Jakiś czas temu, gdy urodziłam pierwsze dziecko, zajęłam się „na poważnie” zdrowiem mojej rodziny. Przeczytałam wile książek na tematy zdrowotne, ale głównie utkwiło mi w pamięci to, że choroby wywoływane są przez wirusy i dopiero w 4-tej dobie, jeśli problem chorobowy się utrzymuje, jest prawdopodobieństwo, że w organizmie rozwijają się bakterie.
Dodatkowo okazuje się, że antybiotyki nie niszczą wirusów, co pozwala myśleć, że w ciągu pierwszych 3 dni one wcale nie zwalczają choroby i są całkowicie zbędne. W związku z tym dopiero wtedy, jeśli choroba trwa dłużej, to ew. w 4-tej dobie chory może wziąć antybiotyki.

 

Szczególnie mocno utkwiło mi w pamięci ta informacja, że na wirusy antybiotyki nie działają, dlatego przez pierwsze 3 doby nie ma sensu ich stosować.

Ta informacja została w mojej głowie do dziś i dzięki niej, jeśli ktoś zachorował,  udało nam się w rodzinie unikać antybiotyków.

MAMY SWOJE SPOSOBY, KTÓRE TU OPISZĘ, DZIĘKI KTÓRYM SZYBKO POZBYWAMY SIĘ PRZEZIĘBIENIA.

pexels-photo-13915

1/ Pij ciepłą wodę z miodem i cytryną.

Pamiętaj, że temperatura powyżej 60 stopni Celsjusza niszczy drogocenne właściwości miodu, a więc nie wkładaj miodu powyżej tej temperatury do wody.

Wspomnę tu jeszcze, że prawdziwy miód zawsze po kilku miesiącach przechowywania się krystalizuje czyli robi się twardy, nieprzezroczysty. Jeśli jest inaczej i u Ciebie jest on ciągle płynny, to znak, że stosujesz sztuczny miód, bo ten się właśnie nie krystalizuje.

spoon-honey-jar

2/ Jedz kanapki z dodatkiem czosnku i posiekanej zielonej pietruszki.

Pietruszka „zabija” zapach czosnku.
Nam dobrze smakuje nałożony na kanapkę (na wędlinę albo na żółty ser) majonez, a na nim posiekany czosnek i pietruszka.
A Ty jedz takie kanapki, jakie sam lubisz 🙂

Dzieci czasami nie lubią czosnku. Spróbuj wtedy zmiażdżony ząbek czosnku (albo jego kawałek) wymieszać z miodem lub cukrem i w takiej postaci podaj to choremu dziecku.

pexels-photo (6)

3/ Gdy jest kaszel lub katar to:

– rób inhalacje
np. przy pomocy kominka aromaterapeutycznego do inhalacji, gdzie dodajesz olejek eteryczny, którego opary oczyszczają drogi oddechowe.

– bardzo skuteczne jest też oklepywanie klatki piersiowej.
Tu wytłumaczono jak to zrobić.

4/ W przypadku dużej gorączki
możesz włożyć dziecko do wanny z wodą o temperaturze 36.6 stopnia Celsjusza. Taka kąpiel skutecznie i szybko obniża gorączkę.
Ja obniżam gorączkę dopiero gdy jest powyżej 39 stopni Celsjusza (ale niektórzy uważają, że już powyżej 38 stopni powinno się obniżyć).

Gorączka świadczy o tym, że organizm sam walczy z chorobą i dlatego raczej dobrze jest pozwolić na tę walkę, bo po kilu  dniach, gdy chory zacznie zdrowieć, to i gorączka sama opadnie.

5/ jeśli chodzi o chore dzieci, to mam też patent na to, żeby przesypiały one noc pomimo kataru.

A oto on: przekrój na pół cebulę i połóż na noc koło łóżeczka dziecka (jak najbliżej główki). Aromat tego warzywa pomoże w swobodnym oddychaniu.

family (1)

6/ MOŻESZ TEŻ ZROBIĆ SYROP Z CEBULI.

Oto przepis:

Składniki: 5 cebul i cukier.
Przygotowanie:
Posiekaj na drobno wszystkie cebule.
Weź mały garnek (rondelek) i układaj cienkimi warstwami cebulę i przesypuj ją taka samą (mniej więcej) warstwą cukru.
Później postaw garnek na maleńkim ogniu, na tak długo aż cebula się zeszkli, a cukier roztopi.
Odciśnij z tego wywar, a cebulę wyrzuć. Zostanie Ci słodki syrop z cebuli.
Podawaj dziecku po łyżeczce 3 razy dziennie.
Dorosłemu po dużej łyżce 3 razy dziennie.

Podaję Wam jeszcze link do Natalii, autorki blogu: http://simplife.pl/ , która też ma swoje wypróbowane metody na przeziębienie.
Zobaczcie 🙂

Dodam, że nie jestem lekarzem, a post napisałam w oparciu o moją wiedzę, którą sama nabyłam i którą wykorzystuje w mojej rodzinie 🙂

JEŚLI ZOSTANIESZ ZE MNĄ, TO POSTARAM SIĘ POMÓC CI WE WSZYSTKIM I ODPOWIEM NA WIELE TWOICH PYTAŃ.

Czytaj następne moje wpisy, ale też przeczytaj to, co napisałam do tej pory na tym blogu, bo tam też znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jestem wdzięczna za każdy komentarz 🙂

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

Categories: Zdrowie