Nie wiem, czy to zauważyłaś(eś), ale jeśli nie, to zapewne czujesz to w sobie gdzieś głęboko, że wiele rzeczy robisz wbrew sobie, wbrew własnym przekonaniom. Nie raz zapewne miałaś(eś) poczucie, że to co zdecydowałaś(eś) się własnie uczynić, tak naprawdę nie leży w granicach Twoich przekonań, że to co robisz albo masz zamiar robić, jest sprzeczne z Twoim własnym podejściem do życia, że nie daje Ci to spokoju, że masz poczucie, iż nie powinnaś(eś) tego robić, ale z jakiego powodu udajesz nawet sam(a) przed sobą, że tak należy postąpić, jednak gdzieś w Tobie słyszysz cichutki głosik, który mówi: dlaczego to robisz, przecież wiesz, że to złe, przecież wiesz, że tego nie chcesz robić, przecież wiesz, że to wbrew Twoim przekonaniom…

Byś może miałaś już w swoim życiu wiele takich sytuacji, które nie dawały Ci spokoju, które nie pozwalały Ci spać, ale pomimo tego zdecydowałaś(eś), że musisz to zrobić, bo….. i tu masz wiele wymówek, różnych tłumaczeń, które pomogły Ci przed samą(ym) sobą wytłumaczyć Twoje postępowanie, dzięki czemu czujesz się jakby oczyszczona(y), czujesz się niewinna(y), że wykonujesz coś wbrew własnym przekonaniom, lecz gdzieś głęboko w Tobie, coś Ci mówi (czujesz to przecież), że to co zdecydowałaś(eś) się robić, to czemu poświęcasz swój czas nie jest dla Ciebie dobre i przynosi Ci jedynie złe emocje i poczucie winy albo poczucie, że skoro to wykonujesz, to jesteś do niczego..

1212

Często może być tak, że to co robisz wygląda na coś mało znaczącego, ale w konsekwencji, po jakimś czasie, dopiero wtedy wychodzą na jaw różne sytuacje, różne sprawy, które nagle uświadamiają Ci, że wcześniej zrobiłaś(eś) coś czego nie powinnaś(eś) robić, że to co zrobiłaś(eś) i być może dopiero wtedy dochodzi do Twojej świadomości ta nieprzyjemna prawda, że czujesz się winna i masz wrażenie, że jesteś złym człowiekiem, bo zrobiłaś(eś) coś złego.

Wtedy trudno jest naprawić swój błąd, ale być może dopiero wtedy właśnie „się przebudziłaś(eś)” i być może dopiero wtedy zdałaś(eś) sobie sprawę, jak źle postąpiłaś(eś). I może dopiero wtedy masz pretensje do samej(go) siebie, że w ogóle podjęłaś(eś) się tego zadania, a nawet nagle dochodzisz do wniosku, że sam(a) siebie nie rozumiesz dlaczego to zrobiłaś(eś).
Uniknął(a)byś w dużym stopniu takich sytuacji, gdybyś wcześniej nie robił(a) nic wbrew sobie, a znów jeśli już coś takiego Ci się przytrafiło, to gdybyś potrafił(a) to sobie wybaczyć.

Piszę ten post po to, żeby Ci uświadomić, że nieraz niewinna, drobna sprawa może mocno zaburzyć Twój wewnętrzny spokój, przy czym możesz nawet wcześniej nie zdawać sobie z tego sprawy, że taki drobiazg, tak bardzo w przyszłości będzie w stanie zaburzyć tak mocno Twoje wewnętrzne życie.

70181-large

Okazuje się jednak, że wg Prawa Przyciągania- przyciągasz do siebie to o czym myślisz, a skoro ten Twój uczynek był obdarzony Twoimi myślami, to może on spowodować, że zaczniesz przyciągać do siebie inne podobne fakty, które będą się kumulować w Twoim życiu, aż urosną do dużego problemu, bo każda Twoja myśl przyciąga do Ciebie inne, ale zarazem w jakimś stopniu, podobne fakty, o jakich myślisz.
A pojedyncze myśli mogą przeradzać się w ciągi myślowe i wtedy mogą one przyciągać do Ciebie coraz to większe wydarzenia,  bo każda Twoja myśl przyciąga do Ciebie wiele myśli o podobnym charakterze, a im więcej myśli podobnych, tym jest większa możliwość na zaistnienie takiego podobnego wydarzenia w Twoim życiu., bo Twoje myśli są przyjmowane przez Świat, jako coś czego w swoim życiu pragniesz, jako Twoja potrzeba, a nawet jako Twoje marzenie, czyli mogą spowodować jakieś odpowiadające im wydarzenie i właśnie dlatego, kiedy robisz coś czego tak naprawdę nie chcesz, to przyciągasz do siebie wiele innych sytuacji, których nie chcesz, które Ci nie odpowiadają, aż w końcu możesz pogubić się w tym co jest dla Ciebie ważne, a czego chcesz uniknąć.

I właśnie dlatego nie warto robić nic wbrew sobie, wbrew swoim przekonaniom.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: