Każdy człowiek wytwarza najprzeróżniejsze myśli. Te myśli zdają się nie mieć końca. Gdy tylko wpadnie do głowy jakakolwiek myśl, to zaraz „przykleja się” do niej następna w podobnym temacie, o podobnym podtekście, a może o wspólnej nazwie.

W zasadzie nie jest człowiek w stanie zahamować myślenia, bo ono istnieje zawsze. Oczywiście możesz na swoje myśli nie zwracać uwagi, albo udawać, że ich nie słyszysz albo naprawdę ich nie słyszeć, ale wtedy one są po prostu w Tobie. Jednak też zarazem te myśli są własnością świata, który nas otacza.

Czy więc są to Twoje myśli?
Czy musisz się ich tak kurczowo trzymać?

tumblr_nx5c2tb4yy1ta0hnbo1_1280

Wszystkie Twoje myśli tworzą świat, przychodzą do Ciebie z zewnątrz, dlatego też każdej myśli możesz pozwolić odejść skąd przyszła, albo zostać w sobie. Zawsze masz taki wybór. Możesz jedynie z niego nie korzystać.

I zauważ- zaobserwuj, że potrafisz z jednej myśli stworzyć całą historię, możesz „z niej” wyobrazić sobie jakieś wydarzenie czy sytuację. Ale możesz też spowodować, żeby ta myśli przeszła przez Twój umysł i „swobodnie odeszła”.

pexels-photo (3).jpg

I nie masz co usprawiedliwiać się przed sobą, że nie miałeś wyboru, że tak musiałaś(eś), bo to nie jest prawdą. Zawsze masz wybór ale może strach, że Ci się nie uda, a może niewiara w samego siebie, a może jeszcze coś innego spowodowały, że wysnułeś historię, która wydawała się Tobie prawdopodobna, a wokół niej „zawinąłeś” tyle różnych myśli i wyobrażeń, że właśnie ta Twoja historia zaczęła mieć rację bytu u Ciebie, w Twoim życiu.
Ale nie tylko u Ciebie, ponieważ zawsze w Twojej historii będą oprócz Ciebie uczestniczyć inni ludzie, jakieś przedmioty, może splot różnych wydarzeń. I to właśnie powoduje, że Twoja historia będzie zarazem „uczestnikiem” życia tych ludzi, tych przedmiotów, tych sytuacji, które zostały zaplątane w owe rozmyślania.

spider-st-cergue-large

Dlatego też nigdy nie jest tak, że coś może istnieć samo, a więc nie ma nic bez czegoś innego. Wszystko i wszyscy są ze sobą powiązani najróżniejszymi wyobrażeniami i najróżniejszymi sytuacjami, różnymi ludźmi itd.

Cały świat to zbór różnych ludzi, różnych sytuacji, różnych historii, przedmiotów, które bardziej czy mniej są ze sobą powiązane. Ale też każda z nich powiązana jest z następną. I w takim to układzie cały świat jest ściśle ze sobą złączony, idealnie dopasowany i nic w nim nie jest jakąś luźną cegiełką, którą można by tak sobie wyjąć i wyrzucić. Wszystkie te cegiełki świata mają jakąś rolę i wszystkie siebie potrzebują.
Tobie też jest potrzebne każde wydarzenie, każda sytuacja, każdy człowiek, którego spotykasz, bo wszystko jest w świecie idealnie dopasowane i zawsze na najwłaściwszym miejscu, na tym miejscu gdzie dokładnie w danej chwili ma być.
Nic nigdy, w żadnym momencie, w żadnym miejscu, o żadnej porze nie jest przypadkowe, czy niepotrzebne, czy bezużyteczne.
Nic bez niczego istnieć nie może i wszystko zawsze ma swoje określone miejsce i istnieje dlatego, ze czemuś służy.

pexels-photo (4).jpg

Ty też nie jesteś przypadkowy ani nic co robisz, co myślisz, czego chcesz dokonać nie jest bez sensu. Wszystko jest bezwzględnie potrzebne.
I chociaż wkurza Cię ktoś lub coś, i chociaż zrobiłbyś wszystko, żeby tego czegoś czy kogoś się pozbyć, żeby zszedł Ci z oczu albo żeby przestał Ci przeszkadzać, to na pewno to „coś” jest we właściwym miejscu, o właściwej porze i przyszło do Ciebie w idealnie do tego dopasowanym momencie. Właśnie dlatego warto wszystko akceptować, wszystkiemu się przyjrzeć i zauważyć, że skoro to  się zdarzyło czy zjawiło u Ciebie, w Twoim życiu, to właśnie tak miało być.

Ale przecież zawsze masz moc, żeby to zmienić jeśli Ci to przestało pasować.

water-lake-nyon-large

Każde więc i Twoje i kogokolwiek innego myślenie ma rację bytu, bo każde jest potrzebne i bez każdego obecny świat, obecny moment nie mógłby istnieć. Bo każde myślenie jest bezwzględnie idealnie dopasowane do sytuyacji, do człowieka, do wydarzenia do momentu, w którym właśnie się zjawiło.

Ale to również świadczy o tym, że za chwilę możesz i masz prawo mieć inne potrzeby, inne zapatrywanie na życie i możesz chcieć przeżyć coś zupełnie innego.

Bo zawsze masz prawo do zmiany swojego myślenia, do zmiany swoich wyobrażeń o własnym życiu, do zmiany swoich marzeń i jeśli wiesz czego chcesz, to to osiągniesz.

 

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: