Czasami narzekamy, że nam nic nie wychodzi, że tyle rzeczy już rozpoczynaliśmy i niewiele doprowadziliśmy do końca. Narzekamy, że marzenia się nie spełniają, a to co jest dla nas najważniejsze w ogóle nie ma możliwości wejść do naszego życia i zagościć w nim.

Być może uważasz, że to, aby spełniały się Twoje marzenia, to jedynie zwykłe mrzonki, niczym nie poparte, bo przecież to nie jest możliwe, żeby coś nienamacalnego, coś czego nie możesz dotknąć, coś co jedynie tkwi w Twojej głowie, w Twoich myślach, mogło się urealnić.

Niby słyszysz różne slogany w stylu: marzenia się spełniają. Mówi się, żeby marzyć, bo jest szansa na to, że być może to, o czym marzysz trafi Ci się i dostaniesz to, na czym Ci zależy.
Ale czy rzeczywiście w to wierzysz?
Powiesz: no oczywiście, że wierzę. Będę dobrej myśli, spróbuję żyć pozytywnie. Skoro mówią, że to możliwe, to spróbuję. Co mi szkodzi.

A teraz spójrz na to, co napisałam powyżej… Czy na pewno wynika z tego, że wierzysz w marzenia? Czy raczej to wiara warunkowa na zasadzie: „a nuż, widelec”, czyli  spróbuję, a może się uda? Jak się uda, to będę zadowolony, a jak się nie uda to trudno, bo przecież i tak nie bardzo wierzę, że jakieś tam urojenia, które mam w głowie, mogą się spełnić. No bo przecież marzenia- można przyjąć jak coś nienormalnego, jak coś, co jest zwykłym urojeniem i jest całkiem pozbawione sensu.

2121

W taki razie zawsze masz wybór. I każdy wybór będzie dla Ciebie odpowiedni, bo będzie on Twoim osobistym wyborem.

Masz 2 opcje:
1. Wierzyć w to, że marzenia się spełniają.
2. Założyć, że marzenia to zwykłe urojenia.
Myślisz sobie: nawet lubię czasami pomarzyć, bo w końcu jak marzę, to odrywam się od tej zwykłej szarzyzny, od tej paskudnej codzienności. Ale przecież wiem, że to nierealne, jeśli coś się ew. spełni, to jedynie przypadek. Przecież dobrze wiem, że marzenia się nie spełniają. Wcale w to nie wierzę.

A Ty którą opcję wybierasz?

 

.

ZAPRASZAM DO NAPISANIA KOMENTARZA I WYRAŻENIA SWOJEJ OPINII 🙂

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: