Gdy zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób mógł(a)byś zmienić swoje życie, żeby bardziej Cię satysfakcjonowało, to być może pierwsza myśl, jaka Ci się nasuwa to taka, że jest to bardzo trudne. Przecież tak wiele rzeczy musiał(a)byś zmienić, tylu nawyków się pozbyć. To naprawdę bardzo trudne w realizacji.

Myślisz sobie: Nie wiem czy dam radę to wszystko zrobić. Kiedy mam znaleźć na to czas, przecież jestem bardzo zajęta(y)? Nie mogę sobie na to pozwolić, bo żebym to zrobił(a) potrzebuję może kilku godzin dziennie, a to nie jest możliwe. I po takim podejściu do tematu Twój zapał zaczyna słabnąć, a nawet jest prawdopodobne, że całkiem z tego zrezygnujesz.

Jednak jest prosty sposób, żeby nastąpiły w Twoim życiu zmiany, ale nie daje on natychmiastowych rezultatów i z tego powodu potrzebujesz dużo cierpliwości.

A wygląda on tak.

Zastanów się:
1. Co Ci przeszkadza i czego chcesz pozbyć się ze swojego życia?
2. Co chciał(a)byś zmienić w swoim obecnym życiu?
3. Co chcesz osiągnąć czyniąc te zmiany?

115051-large

Gdy już zdecydujesz, co chcesz zmienić i czego chcesz pozbyć się ze swojego życia, to wtedy zacznij robić tego choć trochę mniej. Może to dotyczyć wszystkiego co Ci w życiu przeszkadza. Nawet drobiazgów, które Cię męczą, lub tego co robisz, bo może tak wypada, albo czegoś, co robisz z przyzwyczajenia, choć Cię denerwuje.

Czas, który dzięki temu zyskasz (wystarczy kilka minut dziennie), możesz wygospodarować na zrobienie czegokolwiek, co lubisz. Może to być coś niewielkiego, dla innych ludzi nic nie znaczącego, ale ważne, żeby Tobie odpowiadało. Następnym razem, być może uda Ci się to już następnego dnia, znów wygospodaruj kilka minut na coś, co Ci odpowiada, kosztem tego, co nie jest dla Ciebie przyjemne.

Możesz spróbować wydłużać ten „czas zamiany”. No i oczywiście możesz robić to codziennie, ale też dobrze będzie, gdy będziesz robił(a) to co jakiś czas, bo jedyne co może się stać, to wydłuży się okresu, który upłynie do osiągnięcia tego, co zamierzasz. Jednak nie znaczy to, że tego nie osiągniesz.

Jeśli Ci to z jakiegoś powodu nie będzie wychodziło, nic złego się nie stanie. Po prostu zaakceptuj ten fakt i tyle. Następnym razem wygospodarujesz choć kilka minut na to, co przynosi Ci przyjemność, a zrezygnujesz z czegoś co Cię męczy.

Gdy tylko wygospodarujesz trochę czasu na zmiany, to te nieuchronnie do Ciebie przyjdą, bo już w chwili, gdy tylko zaczęłaś(eś) to robić, w pewnym stopniu, chociaż może nieznacznym i niezauważalnym, zachwiałaś(eś) równowagę obecnego życia o czym poczytaj TUTAJ. Z tego więc powodu, robiąc tak, jak powyżej opisałam, zmiana Twojego życia na pewno nastąpi. I to zmiana na lepsze, bo przecież stopniowo rezygnujesz z tego, co Ci nie odpowiada na korzyść tego, co lubisz.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: