Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, że wszystko co Cię otacza czyli zarówno ludzie wraz z tym wszystkim, co wnoszą do Twojego życia, jak i przedmioty i dokładnie wszystko co  widzisz wokół siebie, a więc cały Twój świat jest odbiciem tego, co nosisz w środku, jest odbiciem Twojego wewnętrznego myślenia. Zawsze to co nosisz w swoim wnętrzu czyli to, jakie są Twoje prawdziwe myśli – pokazuje Ci Twój świat jaki widzisz wokół siebie.

Świat, który Cię otacza, to odbicie świata, który nosisz w sobie.
~ Brian Tracy ~

I właśnie dlatego warto poznać samą(ego) siebie, bo dzięki temu poznasz to o czym naprawdę myślisz. Ludzie mówią o marzeniach. Chcą, żeby się one spełniły. Twierdzą, że zależy im na tym czy tamtym, ale często postępują inaczej niż powinni, żeby to, na czym im zależy, zaistniało w ich życiu.

Mówią np, że chcą być sobą, że chcą siebie poznać, a z drugiej strony uważają, że nie mają powodu, żeby się zagłębiać w to, co już przeżyli, nie chcą do tego wracać. Niby, na pierwszy rzut oka, jest to dobre postępowanie, bo przecież nie ma sensu wracać do złej przeszłości, ponieważ może to być bolesne i nieprzyjemne.

IMG_2

Ale ci sami ludzie niemal codziennie, a może i wiele razy dziennie mówią, jak im jest źle, jak nic im nie wychodzi, jak nie wierzą, że jeszcze w życiu może spotkać ich coś dobrego.
Jednak skoro to mówią i utwierdzają się w takim przekonaniu, to nie bierze się to z niczego. Przyczyną takiego podejścia do życia jest ich prawdziwe wnętrze, w którym to, do czego nie chcą pozornie wracać, jest bardzo żywe i to właśnie powoduje takie pesymistyczne myślenie. I prawdopodobnie boją się oni wniknąć po raz kolejny w te wydarzenia, które ich kiedyś spotkały i uważają, że tak będzie lepiej, bo to nie spowoduje u nich smutku, bólu, bezradności.

Jednak jest to błędne podejście do tego tematu, bo on jest w nich, w ich środku i on wciąż powoduje w nich ból i pesymizm, objawiający się w innych sytuacja, w innych momentach ich życia. Dlatego też może się im tylko wydawać, że to co było już dawno przeboleli i że to już dawno nie ma dla nich znaczenia, ale skoro ich obecne życie nie jest takie, jakby tego chcieli, to jest to zarazem dowód, że złudne jest ich myślenie, iż to co było nie ma już dla nich znaczenia, bo to jedynie oszukiwanie samych siebie. I mogą się tak jeszcze oszukiwać przez wiele lat, i zastanawiać dlaczego im w życiu nie wychodzi. Mogą robić wiele rzeczy, które powinny zmienić ich obecne życie i w końcu stwierdzić z całym przekonaniem, że starali się ale im nie wyszło i że wszystko jest bujdą, bo marzenia się nie spełniają, ponieważ ich życie od lat się nie zmienia.

IMG_8263

Jednak jeśli człowiek nie przeboleje tego co go kiedyś spotkało, nie przyjrzy się temu, nie oceni tego z innego puntu widzenia, czyli zarazem nie wyrzuci tego ze swoich najgłębszych myśli, nie nada tym starym wydarzeniom innego wyglądu, to będą one wracać w jego myślach i powodować takie sytuacje, których za nic nie chciałby już więcej przeżywać. I nawet może być tak, że pobuduje on coś nowego, stworzy dla siebie nowy świat, inne życia ale może to być świat postawiony na piaskach, zamiast na trwałych, mocnych fundamentach. A to może doprowadzić do takiej sytuacji, że ten świat w którymś momencie runie, a on będzie bezradny, bo nie będzie wiedział dlaczego tak się dzieje i co z tym zrobić.

Sam(a) zdecyduj czy na pewno chcesz siebie poznać tak naprawdę, czy to poznanie siebie jest tylko powierzchowne i właściwie niewiele mówiące o prawdziwej(ym) Tobie czyli o tym jaka(i) naprawdę jesteś.
Zastanów się czy przyjmujesz tę prawdę, że wszystko co jest wokół Ciebie jest odzwierciedleniem tego co nosisz w sobie, tych wszystkich nagromadzonych przez lata Twoich osobistych myśli.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

.

 

Categories: Bądź sobą