Na swojej drodze spotykamy różnych ludzi, o różnym wyglądzie, usposobieniu, charakterze. Większość z nas ma zapędy, żeby dzielić ludzi na dobrych i złych, mądrych czy głupich, na takich, z którymi nam się dobrze rozmawia i takich, z którymi wcale nie potrafimy się porozumieć. Na takich, z którymi uwielbiamy przebywać i na takich, których wręcz nie znosimy.

To wszystko powoduje, że jednych ludzi akceptujemy bardziej, innych mniej, a niektórych wręcz wcale nie potrafimy zaakceptować.

Oczywiście łatwo jest zaakceptować tych, z którymi nam jest dobrze, z którymi uwielbiamy przebywać, z którymi świetnie się nam rozmawia, z którymi potrafimy dobrze się bawić i z którymi dobrze jest być, gdy coś nam w życiu nie idzie.

Znacznie trudniej zaakceptować tych, z którymi źle się czujemy, z którymi rozmowa się nie klei, którzy wprowadzają nas w stan smutku czy złości.

Gdyby jednak wyjść z założenia, że naprzeciwko siebie widzimy lustro, w którym możemy się przejrzeć, to wtedy należałoby się zastanowić nad faktem, że to czego nie akceptujemy w innych ludziach, istnieje też w nas samych. Ale to nie wszystko: nie dość, że to czego nie akceptujemy w innych jest też w nas, to warto zdać sobie sprawę, że tego samego nie akceptujemy też w sobie, że tego też  w sobie nie lubimy. Ale często jest tak, że wcale tak do końca, nie zdajemy sobie sprawy z tego, czego w sobie naprawdę nie lubimy i z tego, czego w sobie nie akceptujemy.

I dlatego warto jest obserwować innych i zauważyć jaki mamy do nich stosunek, bo dzięki temu dowiemy się o tym, co w nas takiego jest, czego w sobie nie akceptujemy.

au3

Nie akceptując czegoś w sobie powodujemy zarazem , że to jest od nas odrzucane, że odrzucamy w myślach cząstkę siebie samych.

Odrzucając od siebie swoją niezaakceptowaną cząstkę, odcinamy się od części siebie. Jest to bardzo bolesny fakt, którego staramy się zazwyczaj nie widzieć i nie czuć. To jednak nie wpływa dobrze na nasze  życie i na dobre samopoczucie.

Z tego właśnie powodu warto spojrzeć na ludzi z innego punktu widzenia, czyli warto zauważyć co nas u innych denerwuje, bo dzięki temu możemy lepiej poznać samych siebie. Przecież akceptując innych, pomagasz sobie samemu zaakceptować siebie.

.

ZAPRASZAM DO NAPISANIA KOMENTARZA I WYRAŻENIA SWOJEJ OPINII 🙂


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: