Pisałam już wielokrotnie o prawie przyciągania, o tym, jak je rozumieć i jak je zastosować w życiu, żeby zadziałało. Możesz znaleźć te wpisy w kategorii „prawo przyciągania”.

Bardzo ważną rolę w tym, żeby wszystko szło dobrze, żebyś poczuł(a) satysfakcję z Twoich osiągnięć, jest pozytywne myślenie. A dokładnie: robienie tego, co przynosi Ci radość, co Cię uszczęśliwia. Myślę, że warto na tym się zatrzymać, czyli warto przekonać się, co najbardziej lubisz robić.

Najczęściej jest tak, że ludzie bardzo dobrze wiedzą, czego nie lubią, zdają sobie sprawę z tego, co ich denerwuje, o czym woleliby zapomnieć. Ale wielu ludzi wcale nie wie, co tak naprawdę lubi. Jakie czynności, jakie wydarzenia chcieliby przeżywać czy wykonywać.

Dlaczego tak ważne jest, żebyś lepiej poznał(a) siebie i to co lubisz robić?

Ważne jest to z kilku powodów.
Pierwszy to taki, że jeśli robisz cokolwiek, co powoduje uśmiech na Twojej twarzy, co sprawia, że czujesz się dobrze, co nastraja Cię pozytywnie do życia, to zarazem przyciągasz do siebie inne pozytywne sytuacje, pozytywnie nastawionych ludzi, co w konsekwencji powoduje, że Twoje marzenia przybliżają się  do Ciebie dużymi krokami.

Następny powód, to taki, że gdy robisz coś, co lubisz, to zarazem wciąga Cię to bez reszty i wtedy nie widzisz wokół świata, ale jesteś jakby wtopiona(y) w tę czynność. Jesteś częścią tej czynności. Czujesz się szczęśliwa(y) i wyluzowana(y). Nie ma w Tobie wtedy przymusu, a jedynie poczucie dobra. To zarazem życie chwilą, to obecność w Tu i Teraz. A życie chwilą też powoduje, że Twoje marzenia przybliżają się do Ciebie.

Jeśli natomiast wykonujesz tylko to, co musisz, co jest Twoim obowiązkiem, co sprawia, że robiąc to, nie czujesz przyjemności, wtedy złościsz się na siebie i jesteś niezadowolona(y). Może to spowodować, że będziesz wykonywać wiele bezsensownych rzeczy, nic dla Ciebie nie znaczących i nie będzisz w stanie tego wykluczyć z życia, ani kontrolować. Niezadowolenie z siebie może spowodować szereg nieprzewidzianych, nieprzemyślanych, złych sytuacji, które będą Twoje życie kształtować.  A jeśli włączyć w to prawo przyciagania, okaże się, że w konsekwencji będziesz przyciągał(a) do siebie smutek, żal, zniechęcenie i wiele sparw będzie szło Ci źle. To wszystko z upływem czasu, może powoli rujnować Twoje życie nawet w każdej jego dziedzinie. A w konsekwencji sposoduje, że Twoje marzenia zaczną zanikać i będa się od Ciebie oddalać.

44m

Obecnie wielu ludzi robi coś, czego nie lubią, co nie jest ich „powołaniem”, coś co robią, bo tak właśnie wypada, albo z tego powodu, że jest to modne i dlatego w towarzystwie „wstyd” się przyznać, że to ich wcale nie interesuje. Dotyczy to właściwie wszystkiego, bo i zajmowanych stanowisk w pracy, zdobywania różnych wartościowych przedmiotów ot tak, żeby zaimponować innym, albo żeby „mieli im czego zazdrościć”. Temat ten wkradł się również w życie osobiste, czyli w wybór partnerki czy partnera do wspólnego życia, którzy powinni odpowiadać jakiemuś wzorcowi, w życie rodzinne, w wychowywanie dzieci i kształtowanie ich wg modnych wzorców.

To wszystko często nie powoduje radości z życia, a bardziej upodabnianie go do takiego, jakie obecnie jest modne. Ale moda nie ma nic wspólnego ze szczęściem, a jedynie z czymś, co widać na zewnątrz. Wewnątrz każdego z nas tkwi potrzeba bycia sobą, bo to daje nam wolność i poczucie szczęścia. To w nas, w naszym wnętrzu, w naszym sercu są nasze uczucia, których nie jesteśmy w stanie zniszczyć, czy udawać, że nie istnieją. Owszem, możemy je na jakiś czas zatuszować, udawać, że ich nie ma, że ich nie potrzebujemy, ale one upomną się o swoje i wcześniej czy później mogą stać się prawdziwymi „gnębicielami” naszej osoby.

Z tego powodu warto wiedzieć co się lubi. Nie muszą to być od razu jakieś wielkie informacje, górnolotne plany, ogromne sprawy. Wystarczy, że np. wiesz co chciał(a)byś naprawdę zjeść, zamiast żywić się tym co modne, albo po to, żeby szybko zaspokoić apetyt. Może zamiast siedzieć na kanapie wolisz fotel bujany, a zamiast oglądać serial wolał(a)byś wyjść na spacer. Chodzi mi o drobne przyjemności, bo to z nich składa się Twoje życie. Każda, nawet najdrobniejsza rzecz, która powoduje, że czujesz się dobrze, że jesteś w swoim żywiole, że nie musisz udawać kogoś innego, niż jesteś, daje Ci poczucie radości i kieruje Cię na Twoje największe marzenia czyli wprost do najważniejszego dla Ciebie celu.

Może właśnie dlatego warto odnaleźć w sobie to, co lubisz robić, bo nawet najdrobniejsze iskierki szczęścia, mogą zapoczątkować ogromne ogniska.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: