się spełnić. I właśnie wtedy jest szansa na spełnienie tych dobrych Twoich marzeń.

WTEDY MASZ SZANSĘ, ŻEBY TWOJE ZYCIE BYŁO TAKIM, JAKIEGO PRAGNIESZ.

 

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

 • … uff, to ja mam wielkie szczęście, bo świadomie przeżywam każdy swój dzień doceniając to, co do tej pory dostałam od losu 🙂

  • To bardzo piękne i życzę Ci tego zawsze 🙂

 • Doceniam, to co mam, chociaż jak każdy czuję pewien niedosyt 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • To bardzo dobrze i życzę Ci tego zawsze 🙂
   Ale marzyć też możesz i powinnaś 🙂
   Masz przecież prawo czuć niedosyt.

 • O, tak! To prawda. Marzymy o nie wiadomo czym, a to, co naprawdę nas uszczęśliwia mamy pod ręką. Od czasu do czasu wpadamy w tę pułapkę, warto wtedy sobie uświadomić co mamy i docenić to 🙂

  • Marzenna

   No właśnie. Ja myślę nawet, ze często wpadamy w tę pułapkę ale zazwyczaj tego nie zauważamy od razu, jesteśmy często w czymś w rodzaju śpiączki, z której albo się budzimy albo nie. No i zależy jak szybko się budzimy.
   Czasami możemy się obudzić w ostatnim momencie gdzie jeszcze jest możliwość, żeby cośb z tą sytuacją zrobić i to jest chyba najczęstsze przebudzenie.
   Zdarza się też, ze można się obudzić za późno…

 • Z rok temu, trochę lepiej nawet już bym się z tym tekstem nie zgadzała. Przez wiele lat była osobą obwiniająca swoje otoczenie za to, jak jest, kim jestem i jak traktują mnie ludzie. Tak, idealnie wpisuje się w moje one little word „dlaczego”. W zeszłym roku zrozumiałam, że aby zmienić rzeczywistość, w pewnym sensie tożsamość muszę zmienić siebie. Nagle okazuje się, że inni chcą mnie znać, że życie nie jest takie do kitu. Nigdzie się nie przeprowadziłam, nie zmieniłam branży … zmieniłam siebie.
  Może nie byłoby to aż tak skuteczne, gdyby nie fakt, że peszyło samo. Nie zrobiłam nic wbrew sobie.

  • Bardzo Ci dziękuję za ten komentarz. Może właśnie on pomoże iluś osobom lepiej zrozumieć w czym jest rzecz, bo wszystko leży w nas samych, a nie w otoczeniu, które obwiniamy gdy coś nam samym nie wychodzi.
   Ale to jedynie my jesteśmy odpowiedzialni za to co dzieje się wokół nas. I ten kto to zrozumie, kto to zaakceptuje, kto to przyjmie do wiadomości, ma ogromną szansę na polepszenie swojego własnego życia.
   A dzięki zmianom w sobie samym poczuje też, jak bardzo wobec niego zmieniło się podejście innych ludzi i o ile inni są szczęśliwsi przebywając właśnie z nim.

 • Nie chce zmieniać świata wokół siebie, ani ludzi, ani nic. Staram się doceniać to co mam i dążyć do spełnienia swoich marzeń, osiągnięcia czegoś nowego, ale ogólnie jestem zadowolona ze swojego życia :)))

  • Bardzo fajnie to ujęłaś i cieszę się, że tak właśnie do tego podchodzisz 🙂

 • awiola

  Staram się doceniać każdy dzień 🙂

  • To jest bardzo pocieszające. I dobrze, że tak do tego tematu podchodzisz.

 • Ja bardzo lubię swoje życie i ludzi wokół mnie. Nie chciałabym żeby to się zmieniło 🙂

  • To co napisałaś jest bardzo miłe i osoby, które Ciebie znają i z Tobą przebywają, muszę być zadowoleni z tej znajomości.

 • Ludzię przez całe życie gonią za ,,lepszym życiem”. W tym całym pędzie zapominają się czasami zatrzymać, przyjrzeć temu co ich otacza i się nad tym zachwycić. Sama często przyłapuję się na tym, że za czymś się uganiam i w tym biegu zapominam, po co ja tak właściwie biegnę. To już czasami nawet nie kwestia osiągnięcia celu. Czasami ten ,,bieg” staje się celem samym w sobie. Na szczęście potrafię się zatrzymać i spytać samą siebie, czy naprawdę potrzebuję dobiec do ,,mety”, czy może dobrze mi w tym miejscu, w którym jestem. A dobrze mi. Potrzebuję czasami wprowadzić parę zmian, coś poprawić, coś osiągnąć, ale nie wywracać całe życie do góry nogami.

  • Każdy może się czasami zapędzić i czegoś nie zauważyć, bo to w końcu takie ludzkie… Ale najważniejsze, żeby w porę się zatrzymać i zauważyć co ma się wokół siebie albo coś naprawić, jak coś źle poszło.
   Najważniejsze, żeby w porę się opamiętać. I wiedzieć czego się naprawdę chce.

 • Myślę, że to ważne jest żyć chwilą, tym co jest tu i teraz… ale też nie zatrzymywać się w swoich marzeniach… I może to prawda, że wszechświat przyciąga do siebie to, co najbardziej przeżywamy, o czym najczęściej myślimy… ale moim zdaniem to my sami wybieramy to jakie cele w naszym życiu zostaną zrealizowane 🙂

  Także, carpe diem… 🙂

  Panna Joanna

  • To prawda przecież, ze my sami wybieramy, bo to co nas interesuje obdarzamy zarazem największymi emocjami 🙂
   No a to, że zapomnimy o życiu Tu i Teraz powoduje, że tego co mamy obecnie nie doceniamy.
   I wtedy Świat na siłę chce nam przypomnieć, że ważna jest tylko chwila obecna i dlatego stajemy w miejscu, zamiast ruszać za marzeniami.

 • Bardzo dziękuję Ci za ten tekst. Mam teraz dużo wątpliwości w życiu. Na pozór niby wszystko ładnie wygląda, ale… tak, chciałam zmieniać otaczający mnie świat. Za dużo uwagi poświęcam na myślenie o innych, porównując się do nich. Muszę przemyśleć ten temat…

  • Marzenna

   To trzymam za Ciebie kciuki 🙂
   Nie jesteś w tym odosobniona. Często zapominamy o tym kim naprawdę jesteśmy, wpadamy w różne pułapki. Ważne, żeby się obudzić w porę i to zauważyć i zaakceptować. Wtedy wszystko zaczyna się zmienić.

 • Lubię to jak wygląda moje życie ❤

 • ciekawy i inspirujący wpis 🙂