Często nie doceniamy tego, co już posiadamy. Wciąż szukamy czegoś, co miałoby być lepsze od tego, co mamy teraz. Nasze myśli zaczynają krążyć przy tematach, które mamy do wykonania.
A gdy uda nam się zrobić coś dla nas ważnego, to wcale nie czujemy się dobrze, nie cieszymy się tym, bo od razu do głowy przychodzą nam myśli, które dotyczą tematów, jakie jeszcze mamy do zrobienia.

Zarówno ludzie, dzięki którym udało nam się to osiągnąć, którzy nam dopingowali, poświęcali nam swój czas, rozmowami dodawali nam otuchy, wypowiadali swoje zdanie co do tego co robiliśmy, chcąc w ten sposób nam pomóc, byli z nami całym sercem, trzymali za nas kciuk, często gdy osiągamy swój sukces, idą w zapomnienie…

Często nie doceniamy ich wkładu w nasz sukces i uważamy, że  wszystko stało się tylko dzięki nam.

Przyjmujemy gratulacje, przypisujemy sobie wiedzę i umiejętności, i zapominamy, że nasz wkład jest równie ważny, jak i wkład naszej rodziny, naszych bliskich, przyjaciół, znajomych.

121219-large

Gdy robisz coś na czym Ci zależy i gdy po pewnym czasie okazuje się, że udało Ci się, że odniosłaś(eś) sukces, to zastanów się nad tym, poświęć temu chwilę swojej uwagi. Doceń ten czas, tę chwilę, ten moment. Pozwól sobie na odrobinę radości, najzwyczajniej uciesz się tym, co Ci się udało osiągnąć.
Nawet wtedy, gdy to będzie maleńki, wręcz niedostrzegalny sukces, to też to zauważ, niech choć na chwilę przykuje to Twoją uwagę, niech choć przez moment pojawi się na Twojej twarzy uśmiech, bo duży sukces to tylko suma drobniutkich osiągnięć, które przydarzyły Ci się na drodze do osiągnięcia tego wielkiego, ponieważ zawsze tylko maleńkimi kroczkami dochodzisz do swojego zamierzonego celu. Nawet wtedy, gdy tych drobniutkich nie zauważasz.

I wtedy pomyśl też kto, na równi z Tobą, stoi za Twoim sukcesem.
Przypomnij sobie o swoich najbliższych, pomyśl o rodzinie, swoich przyjaciołach, znajomych.
Przyznaj, że nie byłaś(eś) sam(a), że oni swoim duchem, swoją osobą byli razem z Tobą. Oni, nie przeszkadzali Ci, a wręcz przeciwnie- pozwalali Ci na osiągnięcie Twojego sukcesu. Może wykonywali za Ciebie Twoje codzienne obowiązki, o których Ty zapominałaś(eś), chociaż nie musieli tego robić, oddając Ci w ten sposób swój własny czas, dzięki czemu mogłaś(eś) przeznaczyć więcej czasu no to, na czym szczególnie Ci zależało.
Podziękuj im, że nie narzucali Ci się swoją osobą, chociaż może było im ciężko, może robili coś, co Ty sam(a) powinnaś(eś) wykonywać, może czasami było to ponad ich siły, ale czuli, że chcą to dla Ciebie zrobić, pozwalając Ci w ten sposób, żebyś swój czas przeznaczył(a) na to, co było dla Ciebie ważne.

107867-large

Oni nie musieli tego robić dla Ciebie, ale chcieli i zrobili.

Jeśli zaczniesz doceniać to, co dostajesz od losu, jeśli zaczniesz doceniać ludzi, to na pewno dostaniesz od świata to samo, bo wtedy i Ty sam(a) poczujesz się doceniona(y).

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: