Myślę, że fakt, iż wciąż czegoś nam brakuje, że mamy nowe pomysły na życie, że stale chcemy coś ulepszać i nigdy nie mamy dość nowości powoduje, że wszystko wokół bez przerwy się rozwija. Ale istnieje też druga strona tego tematu, bo równocześnie z tego samego powodu, tak dużo ludzi jest nieszczęśliwych.

Nie czują szczęścia, ponieważ rozwój świata zarazem pokazuje każdemu, jak wielu rzeczy jeszcze nie posiada, czego mógłby jeszcze dokonać, co zobaczyć, na ile różnych sposobów żyć itp. I gdyby od tej strony życie rozpatrywać, to nikt nie byłby szczęśliwy, ponieważ nikt nie ma takiej możliwości, żeby wszystko przeżył i wszystko zrobił, co ma do zaoferowanie świat.

Warto więc na to spojrzeć inaczej: świat jest otwarty dla wszystkich ludzi i dla każdego ich pomysłu, dla każdej potrzeby, dla każdego ludzkiego charakteru itd. Wszystko czego pragniesz, to co już otrzymałaś(eś) i to w co zwątpiłaś(eś) oraz to czego nigdy nie zobaczysz i o czym nie usłyszysz, w świecie istnieje i jest „do wzięcia”.

121

Skorzystaj więc ze swojej inności, bo każdy chce czegoś innego doświadczyć, co innego w życiu robić, w inny sposób żyć, ale nie każdy wie dokładnie czego chce, bo przecież tak naprawdę w każdym z nas, gdzieś głęboko, jest jego dziecięca natura, ponieważ chcemy dotknąć każdej rzeczy, wszędzie być, posiadać to co przysłowiowy sąsiad. Każdy człowiek chce być szczęśliwy, kochany i każdy chce kochać.

Ale zdaj sobie sprawę, że nigdy wszystkiego mieć nie będziesz, więc przestań żyć jak osiołek z bajki Aleksandra Fredry pt. „Osiołkowi w żłoby dano”, bo wtedy możesz nie doczekać się tego co jest „zarezerwowane” specjalnie dla Ciebie. Poznaj więc samą(ego) siebie i wtedy zrozumiesz czego Ty chcesz, a nie czego chce dla Ciebie ktoś inny. Jeśli będziesz żył(a) tym czego inni od Ciebie oczekują, to wciąż będzie Ci czegoś brakować, bo przecież każdy ma coś innego dla Ciebie do zaoferowania, a Twoje potrzeby będą stale niesprecyzowane i możesz nigdy się nie dowiedzieć czy masz  już to, czego chcesz, czy dopiero tego oczekujesz.

Człowiek czuje się szczęśliwy w tym co jest jego, robiąc to czego sam chce i żyjąc swoim życiem. Wtedy pozwala on zarazem osobom ze swojego otoczeniu robić i żyć tak jak one chcą. A zarówno te najbliższe jak i dalsze osoby czują się przy takim człowieku szczęśliwe i mogą znaleźć swoją drogę życiową. Czują się przy nim wolne, a zarazem są otaczane jego miłością.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: