Wszyscy nagle chcą zmieniać swoje życie- oczywiście na lepsze, na bardziej satysfakcjonujące, na ciekawsze, a w sumie na inne niż mają dotychczas.

Czy Tobie też zależy na tych zmianach?

Czy Ty też uważasz, że Twoje obecne życie jest mdłe, nijakie i że wcale Ci się ono nie podoba?
Czy też chciał(a)byś zmienić Świat wokół siebie?
Czy też chcesz zmieniać ludzi, którzy są przy Tobie: Twoich bliskich, znajomych z pracy, szefa, przyjaciół?
Czy oni są tacy fatalni, że czas coś z tym zrobić?

IMG_5002b-773x515

A teraz stań na chwilę…..
Pomyśl chociaż przez kilka minut…..
… Czy na pewno ten świat, który tworzyłaś(eś) wokół siebie często z mozołem, często z wieloma przeszkodami, czasami z problemami, które wydawały się nie do przejścia… czy na pewno ten Twój- obecny świat jest aż tak zły?

Być może zaskoczyło Cię to co teraz napisałam i być może trochę namieszam Ci w głowie ale uwierz mi, że wiem o czym piszę.

Popatrz na to tak: Skoro tak bardzo Ci zależy na zmianie swojego życia, na zmianie świata, który Ciebie otacza, to znaczy tyle, że ten obecny Cię nie zadowala, że ten który jest teraz wokół Ciebie wcale Ci się nie podoba.
A o czym to świadczy dokładniej?
Ano świadczy to o tym, że nie doceniasz tego co jest teraz wokół Ciebie, że nie doceniasz tego co sam(a) stworzyłaś(eś).

pexels-photo-large

ALE CZY NA PEWNO TWÓJ OBECNY ŚWIAT JEST TAKI DO NICZEGO?
CZY NA PEWNO TWOI BLISCY, TACY JACY SĄ TERAZ, SĄ ŹLI?

CZY W TWOIM ŚWIECIE NIE MA NICZEGO GODNEGO UWAGI, GODNEGO TWOJEGO ZACHWYTU?
JEŚLI COŚ JEST DOBRE, TO DLACZEGO CHCESZ TAK NAGLE ZMIENIAĆ CAŁY SWÓJ DOTYCHCZASOWY ŚWIAT?
MOŻE DLATEGO, ŻE TAK JEST MODNIE, ŻE CHCESZ MIEĆ TO CO POSIADAJĄ INNI?
MOŻE NAGLE PRZESTAŁO CIEBIE INTERESOWAĆ TO CO TY- WŁASNIE TY, A NIE KTOŚ INNY- CHCESZ, A ZAINTERESOWAŁO CIĘ TO CO KTOŚ POSIADA?

Tu dodam dlaczego napisałam, że to Ty stworzyłaś(eś) swój własny świat, swoje własne życie, bo może nie każda(y) to wie i nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę: Twoje życie tworzą Twoje własne myśli, Twoje własne marzenia, przemyślenia, Twoje emocje.

Na to co wokół Ciebie składa się wyłącznie to co sam(a) wcześniej wymyśliłaś(eś).
Zdaję sobie sprawę, że w tym miejscu nie jedna(en) zaprzeczy i stwierdzi, że to brednie, bo Ty niczego nie wymyśliłaś(eś). A już na pewnie nie obmyślałaś(eś) tego złego co Cię w życiu spotyka, że na pewno nie chciałaś(eś) tego, żeby takie czy inne sytuacje Cię spotkały. Ale jeśli tak twierdzisz to odsyłam Ciebie do moich poprzednich postów, a szczególnie do TEGO, KTÓRY ZNAJDZIESZ TUTAJ.

pexels-photo-large (1)

Bo Twoje marzenia wcale nie są tylko te dobre, CHOCIAŻ MOŻE TAK MYŚLISZ.
Nauczyliśmy się uważać, że marzenia muszą być tylko dobre, bo przecież marzymy tylko o tym, co bardzo chcemy w życiu przeżyć.

Ale w tym miejscu muszę Cię rozczarować, bo chcę Ci powiedzieć, że wszystko o czym myślisz, a zarazem czemu poświęcasz dużo swojej uwagi spełnia się w Twojej dalszej lub bliższej przyszłości.

Chcę Ci powiedzieć, że Świat nie rozróżnia dobra i zła. Świat nie wie co dla Ciebie jest przyjemne, a co się Tobie nie podoba. O tym Ty sam musisz wiedzieć, o tym Ty sam(a) musisz zdecydować. I to jest kluczem do poznania siebie samej(go). To Ty musisz zauważyć, co Cię cieszy a co smuci, bo dostajesz te wydarzenie, które są obdarzone Twoimi emocjami, a im więcej w nich emocji, tym jest pewniejsze, że one się spełnią.

pexels-photo-large (2)

Zastanów się więc teraz, co obdarzasz największymi emocjami, bo to właśnie jest treścią Twojego życia. Nie dostajesz tego co piękne ale spełnia się to co w Tobie wywołuje duże emocje.

A zauważ czy czasami nie wkładasz dużo złych uczuć, czyli dużo złych emocji w to czego wcale nie chcesz przeżyć? Ale skoro wkładasz w to dużo emocji, to zarazem Świat przyjmuje to jak Twoje osobiste marzenie i daje Ci to, jak na tacy. Stąd właśnie jest w Twoim życiu dużo sytuacji, których nie chciałaś(eś) i zapewne usilnie twierdzisz, że to nie są za nic na świecie Twoje marzenia.

DLA ŚWIATA JEDNAK TWOJE MYŚLI, KTÓRYM POŚWIĘCASZ DUŻO UWAGI SĄ ZARAZEM TWOIMI MARZENIAMI. I TO WŁAŚNIE ONE WYDARZAJĄ SIĘ W TWOIM ŻYCIU.

pexels-photo-large (3)
I teraz pomyśl- z jakiego powodu i jakim prawem uważasz, że Świat, który otacza Ciebie, który jest Twoim osobistym światem jest zły? On jest takim jakiego sobie stworzyłaś(eś), chociaż wcześniej nie zdawałaś(eś) sobie zapewne z tego sprawy.

Czy teraz chcesz się tego co masz, co jest wokół Ciebie pozbyć? Czy chcesz teraz wszystko dookoła zmienić? Czy chcesz też zmienić swoich najbliższych?

To tak jakbyś nagle chciał(a) zmienić swoją tożsamość.
To tak jakbyś nagle i najlepiej w tej jednej chwili chciał(a) pozbyć się tego co z takim mozołem do tej pory tworzyłaś(eś) na rzecz tego co ma w Twoim życiu nastąpić.

Musisz najpierw dokładnie rozejrzeć się wokół siebie, zobaczyć co masz wokół siebie. Docenić to co posiadasz, bo w końcu sam(a) to wcześniej stworzyłaś(eś).

4d2660c72722dbea504db6b0882dd079-large

MUSISZ TO CO WOKÓŁ CIEBIE POLUBIĆ, A PRZYNAJMNIEJ ZAAKCEPTOWAĆ.
BO ŚWIAT TO ŻYCIE, TO TAKIE ZYCIE JAKIE MASZ TERAZ W TEJ CHWILI, TO TWÓJ ŚWIAT.
JAK WIĘC MOŻESZ TEGO, CO SAM(A) ZROBIŁAŚ(EŚ) NIE AKCEPTOWAĆ I NIE LUBIĆ?
TWOJE ZMIANY MOGĄ NASTĄPIĆ DOPIERO PO PODZIĘKOWANIU ŚWIATU ZA TO CO MASZ.
PO WYRAŻENIU SWOJEGO ZACHWYTU NAD SWOIM WŁASNY TWORZENIEM. NAD ŻYCIEM.

TAK, BO ZYCIE JEST ZACHWYCAJĄCE.

Dlatego najpierw przeanalizuj to co masz teraz. Doceń to co masz. Zastanów się, w którym momencie zaczęłaś(eś) to tworzyć, a wtedy dojdziesz do ładu jak i o czym chcesz marzyć.
Wtedy zdecydujesz jakie są TWOJE PRAWDZIWE MARZENIA, które mają się spełnić. I właśnie wtedy jest szansa na spełnienie tych dobrych Twoich marzeń.

WTEDY MASZ SZANSĘ, ŻEBY TWOJE ZYCIE BYŁO TAKIM, JAKIEGO PRAGNIESZ.

 

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: