Gdy dowiadujesz się, że Twoje życie zależy od Twojego nastawienie: od tego czy myślisz pozytywnie czy negatywnie, to zaczynasz się zastanawiać co zrobić, żeby myśleć jedynie pozytywnie. Próbujesz tego na różne sposoby, czytasz, kombinujesz, a jeśli bardzo w to wierzysz, to zaczynasz bać się swoich negatywnych myśli.
To powoduje, że wielu ludzi oszukuje siebie samych w tym temacie, ponieważ chowa w sobie negatywne myśli tak głęboko, że ich wcale nie zauważa. Ale jeśli takie myśli są, to w najmniej odpowiednich momentach wychodzą z ludzi w postaci złości, frustracji, depresji i często nie zdają oni sobie sprawy z tego, że schowanie gdzieś głęboko w sobie tych myśli, to jedynie oszukiwanie samych siebie, że ich już nie ma, bo żeby te myśli zniknęły lub przestały mieć jakieś znaczenie, to trzeba z nimi się rozprawić. Trzeba poznać bardziej samą(ego) siebie i zorientować się skąd te myśli pochodzą, z jakim wydarzeniem czy z jaką osobą komuś się kojarzą, z jakiego powodu w ogóle się ujawniły.

Dlaczego tak jest?

A jak sądzisz: czy możliwe jest, żebyś kontrolował(a) swoje myśli?
Czy potrafisz sprawiać kontrolę nad tym o czym myślisz?

Z tego co wiem, to nie jest to możliwe, żeby udało Ci się kontrolować swoje myśli.
Być może masz na ten temat inne zdanie. Weź jednak pod uwagę fakt, że nie każdą swoją myśl w ogóle zauważysz, że nie każdą myśli poczujesz czy usłyszysz.
Dużo myśli schowanych masz gdzieś w sobie głęboko i dlatego możesz wcale nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia.
Jest to podobnie jak w komputerze: na wpisane hasło pokazują Ci się różne rzeczy, które w danym momencie w ogóle Cię nie interesują, pokazują Ci się różne podpowiedzi do tematów w ogóle nie związanych z tym czego w tym momencie akurat szukasz, ale Ty omijasz to co Ci nie jest potrzebne i wybierasz jeden z tematów, bo wiesz, że dokładnie o niego Ci chodzi.
I tak samo jest z tym wszystkim co już masz zapisane w swoim mózgu. Wpada Ci do głowy myśl, że coś Ciebie interesuje i w tym samym momencie już przyklejają się do niej inne myśli, które kojarzą się w Twoje głowie z tą pierwotną. Wiele z nich w ogóle nie ma nic wspólnego z tą główną myślą, ale one bombardują Twój umysł. Każda z tych myśli może nagle rozwijać się w ciąg myślowy i nawet wcale możesz nie zauważyć, że nagle myślisz o zupełnie czymś innym niż chciałaś(eś).

91413-large

Albo inny przykład:
Wchodzisz w internet, bo masz do sprawdzenia pewną informację i to powinno Ci zająć max 5 min.
Ale co się dzieje? Przy okazji zauważasz inny temat, który Cię zainteresował i też w niego klikasz. Przechodząc na inny temat przy okazji rzucił Ci się w oczy taki, na który zawsze czytasz wszelkie informacje, bo on jest Twoją pasją. Ale równocześnie widzisz podpowiedź, iż powinnaś(eś) się zainteresować jeszcze czymś innym. A później zauważyłaś(eś) ciekawe zdjęcia, które po prostu musiałaś(eś) obejrzeć. Nagle spostrzegłaś(eś), że minęły 2 godziny od kiedy weszłaś(eś) w internet, a przecież wszystko miało Ci zająć 5 min. Tak przecież pierwotnie zakładałaś(eś).
Podobnie działa Twój umysł. Jedna krótka myśl podbija inne z jakiegoś powodu podobne. I z jednej myśli w Twojej głowie może powstać nawet kilka historii, które do tej pory wcale Ciebie nie interesowały. I po kilkunastu minutach nagle spostrzegasz się, że myślisz o czymś co w rzeczywistości w ogóle nie ma nic wspólnego z Tobą.

90949-large

Co w takim układzie możesz zrobić, żebyś przestał(a) się zbytnio przejmować własnymi myślami?

Możesz poznaj bardziej samą(ego) siebie. Zdecydować co lubisz, a czego nie chcesz przeżywać. Zauważyć co Ci przynosi radość, a co Cię denerwuje. Zaobserwować czego w życiu chcesz, a co ma Ciebie ominąć. Zdecydować jakie masz marzenia.

A wtedy Twoje własne myśli zaczną prowadzić Cię w kierunku tego czego naprawdę pragniesz. Wtedy Twój świat zacznie się nastrajać do Twoich marzeń. I już nie będzie miało większego znaczenia to jak myślisz, bo Twoje życie zacznie biegnąć w kierunku, jaki Ciebie interesuje.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: