Ludzie skarżą się, że nie są poważnie traktowani. Czują, że nie dostają konkretnych odpowiedzi, że ktoś zbył ich jakimś zdaniem, byleby odsunąć ich sprawę na dalszy plan. Czują się wtedy znieważeni, nieodpowiednio traktowani.

Ale gdyby spojrzeć na życie inaczej, gdyby zdać sobie sprawę, że dzięki temu, co dzieje się wokół nas, dzięki ludziom, których spotykamy możemy się wiele dowiedzieć o sobie samych. Gdyby zdać sobie sprawę, że w ludziach, w zachowaniu kogoś z naszego otoczenie widzimy siebie samych , wtedy wszystko wyglądałoby inaczej.

Pomyśl co by się stało i jak zmieniłoby się Twoje życie:

* Gdybyś potraktował poważnie człowieka, który mówi o czymś, z czym sam się nie zgadzasz, z czasem zrozumiałbyś, że to, co on do Ciebie mówił było tym, o czym sam myślisz .

* Gdybyś potraktowała poważnie kogoś, kto mówi Ci, że Ciebie kocha, chociaż Ty jesteś przekonany, że tej osoby nie kochasz zrozumiałbyś, że Ty też ją kochasz, choć sam o tym nie wiesz, a właściwie sam przed sobą nie chcesz się do tego przyznać.

* Gdybyś potraktował poważnie szefa i wziął pod uwagę, że to co od niego usłyszałeś jest dokładnie tym, o czym sam myślałeś (może to to, co jest główną przeszkodą w osiągnięciu Twojego celu) zrozumiałbyś, że on jest dla Ciebie życzliwy, a to co mówi ma sens.

* Gdybyś potraktował poważnie to, o czym rano mówiła Ci żona, siostra, albo Twoje dziecko i wysłuchał tego do końca zrozumiałbyś, że oni wypowiadają Twoje własne myśli. I mówią to po to, żeby Tobie pomóc, a nie przeszkodzić.

* Gdybyś potraktował poważnie swoje otoczenie i przyjął do wiadomości, że to co dzieje się wokół Ciebie jest odzwierciedleniem tego, co tak naprawdę dzieje się w Twoim wnętrzu, to zacząłbyś bardziej dochodzić do tego, czego chcesz, co Ciebie interesuje, bo zrozumiałbyś, że jeśli wokół masz jedynie bałagan, mnóstwo niepozałatwianych czy niedokończonych spraw i gdybyś przyjął do wiadomości, że za to odpowiedzialne jest to, co wcześniej przeżyłeś czyli Twoja przeszłość i że warto dowiedzieć się o co chodzi, co Ciebie blokuje, bo to, iż teraz coś Ci wychodzi, wcale nie znaczy, że za chwilę nie runie jak domek z kart, to wziąłbyś się za siebie i znalazłbyś czas na to, żeby zrobić przegląd swojego życia i wyeliminować to, co od lat Ci przeszkadza w osiągnięciu tego, co dla Ciebie najważniejsze.

Właśnie dlatego warto potraktować poważnie to, co ktoś do Ciebie mówi to, co gdzieś usłyszałeś to, co widzisz, bo wtedy jesteś w stanie zmienić swoje życie i wyeliminować z niego przeszkody, które Cię ograniczają.


.

 


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: