Przyjęło się uważać, że wszystko co chciał(a)byś dokonać wymaga ciężkiej pracy. Uważa się, że żeby życie było szczęśliwe i dobre, to trzeba ciężko pracować, że niczego nie można dostać bez wysiłku. Człowiek, który chce coś osiągnąć, z góry zakłada, że będzie się musiał ciężko napracować, żeby mu się to udało.

Jak to się ma do Prawa Przyciągania?

Prawo to zakłada, że dostajesz od życia to o czym myślisz, że tak jak sam widzisz swój świat, jak „go malujesz”  takim on objawi Ci się w przyszłości, że przyciągasz do siebie to wszystko czemu poświęcasz swoją uwagę.

A teraz spójrz na to stwierdzenie, które mówi, że żebyś dostał(a) od życia to o czym marzysz, to musisz ciężko  pracować.
Albo to przysłowie: „Bez pracy nie ma kołaczy.”  też wyraźnie nawołuje do ciężkiej pracy, jeśli chciał(a)byś osiągnąć coś dla Ciebie szczególnego

Jak sądzisz? Czy zakładając i myśląc, że niczego bez pracy nie osiągniesz, masz możliwość dostać od Świata coś dla Ciebie ważnego bez większego wysiłku?

1454982523318-4b6396f39d3a

Pewnie już sama) odpowiedziałaś(eś) sobie na to pytanie i zauważyłaś(eś), że gdy myśli, iż żeby coś osiągnąć, musisz zarazem ciężko pracować, przyciągasz do siebie ciężką pracę. A Twoje życie nie daje Ci nic, co nie wymagałby dużego zaangażowania i co można osiągnąć łatwo i przyjemnie.

Czy zauważyłaś(eś), że myśląc w sposób powyżej opisany, sam(a) przyciągasz do siebie ciężką pracę, a wszystko co robisz przychodzi Ci z trudem?

Takie myślenie powoduje też często poczucie winy, jeśli tylko mógł(a)byś osiągnąć coś bez wysiłku.
Takie poczucie winy powoduje, że czujesz, iż nie masz prawa do tego, żeby Twoje życie było lekkie i przyjemne, zarazem nie wkładając w to dużego wysiłku.

Wielu ludzi często narzeka, że muszą tak ciężko pracować i że wszystko osiągają z tak dużym trudem. I zarazem ci sami zakładają, że potrzebny jest w życiu ogromy wysiłek, jeśli mieliby coś wielkiego osiągnąć.

A czy Ty chciał(a)byś osiągnąć coś w prosty sposób, bez większego wysiłku?

Jeśli tak, to skończ z zmyśleniem, że wszystko wymaga od Ciebie dużego nakładu pracy.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: