Czy zastanawiałaś(eś) się nad tym, co to dla Ciebie oznacza być sobą?
Czy na pewno tego właśnie chcesz?
A może boisz się tego?
Może po prostu wydaje Ci się to dziwne i bez sensu?

Bycie sobą, to inaczej dogłębne poznanie siebie samej(go).
To wiele przemyśleń i wiele podjętych decyzji.
To zdecydowanie co przynosi Ci radość, co chcesz osiągnąć, jakie są Twoje marzenia, jak chcesz wyglądać i wiele innych.
Ale też, o czym często zapominamy, zdecydowanie co Ciebie wkurza, co smuci, czego nie chcesz przeżywać, czego nie lubisz i czego wręcz nienawidzisz.

Bycie sobą, to zarazem zrozumienie siebie samej(ego). A przecież żeby siebie zrozumieć, nie wystarczy wiedzieć co jest dla Ciebie dobre, ale też musisz zdecydować co jest złe i co Ci przeszkadza.

OGGKANQUIV

Bo być sobą to głównie dobrze czuć się we własnym towarzystwie.
A wielu ludziom osoba, która dobrze czuje się we własnym towarzystwie, z samą(ym) sobą kojarzy się z samotnikiem czyli z kimś kto stroni od ludzi, a więc jest dziwny czy nieżyciowy.

Myślę, że takie skojarzenie powoduje, że wielu ludzi rezygnuje z poznania samych siebie, bo nie chce być kojarzonych z samotnikami czy, jak niektórzy mówią, z samolubami. Takiego człowieka uważa się za kogoś złego, kogoś nieprzystępnego, kogoś kogo nikt nie lubi.
Dlatego właśnie ludzie niby chcą być sobą, a zarazem tego się boją, bo sądzą, że nagle zostaną sami, zostaną odsunięci ze swojego towarzystwa, że bliscy przestaną ich lubić itp.
Ale to całkowicie złe skojarzenie i przedstawia ono taką osobą w sposób nieprawdziwy i kłamliwy.

Bycie sobą, to nic innego jak czucie się dobrze we własnej skórze, to zaakceptowanie siebie w pełnym znaczeniu tego słowa.
Czy człowiek, który dobrze czuje się w swojej skórze, który siebie akceptuje, który kocha to co robi jest zły, samolubny i nie warto z nim przebywać?
No chyba nie.

75HN5HHXIE

To człowiek otwarty na świat, na ludzi, nie szukający z nikim zwady, nie widzący w nikim  zła ani nie uważający, że ktoś chce go pognębić, oszukać, że ktoś go nie lubi, czy że ktoś nie chce go znać.
To człowiek, który pogodził się z tym co go w życiu spotkało i jest otwarty na to co przyniesie mu jeszcze Świat.

Pytasz dlaczego tak jest?

Odpowiem Ci na to pytanie. Dlatego, że jeśli człowiek doszedł do ładu z samym sobą, doszedł do wniosku czego w życiu chce i co go nie interesuje, zrozumiał siebie, zaakceptować swoje wady i zalety, to zarazem i akceptuje innych ludzi oraz wydarzenia, z których składa się jego życie.

Taki człowiek może też być kojarzony z kimś naiwnym, z kimś kogo można łatwo oszukać czy wyśmiać.Ale to też błędne spostrzeżenie.
A dlatego jest ono nieprawdziwe, bo taki człowiek, który dobrze rozumie siebie samego, zarazem jest świetnym obserwatorem.  Dobrze widzi co wokół niego się dzieje i kto przy nim jest.
Bo taki człowiek jest przesiąknięty spokojem i nie tak szybko można go wyprowadzić z równowagi. A to znów powoduje, ze nie działa on chaotycznie ale wszystko wykonuje z rozwagą.

G9CLJC5580

I DLATEGO WŁAŚNIE WARTO POZNAĆ SIEBIE SAMĄ(EGO).

 

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: