Ludzie często mówią, że wymarzyli sobie inne życie, niż prowadzą, że chcieli czegoś innego i dlatego często nie są zadowolenie z tego jak żyją.
Mają pretensje do Świata, do Boga, do innych za to, że jak twierdzą, pragnęli całkiem czegoś innego, a teraz są nieszczęśliwi, bo ich życie jest inne niż to, jakiego chcieli. Są załamani, że nie spełniają się ich marzenia i przestają wierzyć, że cokolwiek dobrego ich jeszcze w życiu spotka i że w ogóle ich marzenia się ziszczą.

I nie można się im dziwić, ponieważ z ich punktu widzenia mają rację, bo z ich punktu widzenia, ich życie rzeczywiście wygląda tak, jakby było złe i całkiem inne, niż by tego pragnęli. Ale gdyby przyjrzeć się temu z bliska, gdyby przeanalizować to życie jakie prowadzą obecnie, gdyby przewertować ich myśli, to mogłoby się okazać, że jest całkiem inaczej, jednak prawdopodobnie można by to zauważyć dopiero po dogłębnej analizie, do której często oni sami nie dopuszczają, bo nie wierzą w to, że ich życie oni sami sobie wymyślili, że sami je przyciągnęli do siebie swoimi własnymi myślami. Często po prostu z różnych powodów, nie chcą się przyznać do tego, że im coś nie wyszło, lub uważają, że w którymś momencie postąpili źle i dlatego chcą o tym wszystkim zapomnieć.

pexels-photo-28274-large

Sam pomysł, żeby o wszystkim zapomnieć jest bardzo dobry, ale pozostaje pytanie czy na pewno potrafią o tym zapomnieć i czy im to wychodzi, bo w tym m.in. tkwi sekret ich udanego bądź nieudanego życia, ponieważ jeśli im nie wychodzi zapomnienie, jeśli nie udało im się wybaczyć sobie i innym, tego co im się nie wyszło, to zarazem w nich tkwią te dawne wspomnienia, te dawne złe sytuacje o tym jakimi są nieudacznikami i jak źle postąpili. A jeśli tkwi w nich ten uraz, to do swojego przyszłego życia przywołują oni znów podobne sytuacje.

Dlaczego?
Dlatego, że to o czym natrętnie myślisz, ma dużą szansę ujawnić się w Twoim życiu. Może dosłownie przyjść do Ciebie niespodziewanie jako coś czego pragniesz, bo Świat przyjmuje, że zawsze myślisz o tym i chcesz tego, o czym wciąż myślisz.

Jeśli więc o czyś często myśli, jeśli rozmawiasz o tym i często analizujesz to co Ci kiedyś nie wyszło (nie ma tu znaczenie czy tego chcesz czy nie, ale że o tym myślisz), to dajesz przyzwolenie, żeby ponownie podobne, jak kiedyś, sytuacje wywołać w swoim dalszym życiu
Jeśli znów sądzisz, że o czymś już dawno zapomniałaś(eś), to może to być prawdą ale też może nie być to prawdą i wtedy możesz oszukiwać samą(ego) siebie, że to już obecnie nie ma dla Ciebie znaczenia. Weź tu głównie to pod uwagę, że myśli się nie starzeją, bo one wciąż są i wciąż działają, a Ty możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że coś tkwi w Tobie głęboko.

pexels-photo-67386-large

Jest jednak na to sposób: jeśli powtarzają Ci się w życiu podobne sytuacje, to znak, że myśli o tym co było, tkwią w Tobie głęboko i dlatego sam(a) je wywołujesz, chociaż nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Jeśli powtarzają się w Twoim życiu takie sytuacje, które sam(a) chcesz ponownie przeżywać, to wszystko jest w porządku.
Jeśli jednak powtarzają Ci się te, których nie chcesz przeżywać ponownie, to spróbuj dojść do tego skąd one się biorą. Dojdź do tego: jakie dawne wydarzenia, które kiedyś  przeżyłaś(eś) albo których byłeś świadkiem, je zapoczątkowały, bo jeśli dojdziesz do ich korzeni, to wtedy one przestaną się Tobie powtarzać, bo gdy dogłębnie je przeanalizujesz, to pozwolisz im odejść czyli dasz szansę sobie na zapomnienie czy wyeliminowanie ich ze swojego życia, dasz szansę sobie na to, żeby Twoje życie się odmieniło i żeby przestały Cię nachodzić wydarzenia, których wcale nie chcesz.

Weź też pod uwagę fakt, że Twoje życie może być powtórką wydarzeń z życia innych ludzi, bo jeśli rozpatrujesz sprawy innych, jeśli dyskutujesz  o zachowaniu innych ludzi, jeśli interesuje Cię żywo życie innych, to zarazem pozwalasz sam sobie myśleć o tym co przeżywają inni i w taki sposób powodujesz, że Twoje życie może stać się podobne do tego, jakie teraz wiodą inni znani Ci ludzie: może Twoje koleżanki, przyjaciele, sąsiedzi, Twoja rodzina, rodzice czyli Ci, których życie bardzo Cię interesuje.
Dzieje się tak dlatego, że myśląc o ich życiu przywołujesz, a dokładniej przyciągasz do siebie, podobne wydarzenia, jakie tamci przeżyli czyli przyciągasz do siebie podobne życie, jakie wiodą tamci.

Czy tego chcesz?
Czy chcesz żyć jak oni?

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: