Zauważ jak często wspominasz to co Ci w życiu nie wyszło, jak wiele uwagi poświęcasz temu co ma się wydarzyć w Twoim życiu, a jak niewiele zauważasz z tego co dzieje się w tym momencie.
Zazwyczaj dochodzisz do wniosku, że ten, akurat ten moment nie jest interesujący i nie warto o nim myśleć ani poświęcać mu uwagi.

Inaczej to ujmując: zauważ ile Twoich myśli błądzi wokół tego co Ci się nie powiodło, co już jest przeszłością, czego już drugi raz nie przeżyjesz, czego nie jesteś w stenie już poprawić.

To co było, to jedynie te obrazy, które pozostały w Tobie. Czy były one dobre czy złe, to tak naprawdę na ten moment nie mają one żadnego znaczenia. To już przeszłość.
Ale to tylko teoria, bo jeśli wciąż karcisz siebie za to, że kiedyś coś Ci się nie udało, to zarazem przenosisz to wszystko do chwili obecnej.

229H

A co to znaczy dla Ciebie?
To znaczy, że w chwili obecnej znów zaczynasz przeżywać to co kiedyś dało Ci się we znaki. Czyli to jest tak, jakbyś w swojej wyobraźni wywoływał tę chwilę, która była dla Ciebie zła. Zarazem więc w Twojej głowie powstaje znów gotowy „żywy” obraz tego co Cię tak bardzo kiedyś dotknęło.
Powoduje to tyle, że myśląc o tym co było w Twoim życiu złe, że poświęcając uwagę temu, co w życiu dało Ci się we znaki, możesz znów po raz drugi przywołać podobną sytuację do swojego życia.
Inaczej mówiąc znów bardzo podobne wydarzenie może stać się udziałem Twojego życia.

Dlatego właśnie warto „rozprawić” się z przeszłością. Dokładnie przeanalizować to co nie wyszło. Wrócić do tego co wtedy się nie powiodło, zobaczyć to „jakby z boku”, po to żeby to stare wydarzenie przestało Cię nękać w przyszłości. Oczywiste jest, że nie jest to łatwe i że gdy masz wrócić znów w swoich myślach dokładnie w to miejsce gdzie było Ci źle, gdzie może przeżywałeś „chwile grozy” czy złości, to wydaje się to trudne, a nawet nie do zrobienia ale jeśli tego nie zrobisz, to jest prawdopodobne, że dopadną Cię znów podobne złe sytuacje.
Bo rozpamiętywanie przeszłości, poświęcanie uwago przeszłym wydarzeniom, przeszłym sytuacjom, to ciągłe życie w tym co już dawno w Twoim życiu nie istnieje.

Pewnie , że masz prawo wciąż o tym myśleć, możesz nawet rozpamiętywać to przez wile lat ale wtedy dni obecne przechodzą koło Ciebie, a Ty nie zauważasz co teraz dzieje się w Twoim życiu. Nie widzisz ani tego co się dziej, ani ludzi, którzy teraz są koło Ciebie, a jedynie wciąż wspominasz dawne wydarzenia.

Są ludzie, którzy przez całe swoje życie nie pogodzili się z tym co im się nie udało. Poświęcili oni swoje życie (i często zarazem życie swoich bliskich, którzy ich kochali) dla przeszłości, która przecież od lat tak naprawdę nie miała żadnego dla nich znaczenie.

Może znasz takie osoby?

Podobnie ma się sprawa z tym co dopiero w Twoim życiu ma zaistnieć.
Statystycznie najwięcej uwagi poświęcamy temu, co prawdopodobnie nigdy w naszym życiu się nie wydarzy ale w chwili obecnej nagle ma dla nas ogromne znaczenie. Czasami urasta do ogromnych rozmiarów.

IMG_7279b-773x515

Dam Ci przykład.
Załóżmy, że Twoje dziecko wyjechało na wycieczkę. Miało powrócić do domu 2 godziny temu. Nie wiesz dlaczego ale nie masz z nim teraz kontaktu, telefon się nie odzywa, a Ty nie masz pojęcia co się dziej.
I co robisz? Pewnie rozmyślasz o tym co mogło się stać. Boisz się, że może córka uczestniczyła w jakimś wypadku drogowym? A może zaginęła? Wymyślasz różne historie i najczęściej są to czarne obrazy.
Okazuje się, że pół godziny później córka wchodzi do domu cała i zdrowa, a telefon nie odpowiadał, bo rozładowała się bateria. Ale Ty przez ten czas obmyśliłaś już najczarniejsze scenariusze.

Weź jednak pod uwagę fakt, że Twoje myśli, Twoje wyobraźnia zmuszona do wyobrażenia konkretnych obrazów o tym co mogłoby się wydarzyć, zakodowała już te złe obrazy w Twojej podświadomości i mogą one kiedyś stworzyć Twoje przyszłe życie.

Ciągłe życie tym co ma się wydarzyć powoduje, że zapominasz o chwili obecnej i żyjesz prawie wyłącznie przyszłością.

 

238H

Jednak prawdziwe Twoje życie, to jest chwila obecna, to Tu i Teraz.

To dokładnie ten ułamek sekundy, w którym jesteś teraz obecny. Wszystko inne to tylko przeszłość albo przyszłość, które to na chwilę obecną nie powinny mieć żadnego wpływu.
Chwila obecna, teraźniejszość, życie Tu i Teraz nie ma w sobie żadnych myśli. To inaczej Twoje istnienie, to Twoja obecność w tej, dokładnie w tej chwili.
To działanie, w którym nie ma ani jednej myśli.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: