Na pewno nie raz zastanawiałaś(eś) się nad tym co robisz źle, że chociaż tak bardzo się strasz, chociaż mocno czegoś pragniesz, to wszystko idzie nie tak, jakbyś tego chciał(a).

Główną przyczyną tego problemu jest poczucie winy za to, że kiedyś nie udało Ci się to, czego bardzo pragnęłaś(eś). Masz wtedy do siebie samej(go) pretensje za coś, co Ci kiedyś nie wyszło, za coś czego nie udało Ci się osiągnąć.
Pewnie poczułaś(eś) wtedy złość na siebie,  może poczułaś(eś), iż się do tego nie nadajesz, że jesteś do tego za słaba(y) i że w związku z tym to, na czym tak bardzo Ci zależało Tobie się nie należy.

Teraz spójrz na poczucie własnej winy od strony Praw Przyciągania.
Na temat tego prawa pisałam już w kilku postach, a oto jeden z nich.. Ogólnie- Prawo Przyciągania mówi, że to o czym myślisz, to czemu poświęcasz swoją uwagę, to właśnie przyciągasz do swojego własnego życia.
Weź więc teraz pod uwagę fakt, że skoro gdzieś w sobie (nawet gdzieś bardzo głęboko w sobie), masz myśl o tym, że czujesz się za coś winna, że coś powinnaś zrobić inaczej niż zrobiłaś(eś), to zarazem przyciągasz do siebie inne sytuacje czy wydarzenia, które mogą spowodować, że znów poczujesz się za coś winna, że znów możesz uważać, że zrobiłaś(eś) coś źle i dlatego ponownie możesz poczuć się winna(y), że nie zrobiłaś czegoś w inny sposób, możesz mieć w sobie poczucie, iż gdybyś to zrobił(a) w inny sposób, to wtedy wszystko potoczyłoby się inaczej.

109919-large

Każde poczucie winy czy poczucie, że masz do siebie jakiekolwiek pretensje, że uważasz, iż coś zrobiłaś(eś) nie tak jak powinnaś(eś), albo że czujesz się winna jakiejś zaistniałej sytuacji powoduje, że znów przyciągasz do siebie, czyli do swojego własnego życia, inne sytuacje, które powodują u Ciebie poczucie, że jesteś gorsza(y), że robisz coś źle, że nic Ci nie chce wyjść, że to dla Ciebie za trudne i nie do zrobienia.

Z tego więc powodu warto, żebyś wybaczyła sobie to za co czujesz się winna(y). Warto, abyś spojrzał(a) na to wydarzenie z innego punktu widzenia, żebyś przyjrzała się tym dawnym sytuacjom z boku i zauważyła, że wtedy właśnie tak, a nie inaczej musiałaś(eś) postąpić, że wtedy wybrałaś(eś) najlepiej, jak mogłaś(eś),  ponieważ nic nie jest przypadkowe, a więc i to co Cię spotkało, nie było przypadkowe, że dzięki tamtej sytuacji stanęłaś(eś) na tym miejscu, na którym się znalazłaś(eś).

Takie podejście do tamtego, dawnego wydarzenia, za które czujesz się winna spowoduje, że łatwiej będzie Ci wybaczyć sobie to co się wtedy stało, a dzięki temu pozbędziesz się poczucia winy., co znów sprawi, że przestaniesz do siebie przyciągać następne sytuacje, które znów będą powodować, iż po raz następny poczujesz się winna(y) temu co znów się w Twoim życiu wydarza.

Zaczniesz więc przyciągać teraz do siebie wydarzenia, które będą takimi, jakie chcesz przeżyć, zamiast takich, które spowodują, że poczujesz się znów za coś winna.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: