Czy zauważyłaś(eś) jak teraz żyjemy i na czym się skupiamy?
Zauważ, że teraz nastał trend na to, żeby spełniać swoje marzenia.
Widzimy reklamy w mediach obrazujące nam o czym powinniśmy marzyć i czego chcieć.
Rozmowy ze znajomymi, z bliskimi często skupiające się na „naszych marzeniach”. na tym, co chcielibyśmy posiadać i jak chcielibyśmy żyć.

Zwróć uwagę, co to oznacza dla Ciebie.

– Najczęściej skupiasz się na tym, co masz zamiar przeżyć w przyszłości, myślisz o tym jak to będzie gdy spełnią się Twoje marzenia, wyobrażasz sobie jak cudowne będzie Twoje życie gdy w końcu dojdziesz do celu, który jest dla Ciebie taki ważny. Szukasz wciąż różnych możliwości w książkach, w rozmowach, na różnych kursach, które mają Cię nakierować na drogę do Twojego sukcesu, które mają Ci „objawić”, w jaki sposób i jak najszybciej masz realizować swoje marzenia .
Spójrz na to z innej strony.
Myśląc wciąż o marzeniach, skupiając się na tym co chcesz osiągnąć, zapominasz, że Twoje życie  jest teraz, że jedynie w tej chwili żyjesz i że rzeczywistość to jest to co masz już wokół siebie, że Twoje prawdziwe życie jest w obecnej chwili, że jutro może się wcale nie wydarzyć, a dzisiaj właściwie „nie żyjesz”, bo Twoje myśli są gdzieś daleko stąd, gdzieś w miejscu, które dopiero ma w Twoim życiu się ujawnić.
Powoduje to, że zamiast żyć teraz, zamiast być wdzięczną(ym) za to co już posiadasz, zamiast rozkoszować się tym co jest wokół Ciebie, Ty żyjesz wciąż w przyszłości, bo Twoje myśli są bez przerwy w tym co dopiero ma się wydarzyć.

54496-large

– Oprócz tego, a właściwie jednocześnie masz w pamięci to co Ci w życiu kiedyś nie wyszło, to co przysporzyło Ci smutku, cierpienia czy bólu. To co było dla Ciebie kiedyś przykre, teraz wspominasz i opowiadasz o tym znajomy, żalisz się na zły los. Wmawiasz sobie, że jesteś nieudacznikiem i że nic Ci się w życiu nie udaje. Myślisz o różnych wydarzeniach, które Ci się już przytrafiły, a których wcale nie chciałaś(eś) przeżywać.
A to znów powoduje, że zamiast Tu i Teraz, żyjesz przeszłością czyli tym co już kiedyś w Twoim życiu zaistniało.

Chcę Ci uświadomić, że wciąż żyjesz albo tym co dopiero się w Twoim życiu ma wydarzyć czyli przyszłością, bo tym są Twoje marzenia, Twoje cele, które są dla Ciebie tak ważne, ale które dopiero mogą w przyszłości zaistnieć , albo też przeszłością czyli tym co już Ci się przytrafiło, przypominasz sobie ile w życiu straciła(eś), a ile mogłaś(eś) osiągnąć. Myślisz o tym co w Tobie samej(ym) spowodowało to, że  życie Ci się nie udało i że wciąż wpadasz w tarapaty. Zamartwisz się tym, że jesteś taki głupi, że nie zrobiłaś(eś) tego czy tamtego w inny sposób, że dałaś(eś) się wyprowadzić w pole, że pozwoliłaś(eś) się oszukać. A to wszystko znów jedynie wprowadza Cię w przeszłość czyli w to co już wydarzyło się w Twoim życiu i czego już nie wrócisz, czego już nie zmienisz i CO W OGÓLE NIE POWINNO MIEĆ WPŁYWU NA TWOJE OBECNE ŻYCIE.

100

A teraz zatrzymaj się przez chwilę… spójrz przez okno, zobacz świat na zewnątrz, przetrzyj oczy lub okulary i spójrz jaki piękny jest świat. I w tym momencie jesteś w chwili obecnej. W tym ułamku sekundy czujesz się obecna(y). Teraz odczuwasz obecność w swoim teraźniejszym życiu.
Teraz właśnie spoglądasz przez okno, teraz widzisz urok nieba.
Teraz popatrz przez kilka minut na niebo i zauważ jak z sekundy na sekundę chmury zmieniają swoje kształty, jakie piękne figury wyczyniają przed Twoimi oczami, jak bardzo chcą zwrócić na siebie Twoją uwagę.
Spójrz na ziemie, jak zieleni się trawa, jak pięknie wygląda przyroda.
Rozejrzyj się dookoła, może ktoś przy Tobie stoi, może czeka na chwilę uwagi, może chce Ci o czymś powiedzieć….

Tak wygląda Twoje Tu i Teraz, bo to w tym momencie spoglądasz na świat. To teraz widzisz niebo, ziemię i osoby, które są przy Tobie. 
Czy czujesz jakiś zapach? A może ktoś wyciąga do Ciebie rękę?

24094-large

Weź pod uwagę, że jedyne życie jakie posiadasz istnieje teraz i tylko teraz, tylko w tym momencie możesz je poczuć i tylko w tej chwili możesz być szczęśliwa(y) lub nieszczęśliwa(y).
W Tu i Teraz czujesz w sobie życie ale nie ma w nim żadnej myśli.

Twoje myśli są tylko o tym co ma nastąpić w Twoim życiu i o tym co już przeżyłaś(eś). Twoje myśli są więc z przeszłości albo o przyszłości.

I to one powodują, że zapominasz o tym co jest Tu i Teraz czyli że nie zwracasz uwagi na teraźniejszość.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

 

 

Categories: Teraźniejszość