Są w życiu takie momenty, że człowiek nie wie co ze sobą zrobić, bo nagle czuje, iż wszystko wali mu się na głowę i nie wie co ma robić dalej. Czuje się bezradny i nie ma w głowie żadnego rozwiązania sytuacji. Nie ma pojęcie jak zadziałać, żeby to wszystko ruszyło do przodu. Wydaje się mu, jakby stał nagle w labiryncie, z którego nie widzi drogi wyjścia. Miota się i czuje całkowitą niemoc.

Pierwsza chwila w takim momencie, to jakby paraliż całego organizmu.
W głowi czujesz jedynie pustkę.
Wtedy wcale nie zauważasz, co wokół Ciebie się dzieje, a jedynie czujesz, że nie wyszło Ci coś dla Ciebie bardzo ważnego.
Jesteś bezradna(y), zrezygnowana(y) i całkowicie pozbawiona(y) siły.

Nie lękajcie się.
~ Jan Paweł II ~

 

Co wtedy robić?

Wydawałoby się, że to już koniec, że nic się nie da zrobić, że nic już nie wyjdzie….

W pewnym sensie jest to racja i Twoje myśli są słuszne.
Bo to rzeczywiście koniec.
Koniec….., ale to koniec dotychczasowych jednostronnych myśli.
Tych myśli, które do tej pory  podpowiadały Ci rozwiązanie Twojej obecnej sytuacji.
Koniec tych wszystkich obecnych przemyśleń co do tego jak masz się zachować w tej sytuacji, co zrobić i gdzie się udać.

hoto-96953-large

Twój umysł właśnie zauważył, że jest bezradny i nie widzi rozwiązania.
Ale zarazem może to być początek czegoś nowego, początek Twoich nowych, całkiem innych przemyśleń.
Może to być nawiązanie nowej łączności ze światem, co jest zarazem dla Ciebie bardzo obiecujące, bo właśnie zyskujesz nowe całkiem inne rozwiązanie, z którego do tej pory nie zdawałaś(eś) sobie sprawy.

To początek czegoś całkiem nowego, bo właśnie w tym momencie zyskujesz nowe, całkiem inne spojrzenie na swoją obecną sytuację.

To tak, jak w sztafecie. Twój bieg trwa nadal, tylko ktoś inny przejął pałeczkę.
Tu, u Ciebie, w Twojej sytuacji, tę pałeczkę przejmuje to NOWE ŁĄCZE ZE ŚWIATEM, dzięki któremu napływają do Twojego umysłu całkiem świeże, dotychczas dla Ciebie nieznane, myśli.
Jesteś więc nadal w tym co byłaś(eś). Wcale nie straciłaś(eś) gruntu pod nogami, a za to zyskałaś(eś) nową, masywniejszą, lepszą i mocniejszą podstawę, Stoisz lepiej i konkretniej na swoich nogach, na swoim miejscu.

I teraz otrzymujesz nagle w swojej głowie całkiem nowe rodzaje myśli, których dotychczas wcale nie znałaś(eś). Dzięki nim możesz rozwiązać swój problem w zupełnie inny sposób niż mogłaś(eś) w ogóle przypuszczać.

Jest to więc początek cudownej obiecującej przyszłości.

Dlatego poddaj się całkowicie, w tym stanie niemocy.
Przestań walczyć o to, żeby zatrzymać ten dotychczasowy pozorny stan stabilizacji. Przestań walczyć o to, żeby zatrzymać swoje dotychczasowe myśli, żeby zatrzymać w głowie swoje dotychczasowe rozwiązania.

25625-large

Uspokój się, odpręż i odpocznij. Wstrzymaj choć na chwilę swoje myśli.
A wkrótce sam(a) zobacz, że w jakiś cudowny sposób zaczną napływać do Twojej głowy inne, nowatorskie rozwiązania, o których nawet nie śniłaś(eś), których się nie spodziewałaś(eś), dotychczas nie miałaś(eś) pojęcia, że one w ogóle istnieją,
Do tej pory ani przez chwilę nie przyszło Ci do głowy, że ten Twój problem daje się całkiem normalnie i całkiem zwykle, pozytywnie rozwiązać. Aż sam(a) się zdziwisz jak dotychczas mogłaś(eś) tych pomysłów nie zauważyć. Jak mogły Ci wcześniej wcale nie przyjść do głowy.

Teraz wydają się one takie zwykłe, jakby zawsze przy Tobie były.
Jedynie wcześniej ich nie zauważałaś(eś).

Zaakceptuj więc swoją niemoc, uspokój się. Niczego  nie tracisz, jesteś w tym punkcie, w którym byłaś(eś) do tej pory.
Jedynie pozwoliłaś(eś), żeby do Twojej głowy przyszły całkiem nowe, cudowne rozwiązania.

Zaakceptuj więc swój obecny stan, bo nic się z Tobą nie dzieje. Wszystko jest w porządku. 

To jedynie czas na zmiany.

PRZESTAŃ SIĘ WIĘC BAĆ ZMIAN, BO TO WŁASNIE TERAZ, WŁAŚNIE W TYM MOMENCIE WSZYSTKO W TWOIM ŻYCIU UKŁADA SIĘ WE WŁAŚCIWY SPOSÓB. 

Świat wie dobrze jak chcesz żyć, pozwól mu jedynie działać i akceptuj to wszystko co Ci przynosi, bo wszystko zmierza w dobrym kierunku, w kierunku Twoich marzeń.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: