Często jest tak, że gdy ktoś usłyszy o byciu sobą, to odpowiada: przecież w dzisiejszym świcie wszyscy zakładają maski, to niemożliwe, żeby być sobą.

Spójrz na ten temat od strony Prawa Przyciągania.
Pewnie znasz to prawo i wiesz, że mówi ono, iż wszystko o czym myślisz, może wydarzyć się w Twoim życiu. Tu znajdziesz wpis pt. „ZNASZ PRAWO PRZYCIĄGANIA?”.

I teraz pomyśl czy nie jest też tak, że jeśli uważasz i myślisz, że w dzisiejszym świecie wszyscy zakładają maski, to zarazem dokładnie ten fakt odczuwasz w swoim własnym życiu?
Czyli to, że ludzie, których spotykasz, którzy przewijają się przez Twoje życie, to dokładnie ci, o których myślisz, czyli że ci ludzie to właśnie ci w maskach?
Ale to nie wszystko, bo skoro uważasz i myślisz, że wszyscy ludzie zakładają maski, to zarazem przecież Ty też należysz do wszystkich ludzi, czyli sam(a) też zakładasz maskę (nawet wtedy gdy uważasz, że jest inaczej).
I w takim to układzie masz swój osobisty świat dokładnie taki, jaki sam(a) sobie obmyślisz. Czyli Twoja rodzina, Twoi znajomi, koledzy z pracy i przyjaciele, a nawet te niby przypadkowe osoby, z którymi masz styczność „chodzą w maskach” czyli nie są sobą, maskują swoje „prawdziwe ja”, nie są więc godni zaufania.

9773-large

Czy na pewno taki świat Ci odpowiada?
Czy na pewno wokół siebie masz świat swoich pragnień i westchnień?

Jeśli tak, to wszystko jest w porządku, bo to znaczy, że ten świat Ci odpowiada i taki świat chcesz mieć dla siebie.

Jeśli nie, to zacznij patrzeć na siebie i swoich znajomych inaczej.
Pomyśl, że ten świat jest dla Ciebie taki, jakiego Ty sam(a) pragniesz, o jakim myślisz i jakiemu poświęcasz swoją uwagę.
Pomyśl, że zarówno Ty jak i osoby z Twojego otoczenia, to ludzie otwarci, lubiący prawdę i godni zaufania. I że są to zarazem ludzie, których twarz i osoba dokładnie są takie, jakich Ty chcesz, jakich lubisz. Pomyśl, że przyjaciele, którzy Ciebie otaczają to tacy ludzie, z którymi pragniesz przebywać, że są to tacy ludzie, którym możesz zaufać, którym możesz się zwierzyć, którzy doradzą Ci od serca- szczerze, bo oni też Ciebie lubią i chcę, żebyś był(a) ich przyjaciółką(em) i chcą Ci zaufać.

1329-large

Bo jeśli chodzi Ci o taki świat, to możesz go przecież mieć.
A jeśli od razu tego nie odczujesz, nie zobaczysz, to bądź cierpliwa(y), to wtedy taki właśnie świat za jakiś czas odczujesz na własnej skórze.

Czy warto na to czekać?
A czy warto całe życie maskować się przed ludźmi, przed światem i mieć poczucie, że wszystkiego się boisz, że boisz się nawet tego, żeby powiedzieć prawdę o sobie samej(ym) swoim najbliższym?

Ale weź też teraz pod uwagę fakt, że skoro Ty sam(a) maskujesz się przed tymi, których kochasz, to i oni maskują się przed Tobą, bo tak działa Prawo Przyciągania.

I skoro Twoi najbliżsi czy osoby, które kochasz nie mogą Ci zaufać, to i Ty raczej nie powinnaś(eś) im ufać.

Czy odpowiada Ci taki fałszywy świat?

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: