Jeśli mówimy o zaufaniu, to sądzę, że najpierw powinniśmy się zastanowić co to takiego jest.
Według „Wikipedii”:

Zaufanie wobec jakiegoś obiektu jest to wiedza lub wiara, że jego działania, przyszły stan lub własności okażą się zgodne z naszym życzeniem…

Zaufanie wydaje się być bardzo ważne. Okazuje się, że wielu ludzi ma ogromne problemy, żeby „się przełamać” i komuś zaufać. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy dana osoba z jakiegoś powodu straciła zaufanie do kogoś bliskiego, albo do kogoś na kim bardzo jej zależało, ponieważ została przez niego oszukana lub nie spełnił on jej oczekiwań.

Zauważ, że napisałam, iż ludzie tracą zaufanie do osoby, kiedy ta nie spełnia ich oczekiwań…
W końcu to normalna ludzka reakcja, obdarzona zarazem dużymi emocjami, że gdy poczujesz się zawiedziona(y) przez jakąś osobę, na której Ci zależy, to tracisz do niej zaufanie.
Weź jednak pod uwagę fakt, że straciłaś(eś) do kogoś zaufanie, bo nie postąpił on tak, jak tego oczekiwałaś(eś). Jest też bardzo prawdopodobne, że wcześniej nie ustalałaś(eś) z nim tego, jak ma się zachować w danej sytuacji, żebyś dalej mu ufał(a), bo założyłaś(eś), że ta osoba musi postrzegać to wydarzenie tak samo jak i Ty.
Przyznaj, że sam(a) nie spodziewałaś(eś) się, iż będziesz w tak trudnym dla siebie wydarzeniu uczestniczyć, więc i dla Ciebie było ono dużym zaskoczeniem.
A skoro sam(a) straciłaś nad sobą kontrolę i nie wiedziałaś(eś), tak do końca, jak masz postąpić, to dlaczego zakładasz, że ktoś komu ufałaś(eś) też nie stracił nad sobą kontroli i też sam nie wiedział jak ma się zachować?

pexels-photo-large 10000

Czy z tego punktu widzenia, sprawa nie wygląda zupełnie inaczej, niż sądziłaś(eś) wcześniej?

Weź pod uwagę, że każdy człowiek „nosi” swój osobisty bagaż doświadczeń. Osobisty i tylko i wyłącznie jego, i widziany tylko jego oczami, i z jego osobistego punktu widzenia.
Ty masz więc swoje osobiste doświadczenia i ten, do kogoś straciłaś(eś) zaufanie ma też swoje (inne niż Twoje, chociaż może gdzieś wydawało Ci się, że te same) doświadczenia.
Chyba każdy człowiek, w zależności od tego co przeżył osobiście, traci gdzieś poczucie wartości, kontrolę nad sobą itp. Wszystko to obwarowane jest emocjami, które w nim są i które nie wygasły i skumulowały się w nim samym, chociaż może on nie zdawać sobie z tego sprawy.

W związku z tym, w jakiejś konkretnej sytuacji, każdy może zachować się zupełnie inaczej.
Być może uważasz, że tak nie jest, ale okazuje się, że jeśli ludzie zachowują się identycznie, to często jest to spowodowane tym, że przejęli oni dane zachowania od kogoś innego czyli że nie do końca są sobą, bo chyba każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu, ma w sobie coś z drugiej osoby, co powoduje, że nie jest do końca sobą samym. Jak również każdy człowiek ma skłonności, żeby iść za tłumem, czyli postępować tak samo jak inni w tym konkretnym momencie.

pexels-photo-92714-large

I gdybyś wziął(a) pod uwagę różne podejścia do życia rozmaitych osób, to zdziwił(a)byś się, jak zupełnie inaczej wygląda temat w zależności od puntu widzenia.
Dlatego warto się zastanowić nad zaufaniem i warto, żebyś zdał(a) sobie sprawę, że rozpatrzyłaś(eś) to konkretne wydarzenie, tylko ze swojego i tylko Tobie odpowiadającego punktu widzenia, i że z puntu widzenia drugiej osoby wszystko mogło wyglądać zupełnie inaczej.

Nie mówię tu, że musisz czy masz obowiązek komuś wybaczyć lub ponownie zaufać, ale mówię, że jeśli chcesz to możesz to zrobić, bo gdy się postarasz, to znajdziesz wytłumaczenie jego zachowania.

Chcę też Ci powiedzieć, że Prawo Przyciągania mówi o tym, iż przyciągasz do swojego życia to, co obdarzasz emocjami, a w tym wypadku emocje są i są one duże. I jeszcze dodam, że gdy zdarzyło Ci się przeżyć sytuacje, które spowodowały, iż straciłaś(eś) do kogoś zaufanie, to jeśli ich nie przebolejesz i nie skorygujesz w swoim umyśle, to możesz przyciągać do siebie osoby, którym znów nie będziesz potrafił(a) zaufać. albo do których szybko stracisz zaufanie.

Czy warto więc wszystko rozpatrzyć ponownie i z innego puntu widzenia? To już Twoje decyzja.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

.