Niedawno spotkałam się z przyjaciółką Ewą, której dość długo nie widziałam.  Zaczęła mi opowiadać, że ostatnio nic jej nie wychodzi i że jest rozczarowana swoją osobą. Nie przestawała narzekać. W końcu powiedziałam jej, że przecież jest dokładnie taka, jaką sobie siebie wymyśliła. Na początku oburzyła się i stwierdziła, że to kłamstwo, bo przecież ona jest zupełnie kimś innym, niż sobie wyobrażała, że nigdy nie chciała być taką osobą, jaką jest teraz i nie chciała wieść takiego życia jakie wiedzie..

Zaczęłam jej tłumaczyć, że myśli mają możliwość materializować się, że to o czym myślimy może wystąpić w naszym życiu, że żadna myśl nie znika, bo jest w niej energia twórcza, a im większa jest to energia, tym większa szansa na to, żeby nasze myśli przerodziły się w konkretne wydarzenia w naszym własnym życiu.
I dlatego, jeśli wyobrażamy sobie siebie w takiej czy innej postaci, to zarazem istnieje możliwość, że za jakiś czas staniemy się tacy, jak nasze wyobrażenie o sobie.

Mamy więc możliwość stać się takimi ludźmi, jakimi chcielibyśmy być.
Mamy więc możliwość stać się, kim tylko chcemy.

104510-large

Im dokładniej siebie poznasz, tym lepiej będziesz wiedział(a) czego nie chcesz i co Ciebie interesuje. Będziesz dokładniej wiedział(a) co chcesz przeżyć, a czego chcesz uniknąć. Będziesz lepiej wiedział(a) co Ci się u Ciebie podoba, a co chciał(a)byś zmienić.
To wszystko pomoże Ci lepiej sprecyzować kim chciał(a)byś być w przyszłości, czym chciał(a)byś się zajmować, co lubisz i jaka(i) chcesz być.

W pewnym momencie Ewa przestała się oburzać, uspokoiła się i zaczęła coraz bardziej przysłuchiwać się temu co do niej mówiłam. Miała wiele pytań.
W końcu podjęła próbę analizy swojej własnej osoby. Próbowała sobie przypomnieć o czym wcześniej myślała i kim kiedyś chciała być, czego pragnęła, jakie były jej marzenia.
Po pewnym czasie doszłyśmy do wniosku, że Ewa dobrze wiedziała czego nie chciała od życia: nie chciała żyć tak jak jej rodzice, nie chciała pracować w firmie, która się nie rozwija, nie chciała latami tkwić na tym samym stanowisku, nie chciała wciąż robić tego samego, nie chciała żyć bez celu, bez planów na przyszłość, nie chciała mieć takiego życia osobistego jakie właśnie prowadziła…
Ale okazało się, że Ewa niewiele wiedziała o tym, jaką chciała być.

112128-large

… Ewa zadumała się, posmutniała i stwierdziła, że żyje takim życiem, jakiego nigdy nie chciała, że robi to czego nigdy nie lubiła, że jej życie jest przeciwieństwem takiego, jakie chciała wieść.
Zrozumiała, że większość jej samej to taka osoba, jaką nigdy nie chciała się stać.

Zapytała mnie: dlaczego tak jest?
Zaczęłam jej tłumaczyć, że gdy wciąż myśli o tym czego nie chce, to zarazem wyobraża sobie siebie samą, jako osobę, którą NIE CHCE być. Inaczej mówiąc w głowie Ewy powstawały obrazy, jakich ona nie chciała. W jej głowie powstawały obrazy jej osoby, jaką ona być nie chciała.
Świat dał jej to co było w jej wyobraźni, czyli to czego ona nie chciała.

Zawsze od życia dostajesz to co sobie usilnie wyobrażasz.
Jeśli więc wyobrażasz sobie to, jaka(i) chcesz być i jakie chcesz wieść życie, to właśnie dokładnie to otrzymujesz.
Gdy wyobrażasz sobie to, czego nie chcesz, to też to otrzymujesz.

Z tego co wiem, to ludzie częściej wyobrażają sobie to czego nie chcą przeżyć, a nie to czego chcą i dlatego ich życie jest całkiem inne niż chcieliby wieść. 

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: