JESTEŚ  NAPRAWDĘ SPOKO.

W dzisiejszym świecie ludzie się pogubili i coraz częściej mają problem z tym kim są.

Cały świat stał się teraz dostępny dla wszystkich. Nie dość, że mamy dostęp do internetu czyli do ogromnej ilości informacji, to również możemy podróżować do każdego zakątka ziemie ale nie tylko ziemi 🙂

To wszystko jest dobre i wspaniałe. Ale jak zawsze są „dwie strony medalu” i w tym przypadku jest tak samo. Bo można się z tego wszystkiego cieszyć i z tego korzystać.
Ale druga strona medalu jest taka- co wybrać? Co wybrać z tak ogromnej ilości informacji? Jak żyć, skoro jest nieskończona ilość propozycji? Co robić, skoro jest tyle możliwości?

I tu zaczyna się labirynt. Przychodzi mi tu na myśl wiersz Aleksandra Fredry „Osiołkowi w żłoby dano”, który znajdziesz TUTAJ . Podobnie my gubimy się w nadmiarze informacji, w nadmiarze możliwości, w nadmiarze wszystkiego co wokół nas.
W rzeczywistości to nie ma żadnego nadmiaru, a jedynie zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy tak wiele możliwości…
I zarazem mamy tak mało czasu. Boimy się, że nas coś ominie. Ale gdybyśmy mieli sprecyzować co nas może ominąć, to pewnie wielu nie umiałoby na takie pytanie odpowiedzieć. Bo przecież można wymieniać nieskończoną ilość ludzi, sytuacji, przedmiotów, wrażeń itp, z których istnienia nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Pomimo to, wielu ludzi tkwi w czymś co nie daje im radości ale zarazem nie potrafi podjąć decyzji o zmianach. Czują, że życie przecieka im przez palce ale nie wiedzą co z tym wszystkim począć.

Dzieje się tak dlatego, że nie wiedzą jaką drogę wybrać.
Szukają, zastanawiają się nad tym co mogli zrobić nie tak, co powinni zrobić inaczej, co należy zmienić. A w końcu tyle różnych możliwych rozwiązań przychodzi im do głowy, że zaczynają się w tym gubić.
Inni znów trzymają w głowie wciąż to wydarzenie czy sytuacje, które im nie wyszły, wciąż winią siebie za to co im się nie udało. Wciąż to rozpatrują, rozdrabniają na czynniki pierwsze, a w międzyczasie zapominają, iż życie to każda sekunda, minuta, każdy dzień, każda chwila…

A oni wciąż żyją tym co było kiedyś. Tkwią wciąż w przeszłości a obecne, teraźniejsze życie ucieka im przez palce, ale oni tego nie zauważają. Czasami budzą się ze swego sny, z tej przeszłości i nagle czują przerażenie, że tak wiele ich ominęło.

o_1a260pt03lsb18n811u5obm143r7_new

Ale na to jest zawsze recepta, choć nie każdy ją przyjmie. Żyj Tu i Teraz, żyj chwilą. Bądź obecna(y) w każdej chwili swojego życia. To co było nie ma już znaczenia. To nie ma wpływu na życie obecne, jeśli tylko pozwolisz sobie na życie Tu i Teraz.

Zauważ teraz- kim jesteś?

Czy widzisz to, że znacznie prościej byłoby Ci odpowiedzieć na pytanie: Kim nie jesteś? Kim nie chciał(a) byś być?

Zacznij więc od tego kim nie jesteś. Gdy precyzyjnie zdefiniujesz to kim nie jesteś, to zacznie się z Ciebie wyłaniać prawdziwy obraz Ciebie samej(go).

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

Categories: Bądź sobą