To pytanie na pewno zadajesz sobie często i szukasz na nie odpowiedzi. Dlatego tak uważam, bo niewielu ludzi uważa się za szczęśliwych.
Duża część twierdzi, że właściwie są szczęśliwi, ale byliby bardziej, gdyby jeszcze…… i zaczynają wymieniać czego brakuje im do szczęścia. Takie myślenie, takie podejście do życia powoduje, że wciąż nie są szczęśliwi. Wynika więc z tego, że znaczna większość ludzi twierdzi, iż nie są szczęśliwi albo mówią, że gdyby to czy tamto, to wtedy byliby na pewno szczęśliwi.

Znam jednak osoby, które wcale nie są szczęśliwe, pomimo że spełniło im się to, czego pragnęły i które to osoby, zarazem deklarowały, że tylko tego (co niedawno im się spełniło) potrzebowały do szczęścia.

Z tego więc wynika, że zazwyczaj wymyślamy sobie różne sytaucje, które mają nas uczynić szczęśliwymi, w nadziei, że dzięki ich zaspokojeniu nasze życie stanie się szczęśliwe, ale gdy tylko one zostaną zaspokojone, to i tak nie odczuwamy takiego szczęścia, jakiego się spodziewaliśmy.

111205-large

Można więc wysnuć następny wniosek, że to co zazwyczaj uważamy za szczęście, to czego się spodziewamy, że przyniesie nam szczęście, wcale nie przynosi oczekiwanych rezultatów. I wcale nie przynosi nam szczęścia.
Gdy znów po takim „niepowodzeniu” (bo chyba mogą nazwać niepowodzeniem to, że chociaż otrzymaliśmy to czego pragnęliśmy, to i tak czujemy się nieszczęśliwi) zaczynamy szukać przyczyn naszego nieszczęścia (bo skoro nie jesteś szczęśliwa(y) to znaczy, że jesteś nieszczęśliwa(y), to znajdziemy je.

Dlaczego?
Dlatego, że zawsze to czego szukamy, to właśnie znajdujemy.
Gdy więc szukamy szczęścia, bo nie czujemy się szczęśliwi, to znajdziemy przyczyny, jakie powodują, że teraz jesteśmy nieszczęśliwi.
Gdy znów szukamy przyczyn naszego nieszczęścia, to też je znajdziemy.

W tym miejscu możesz poczytać jeden z wielu moich postów na temat Prawa Przyciągania, dzięki któremu dowiesz się dlaczego tak właśnie się dzieje.

Jakby na to nie patrzeć, to wszystko prowadzi do myślenia, że teraz jesteś nieszczęśliwa(y) i musisz poszukać tego, co ma Ciebie uszczęśliwić. Dalej idąc tą drogą, znów koło się zamyka, bo będziesz wciąż błądził(a) w swoich dawnych myślach, czyli w myślach z przeszłości i będziesz szukał(a) ludzi, różnych sytuacji, które doprowadziły do tego, że teraz jesteś nieszczęśliwa(y).
Później będziesz chciał(a) to zmienić, będziesz próbował(a) „odwrócić” te sytuacje, które przyniosły Ci nieszczęście, czyli będziesz chciał(a) spowodować, żeby ich następstwa przestały mieć w Twoim życiu większe znaczenie. Będziesz smutna(y) i roztargniona, i wciąż dalej nieszczęśliwa(y), bo stale będziesz błądzić myślami w swoich nieszczęściach, czyli w przyczynach tego, że teraz nie jesteś szczęśliwa(y)…

115008-large

Tak naprawdę jest jedna droga do szczęścia i jedna droga do radości.

 

Bądź szczęśliwa(y) już teraz.

Przestań szukać wciąż nowych możliwości do tego, żebyś był(a) szczęśliwa czyli, jak opisałam to powyżej, zarazem przestań szukać powodów swojego nieszczęścia.

Jeśli nie nauczysz się już teraz być szczęśliwą(ym), jeśli nie zaczniesz żyć Tu i Teraz, to długo możesz gonić za szczęściem, szukając jego przyczyn w przeszłości i oczekując szczęścia za jakiś czas czyli w przyszłości.

Bądź już teraz szczęśliwa(y) i wdzięczna(y) za to co posiadasz, a zobaczysz, że szczęście samo do Ciebie zawita i nawet nie zauważysz, w którym momencie to się stało.
Szczęście zawita do Ciebie na stałe, bo zrozumiesz, że każda chwila Twojego życia to szczęście,  bo szczęście to czucie w sobie życia i wdzięczności za to, że jesteś na tym świecie.

To jest właśnie szczęście.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: