Na pewno o tym wiesz, chociaż może na to nie zwracasz uwagi, bo to takie normalne, że wręcz niezauważalne, ale świat w którym żyjemy, jest w równowadze. Zresztą gdyby było inaczej, to już dawno by się rozpadł.

Wszystko co się dzieje ma swoje przeciwstawne równoważniki. Jeśli jest coś ładne to istnieje i brzydkie. Jeśli jest coś duże to musi być i małe. Jeśli jest grube to musi być i chude. Jeśli jest zimne to musi być i ciepłe. Jeśli jest ktoś mądry to musi być i głupi. Jeśli jest białe to jest i czarne itd.

Jeśli istnieje dobro to musi istnieć też zło.

Gdy w ten sposób popatrzymy na świat, to nic bez niczego nie może istnieć.
Zauważ jeszcze raz to: jeśli jest dobro to jest i zło, bo to jakby w szczególnym sposób dotyka nas ludzi.

My wciąż wyszukujemy porównań i uwielbiamy się porównywać do innych pod każdym względem. Od drobnostek poprzez rzeczy dla nas najważniejsze. Porównujemy osoby, rzeczy i wszystko co się da.

buty

I to powoduje m.in. nasze wahania nastrojów. Gdy widzimy, że ktoś gorzej od nas wygląda, gorzej się zachowuje czy ma gorsze produkty itp. to czujemy w sobie lepszy nastrój, czujemy się lepiej nastawieni do świata, czujemy się po prostu lepsi.
I odwrotnie- gdy ktoś lepiej od nas wygląda, lepiej się zachowuje, posiada lepsze rzeczy, to czujemy w sobie złość, zazdrość i zarazem mamy złe samopoczucie.

Czyż trudno to zauważyć, że tak świat jest urządzony?
A my tego nie zmienimy. Możemy jedynie zdawać sobie z tego sprawę, a dzięki temu odpowiednio do tego urządzić swoje życie.

Mamy dwa wyjścia: możemy tak żyć, żeby ta reguła nam pomagała w życiu. Albo odwrotnie- możemy się z tym nie zmagać i ta reguła wtedy może nam w życiu bardzo przeszkadzać.

okno

Chcę tu powrócić do tematu związanego z pozytywnym myśleniem (o czym już wcześniej pisałam), na które tak bardzo się nastawiamy i od którego tak wiele wymagamy.
Sądzę, że znajdzie się wśród Was wiele głosów mówiących, że pozytywne myślenie,  to bujda, że takie podejście do życia sprowadziło nie jednego na manowce. Ale też będzie i wielu takich, którzy przyznają, że pozytywne myślenie to coś, co w życiu najważniejsze.
A jedno i drugie jest prawdą, bo zależy to jedynie od tego, co rozumiemy pod pojęciem pozytywnego myślenia. I z jakiego punktu widzenia będziemy je rozpatrywać.

Ale teraz spójrzmy na to z tej strony, którą tu przedstawiam.
Skoro istniej pozytywne myślenie i potrafimy myśleć pozytywnie, to zarazem istnieje też negatywne i potrafimy myśleć negatywnie. Bo jeśli przyjmiemy takie założenie, że nic bez niczego istnieć nie może, to musi być jedno i drugie, żeby świat pozostał w równowadze.

Czy zgodzisz się ze mną?
.
W takim układzie warto się zastanowić czy na pewno można zmienić swoje życie pozytywnym myśleniem?
Czy pozytywne nastawienie do świata może zmienić Twoje życie na lepsze?

Przecież skoro myślisz pozytywnie, to i musisz kiedyś myśleć negatywnie.
Może to właśnie pozytywne myślenie spowodowało u wielu depresję?
Bo jeśli nastawiasz się na wyłączne myśli pozytywne, to kiedyś (wcześniej czy później) musisz wybuchnąć i wpaść w nastrój negatywny.

tumblr_nhpbrfzMRs1ta0hnbo1_1280 (1)

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

Na pewno nie raz się nad tym zastanawiałeś i dokładnie zdajesz sobie z tego sprawę. Jedynie być może,  udawałeś że tego nie zauważasz.

Obserwuj więc świat, obserwuje siebie.
Zauważ, że skoro świat jest w równowadze to i Ty powinieneś dążyć do równowagi. Równowagi w sobie samej(ym).
Równowaga to to, dzięki czemu możesz zmienić swoje życie.
Równowaga to to, dzięki czemu istniejesz.
RÓWNOWAGĘ OSIĄGASZ ŻYJĄC W TERAŹNIEJSZOŚCI CZYLI ŻYJĄC W TU I TERAZ.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: