Często szukamy czegoś, wydaje się, że wiemy o co nam chodzi, ale w końcu okazuje się, że tak naprawdę nie mamy pojęcia czego. Chcemy zrozumieć siebie, nie wiemy jak to zrobić. Nie zdajemy sobie sprawy co tak naprawdę myślimy, ani czego w rzeczywistości od życia oczekujemy.

A jest prosta metoda, chociaż nie każdy, z różnych względów,  chce jej użyć. Może dlatego, że w nią nie wierzy, a może z tego powodu, że tak bardzo nie chce przyznać się do samego siebie, a być może istnieje jeszcze jakiś inny powód ku temu.

Trudność tej metody polega na tym, że wydaje się ona za prosta, a przecież to co łatwe jest podejrzane, bo czy to możliwe, żeby osiągnąć coś bez wysiłku? Mało kto w to wierzy.

Chcę tu napisać o tym, jak znaleźć swój wewnętrzny głos. Chcę Ci uświadomić w jaki sposób możesz dowiedzieć się o czym tak naprawdę myślisz. Chcesz powiedzieć, że to niemożliwe? Masz do tego prawo, to Twoja wola i Twoje życie.

160656-large

Zacznę od prostego przykładu, który prawdopodobnie każdy znajdzie u siebie, bo każdy nie raz coś takiego przeżywał. Chodzi mi o to, że na pewno miałaś(eś) już wiele razy uczucie, iż coś byś zjadła, ale dokładnie nie wiedziałaś(eś) co by to miało być.
Pewnie zdarzyło Ci się mówić, że masz np. ochotę na coś słodkiego czy słonego i nawet zjadłaś „takie coś”, jeśli miałaś(eś) pod ręką, ale szybko okazywało się, że nie o to Ci chodziło, bo dalej miałaś ochotę na coś słodkiego i nadal nie wiedziałaś(eś) co by to miało być.
Gdybyś wtedy zaczęła obserwować swoje otoczenie, to szybko zorientował(a)byś się co „chodzi” po Twojej głowie, ale zazwyczaj odpowiedzi szukasz o wiele za daleko, podczas gdy ona jest dosłownie pod Twoim nosem.

Gdzie?
Wystarczy posłuchać co ktoś przy Tobie mówi, bo on odpowiada na Twoje pytanie. Może to być też jakieś słowo z lecącej właśnie w radiu piosenki, które w tym momencie wpadło Ci w ucho. A może zobaczyłaś(eś) jakiś napis, który Cię szczególnie zainteresował, albo np. na Facebooku  zwróciłaś(eś) uwagę na któreś zdjęcie?

W najróżniejszych postaciach, ale zawsze, dostajesz odpowiedź na to, czego akurat potrzebujesz. Wiedz, że to, co właśnie widzisz, albo słyszysz lub czujesz, jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Wszystko to, co Cię zainteresuje, na co zwrócisz uwagę, odpowiada na pytania, które chodzą Ci po głowie.

Wystarczy to zobaczyć, bo odpowiedź jest zawsze najbliżej jak tylko może być. Odpowiedź zawsze „masz podaną na tacy”.

Wystarczy ją przyjąć do wiadomości.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: