Myślę, że wielu ludzi sądzi, że kobiety i mężczyźni bardzo się różnią miedzy sobą i dlatego też trudno im się dogadać. Gdyby więc znaleźć te różnice i w jakiś sposób je uściślić, to zapewne życie mogłoby stać się prostsze, bo wiele związków męsko-damskich można by naprawić i poprawić w nich relacje, gdyby był lepszy kontakt pomiędzy mężczyzną a kobietą. Ale też różne sytuacje, wydarzenia, kontakty w pracy, mogłyby stać się znacznie łatwiejsze gdyby mężczyzna lepiej potrafił dogadywać się z kobietą i odwrotnie.

Cały czas ludzie zastanawiają się nad tą kwestią, napisano wiele książek i wysnuto wiele hipotez co do tego tematu, i wciąż powstają nowe teorie…

Ogólnie zakłada się, że są ogromne różnice pomiędzy kobietą a mężczyzna i dlatego są ludzie, którzy uważają, że właściwie to w ogóle nie ma możliwości, żeby dwie osoby różnej płci potrafiły się nawzajem zrozumieć i dogadać, i oni nawet nie próbują specjalnie tej „sztuki”, bo uważają, że te różnice pomiędzy osobami dwóch różnych płci powodują, że nie ma możliwości, żeby jedni zrozumieli drugich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie można zaprzeczyć, bo na pierwszy rzut oka jedna płeć od drugiej mocno się różni i natura obdarzyła każdą z płci inną funkcją. Bo przecież to kobieta chodzi w ciąży i  rodzi dzieci, a mężczyzna mający całkiem inną budowę, tego nie robi, chociaż okazuje się, że niektórzy chcieliby to uczynić. A znów wiele kobiet jest aktywnych zawodowo i bez problemu przejmuje od mężczyzn funkcje utrzymania domu, rodziny i in.

Różne operacje plastyczne, ćwiczenia na siłowni też czasami powodują upodabnianie się wyglądem kobiet i mężczyzn. Ale nie o tym chcę tu pisać.

Wszystko wskazuje więc na to, że kobieta i mężczyzna to dwa różne światy i na dobrą sprawę, nie mogą się zrozumieć.

Ale myślę, że można byłoby na ten temat polemizować.

pan

Spójrzmy na to z innego punktu widzenia.

Oczywiście niezaprzeczalną prawdą jest to, że wygląd fizyczny, wygląd zewnętrzny kobiety i mężczyzny mocno się różni i każda z płci ma inne zadanie (jeśli patrzeć na naturę) ale porozmawiajmy o tej części duchowej, ponieważ człowiek to nie tylko to co widać na zewnątrz, to nie tylko to co namacalne ale też i to czego w ogóle nie widać, czyli nasz duch.

Można oczywiście stwierdzić, że nie ma części duchowej, a jedynie istnieje to co namacalne.
Jednak przy tym stwierdzeniu nie ma mowy o marzeniach, które są właśnie ze świata duchowego, bo nie są one namacalne, ponieważ istnieją tylko w naszej wyobraźni czyli nie mają nic wspólnego z materialistycznym podejściem do świata.

kilku

Wrócę więc do naszej części duchowej.

Sądzę, że ta część nie ma żadnego powiązania z płcią.
Uważam, że dla każdego człowieka część duchowa jest jedyna i niepowtarzalna tylko dlatego, iż każdy człowiek to indywidualista. Czyli ta duchowość każdego człowieka jest inna ze względu na jego niepowtarzalność, a nie ze względu na to czy jest kobietą czy mężczyzną.

I gdyby tak podejść do tematu, to tak samo można dogadywać się z kobietą jak i z mężczyzną, a duchowa różnica pomiędzy kobietą a mężczyzną jest taka jak duchowa różnica pomiędzy mężczyzną a mężczyzną lub pomiędzy kobietą a kobietą.

Oczywiście od początku istnienia człowieka, ze względu na różny wygląd i różne funkcje, jakie pełnią kobieta i mężczyzna, zaczęto przypisywać im też i to, że kobieta i mężczyzna to dwie zupełnie inne istoty.

To trwa od tak dawna, że zaczęto zarazem wierzyć, iż kobieta i mężczyzna, to dwie zupełnie inne jednostki, które praktycznie nie mają szansy na porozumienie się miedzy sobą, bo inaczej myślą i są zupełnie różne.

To wszystko pociągnęło za sobą poszukiwania, które miały i mają udowodnić, że kobieta i mężczyzna są zupełnie inni. Znaleziono różnice w wielkości i wyglądzie mózgu i in.
Jednak te różnice są spowodowane tym, że obie płci pełniły od lat różne funkcje życiowe i społeczne,. W związku z tym potrzebowały do życia, do przeżycia różnych organów, a to znów spowodowało, iż różne części ciała różnie się udzielały I RÓŻNIE ROZWINĘŁY, i stąd są różnice w ich wyglądzie.

KAMYKI

Te wszystkie teorie mówiące o ogromnej różnicy pomiędzy kobietą a mężczyzną DOPROWADZIŁY DO MYŚLENIA, że pomiędzy płciami jest dosłownie „przepaść”.

A wiadomo: to o czym myślimy w końcu nabiera ogromnego znaczenia.
I z czasem wydaje się, że to prawda i nasz mózg tak to właśnie interpretuje.

A gdybyś tak już od tej chwili zmienił(a) swoje myślenie i założył(a), że kobieta i mężczyzna różnią się jedynie z wyglądu ale ich część duchowa jest różna tylko dlatego, że każdy człowiek, to niepowtarzalna jednostka. Ale nie ma to nic wspólnego z płcią.

I gdyby dalej się zastanowić nad różnicami pomiędzy ludźmi, okazałoby się, że ze względu na wyjątkowość każdego człowieka, to każdy człowiek jest różny i niepowtarzalny. I dlatego tak naprawdę do końca nikt nikogo nie zrozumie, bo to że każdy był wychowany w różnych warunkach, przeżył co innego, miał różnych rodziców i znajomych itp. już wystarczająco daje do zrozumienia, że nie ma dwóch takich samych ludzi. Możesz o tym przeczytać Tutaj .
Dwoje ludzi może być w jakiś sposób podobnych, robić tak samo czy podobnie reagować na te same sytuacje ale nigdy nie będą dokładnie tacy sami.

I gdyby zastanowić się nad kwestią dogadywania pomiędzy sobą, to jeśli zapomnielibyśmy o tym, że kobieta i mężczyzna bardzo się różnią i założyć, że nie ma różnicy pomiędzy nimi, to wtedy nie byłoby problemu z porozumiewaniem się pomiędzy kobietą a mężczyzną i miałoby ono taki sam stopień trudności jak porozumiewanie się pomiędzy kobietą a kobietą lub mężczyzną a mężczyzną.

Mam więc taką propozycję. Przestańmy w końcu szukać różnic pomiędzy kobietą a  mężczyzną i zacznijmy się dogadywać. Podejdźmy do tego w ten sposób: wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi, wszyscy mamy własne cele i marzenia, wszyscy chcemy być szczęśliwi i każde z nas chce dobrze czuć się we własnej skórze.  To wszystko jest niezależne od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, bo dotyczy to każdej osoby niezależnie od płci.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: