Prawdopodobnie, czytając to pytanie masz już GOTOWĄ odpowiedź: Życie jest trudne i bardzo skomplikowane.

I chyba każdy przyzna Ci rację.
W życiu jakoś się tak układa, że wiele mamy marzeń, wiele rzeczy chcielibyśmy robić, być z różnymi osobami ale nie zawsze wszystko wychodzi, a często jest tak, że żeby coś się udało, to trzeba na to ciężko zapracować.
Oczywiści, że wielu z Was odpowie: To przecież normalne, wszystko wymaga ciężkiej pracy.

I do tego możesz dodać całą listę przysłów np. „Bez pracy nie ma kołaczy” lub „Pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki” i wiele innych zapewnień, że na wszystko trzeba ciężko pracować.

Ale czy zastanawiałaś(eś) się kiedyś nad tym, że to może być błędne myślenie i że ono może Cię wyprowadzić na manowce?

Ok. Już słyszę, że oszalałam, bo kto to widział, żeby coś można było osiągnąć bez pracy…
Jeśli tak myślisz to masz całkowitą rację. A czytając ten post pt. „Każde myślenie ma rację bytu.” możesz się o tym przekonać.

Masz rację, ponieważ zawsze to o czym myślisz dostajesz w swoim życiu. Jeśli więc jesteś przekonana(y) o tym, że musisz na wszystko ciężko pracować, to tak właśnie będzie się układać Twoje życie, żebyś musiał(a) w nim ciężko pracować i żeby nic nie przyszło do Ciebie bez wysiłku.

pexels-photo-medium

Ale czy tak być musi?

Od życia dostajesz dokładnie to o czym myślisz, czemu poświęcasz swoją uwagę, co wzbudza w Tobie emocje. Twoje życie jest utkane z tego co sam(a) do niego przyciągnęłaś(eś).

Zobacz, jak to się ma do tego tematu, o którym teraz rozmawiamy.
Czy jeśli sądzisz, że wszystko osiągasz tylko ciężką pracą, to właśnie tego w swoim życiu nie dostajesz?
Jeśli jesteś pewna(y), że na wszystko musisz ciężko zapracować, to dlaczego ZARAZEM UWAŻASZ, że cokolwiek możesz dostać od tak… bez wysiłku?

Dlaczego jeszcze wczoraj albo nawet dziś narzekałaś(eś), że tyle czasu na coś czekasz, ale to nie wydarza się w Twoim życiu?…

JEŚLI ZAKŁADASZ, że wszystko wymaga ogromnego wysiłku, to równocześnie prosisz o to, żebyś mógł(a) ciężko pracować, bo dopiero wtedy spodziewasz się dobrych rezultatów.

SŁOWA TWOJEJ MODLITWY BRZMIĄ: Będę ciężko pracować, bo wtedy dostanę to czego chcę, to co jest moim marzeniem.
Albo Twoje modlitwa może brzmieć inaczej: Chcę osiągać swoje cele ciężką pracą i wyłącznie ciężką pracą.

pexels-photo-large (1)2

CZY WIDZISZ W TYM SPRZECZNOŚĆ?
CZY NIE WIDZISZ?

A teraz przestań przez chwilę czytać, wyłącz komputer i zastanów się nad tym, o czym teraz napisałam?
I przyznaj sam(a) przed sobą, że wcale nie oczekujesz, że Twoje życie będzie łatwe, bo oczekujesz coś zupełnie przeciwnego.
Oczekujesz jedynie, że jak będziesz ciężko pracować, to wtedy być może coś osiągniesz.
Czyż nie tak jest?
A może teraz nawet sam(a) przed sobą nie chcesz się do tego przyznać?

Dodam Ci coś jeszcze, żebyś z tego zdał(a) sobie teraz sprawę: Jeśli przyznasz się do tego sam(a) przed sobą, to znak, że przyznałaś(eś) się właśnie do samej(go) siebie. A to świadczy o tym, że w tym momencie poznałaś lepiej samą siebie czyli że bardziej poczułaś(eś) się sobą samą(ym).

Skoro jednak dalej zakładasz, że wszystko możesz osiągnąć jedynie dzięki ciężkiej pracy, to: „Pracuj! Pracuj! A garb Ci sam wyrośnie.” (znasz też to powiedzenie?).

Chciałam Ci w tym poście pokazać, jak bardzo możesz się mylić, twierdząc, że dobrze znasz siebie samą(ego). I jak bardzo masz zakorzenione w sobie różne powiedzenia, które zapewne znasz od dzieciństwa i jesteś przekonana(y), że są one prawdziwe i potrzebne.

Na tym właśnie polega praca nad poznawaniem siebie samej(go), żeby zauważyła i zrozumiała dlaczego Twoje życie jest takie jakie jest, a nie jest inne.

Powinnaś/powinieneś zdecydować co wolisz:
– Czy chcesz ciężko pracować i  wtedy oczekiwać rezultatów swojej pracy?
– Czy wolisz, żeby wszystko w Twoim życiu było łatwe i żebyś osiągał(a) swój cel prosto i szybko?

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE…

 

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: