Przyjaźń to piękne słowo.
Marzysz, żeby mieć przyjaciela, chcesz z nim spędzać dużo czasu, zależy Ci na jego lojalności, chciał(a)byś rozmawiać z nią/nim o wszystkim i żeby Cię nie zdradził(a), żebyś mógł(a) jej(mu) o wszystkim powiedzieć i żebyś zawsze mógł(a) mu zaufać, i na nią/niego liczyć. I pewnie jeszcze wiele „życzeń” odnośnie swojej(go) przyjaciółki(la) był(a)byś w stanie teraz dorzucić.
Jak tak na to spojrzeć, to naprawdę pięknie jest mieć taką(ego) własnie przyjaciółkę(la) i wtedy można się czuć znacznie lepiej, i znacznie spokojniej, bo zawsze w razie potrzeby jest się do kogo zwrócić.

Myślę też, że do tych wszystkich cech idealnego przyjaciela warto dołożyć i te „złe”, które potrafił(a)byś wybaczyć swojemu przyjacielowi, te które nie przeszkadzałoby Ci w jego zachowaniu. Inaczej to ujmując- warto, żebyś się zastanowił(a) co jesteś w stanie zaakceptować u przyjaciółki(la), chociaż u innych tego za nic byś nie potrafił(a) zdzierżyć.
Bo przecież, tak naprawdę, mało kto w pełni może być taką osobą, jakiej cechy tu wymieniłam. Większość ludzi nie ufa nawet sobie, chociaż nie zawsze się do tego przyznaje. I tylko jednostki potrafią „trzymać język za zębami”, bo większość szybko, w postaci plotek, roznosi każdą informację, jaką tylko usłyszy. A przecież plotka składa się w ogromnej większości z kłamstwa, z fałszywych osądów itp.

29991-large

Masz więc wyjście takie, że albo zaakceptujesz swoją(ego) przyjaciela takim, jakim on jest, nie zważając na to co w nim jest złego i szybko wybaczając mu to, co zrobił inaczej niż tego sobie życzyłaś(eś). Jeśli zaś będziesz postępował(a) względem przyjaciół inaczej, to prawdopodobnie nie będziesz miał(a) przyjaciela.

A teraz wróćmy do tematu głównego: Czy w związku może być przyjaźń?

I tu zaczniemy się gubić we własnych przekonaniach, bo do końca nie wiadomo jak ta przyjaźń w związku miałaby wyglądać i na czym miałaby polegać.
Często ludzie oddzielają przyjaźń i związek, zakładając, że przyjaciele nie mogą być ze sobą w związku, ponieważ przyjaźń i miłość, to zupełnie coś innego, coś odrębnego. Dziewczyna uważa, że jej przyjaciel nie może za nic być jej chłopakiem, a chłopak uważa, że jego przyjaciółka nie może być jego dziewczyną.
Jest to po części prawdą, ponieważ jeśli np. dziewczyna ma przyjaciela, któremu ze wszystkiego się zwierza, mając jednocześnie swojego chłopaka, to i jej przyjaciel nie powinien zagrażać jej związkowi, a powinien dopingować, żeby jej związek był szczęśliwy.

DG27OMHFZD

Spójrz teraz na cechy, które na początku tego postu, przypisałam prawdziwemu przyjacielowi i zastanów się przez chwilę, czy takich samych cech nie powinna posiadać Twoja druga połowa?
Czyż nie byłby to wspaniały związek, gdybyś takie właśnie cechy zauważył(a) u swojego chłopaka czy u swojej dziewczyny?
Przecież dobry i szczęśliwy związek właśnie na tym wszystkim powinien się opierać.
Ale czy para przyjaciół: dziewczyna i chłopak, mogą stworzyć związek, mogą się pokochać prawdziwą miłością i mogą być bardzo szczęśliwą parą?

Myślę, że najprawdziwsza i najwspanialsza przyjaźń powinna być właśnie pomiędzy ludźmi, którzy są parą, którzy tworzą związek, bo wtedy będzie to wspaniały i szczęśliwy związek.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: