Napiszę jeszcze kilka słów o marzeniach, o ich spełnianiu, a właściwie o tym, dlaczego się nie spełniają.
Czy zauważyłaś(eś), iż czasem bywa tak, że gdy tylko zaczyna się w Twoim życiu dziać coś lepszego, gdy tylko zaobserwujesz, że coś jakby drgnęło w kierunku spełnienia się Twoich marzeń, to wtedy przecierasz ze zdziwienia oczy i myślisz, i upewniasz się, i mówisz:

To niemożliwe, czyżby zaczęły spełniać się moje marzenia?

Czyżby to było możliwe?
Dlaczego akurat mnie miałoby spełniać się to czego pragnę?

Jest przecież wielu ludzi lepszych i mądrzejszych ode mnie, i takich którzy bardziej zasługują, żeby to im się przytrafiło. Ja na to nie zasługuje, a więc to nie jest możliwe, żeby mnie to o czym od dawna marzę- spotkało.

I właśnie taka niepewność, taka NIEGOTOWOŚĆ do tego, żeby świat dał Ci to, o czym marzysz, może łatwo zniweczyć Twoje plany i oddalić Twoje cele.

Zazwyczaj jest tak, a raczej chyba zawsze tak jest, że zanim dostajesz to, co Ciebie bardzo interesuje, zanim osiągasz swój wymarzony cel, to zachodzi w Twoim życiu coś w rodzaju zwiastunów tego, co ma Cię wkrótce spotkać.
Być może ich nie zauważysz albo w nie nie dowierzasz, ale zanim coś osiągasz, to wcześniej „dostajesz” jakieś sygnały, że Twój cel jest już blisko.

Jeśli to „zjawisko” zauważasz, a raczej, jeśli sam przed sobą przyznajesz się do tego, że to widzisz, to  wtedy czasami znajdujesz w sobie tysiące argumentów na to, żeby to „coś”, co jeszcze przed chwilą dawało Ci znać, że Twoje marzenie jest blisko, zakwalifikować do grupy przypadków albo czegoś podobnego, byleby nie uwierzyć, że to był właśnie prawdziwy zwiastun tego, co ma za chwilę w Twoim życiu nastąpić, że to był zwiastun spełniania się Twojego celu.

Zdarza się, że wkładasz dużo wysiłku, żeby udowodnić samej(u) sobie, że to co zaczęło się właśnie dziać w Twoim życiu, na pewno nie ma nic wspólnego z Twoim marzeniem.

Oczywistą jest tu chyba też sprawą, że im marzenie jest bardziej wygórowane, im wydaje się Tobie trudniejsze do uzyskania, a w końcu im dla Ciebie jest ważniejsze, tym obdarowujemy je większą ilością niepewności i strachu, aż nie dajesz mu szans na jego spełnienie.
Tłumaczysz sam(a) sobie, że jest za trudne do spełnienia, że jest wręcz niemożliwe, żeby to na co tak bardzo i od tak dawna czekasz się spełniło.

o_1a4icr4gejautso24p1a5415q27_new

A im więcej widzisz znaków, które powinny Cię upewnić, że to już właśnie teraz, że to ta chwila, tym wzrasta w Tobie większa niewiara, że to naprawdę Tobie się przytrafia.

MYŚLĘ, ŻE TO, IŻ NIE PRZYJMUJESZ DO WIADOMOŚCI, ŻE TE ZWIASTUNY SPEŁNIANIA SIĘ TWOICH MARZEŃ SĄ PRAWDZIWE, JEST PODSTAWOWĄ PRZYCZYNĄ NIE OSIĄGANIA PRZEZ CIEBIE TEGO O CZYM MARZYSZ. 

I gdy słyszę, że ktoś mówi, że tylko jakieś tam marzenia mu czasem się spełniają, gdy słyszę jak ktoś mówi, że jego marznie jest za duże, żeby się spełniło i że on(a) nie wierzy już w jego spełnienie, gdy słyszę jak ktoś twierdzi, że już zbyt długo czeka i dlatego wie, że się nic nie spełni i gdy poznaję bliżej tę osobę, to czasami aż chce mi się krzyczeć:

1425535202znpxl

CZY TY JESTEŚ ŚLEPCEM? CZY NIE WODZISZ, ŻE TWOJE MARZENIE WŁAŚNIE ZAPUKAŁO DO TWOICH DRZWI? DLACZEGO NIE OTWIERASZ, SKORO TAK WYRAŹNIE I MOCNO PUKA?

ALE TEŻ ZARAZEM ZDAJĘ SOBIE Z TEGO SPRAWĘ, ŻE TA OSOBA TEGO NAPRAWDĘ NIE WIDZI, ŻE ONA WCALE NIE DOSTRZEGA , CO DZIEJE SIĘ WOKÓŁ NIEJ, ŻE JEST AUTENTYCZNYM ŚLEPCEM, ALE NIE ZDAJE SOBIE Z TEGO SPRAWY.

Dlaczego tak się dzieje?

Myślę, że dlatego, iż za mało zna siebie samą: że chowa w sobie wiele urazów do samej siebie, że nie poznała jeszcze co ją cieszy a co smuci, że nie wie czego tak naprawdę chce.

HNCK0677

I NIE RAZ BYŁAM ŚWIADKIEM TEGO, ZE KTOŚ TWIERDZIŁ, ŻE ZNA SIEBIE BARDZO DOBRZE, ŻE DOKŁADNIE ZNA SWOJE CELE, POTRZEBY I NIE ROZUMIE DLACZEGO MU COŚ NIE WYCHODZI.

I NIE RAZ OKAZYWAŁO SIĘ TO NIEPRAWDĄ. NIE RAZ ZDARZAŁO SIĘ. ŻE WCALE SIEBIE NIE ZNAŁ(A), A JEDYNIE W TYM KŁAMSTWIE SIEBIE UTWIERDZAŁ(A).

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: