Często mówimy o swoich marzeniach. Zastanawiamy się czy to w ogóle możliwe, żeby życie obdarowało nas tym na czym nam bardzo zależy. Jednak czasami jest tak, że prawdziwe marzenia mamy schowane głęboko w sobie, w obawie przed ich ujawnieniem.

Wielu ludzi boi się nawet pomyśleć o tym co w skrytości mają schowane w swoich sercach.

A wszystko stąd, że boimy się siebie samych. Boimy się prawdy o sobie i z tego powodu nasze prawdziwe marzenia schowane są gdzieś głęboko w nas. Wolimy się do nich nie przyznawać, bo wewnętrzny głos mówi coś w stylu: czyś Ty zwariował(a)? Tego właśnie chcesz? Nie porywaj się z motyka na księżyc? Puknij się w głowę, przecież to niemożliwe. Nigdy tego nie osiągniesz. Może ktoś inny ale na pewno nie Ty.

92086-large

A wszystko po to, żebyś przejrzał(a) na oczy  i dokładniej zdecydowała czego tak naprawdę chcesz. Ten wewnętrzny głos na siłę wybija Ci z głowy TWOJE PRAWDZIWE WIELKIE MARZENIA dlatego, żebyś podjął(a) konkretną, dokładnie sprecyzowaną, szczegółową decyzję czy właśnie tego chcesz.

Patrząc z tego punktu widzenia, masz dwa wyjścia:
1) albo uciec w siebie jeszcze głębiej i uwierzyć w to, że nie masz szans, żebyś to o czym myślisz zrealizował(a) i zapomnieć o swoich marzeniach.
2) albo pominąć ten głos i robić swoje czyli spełniać marzenia.

Walka zawsze i wyłącznie toczy się w Twoim wnętrzu. W Tobie. To walka ze sobą samą(ym), która sprawdza czy masz tyle odwagi, żeby realizować marzenia. Ta walka wydaje się bezsensowna i może nawet jej nienawidzisz, ale to własnie ta walka umacnia Cię w stwierdzeniu, że „tak” chcesz to osiągnąć.
Ta walka z samą(ym) sobą pomaga umocnić Ciebie, pomaga upewnić Ciebie samą(ego), że właśnie o to Ci w życiu chodzi, że właśnie to , dokładnie to, jest Twoim marzeniem, że na pewno tego chcesz i że to jest dla Ciebie najważniejsze. Ta walka wzmacnia Twój charakter, umacnia Twoją odwagę DZIĘKI CZEMU JESTEŚ BARDZIEJ PEWNA(Y) SIEBIE, bardziej pewna(y) że to dokładnie o to Ci chodzi i że to jest Twoją główną życiową drogą, po której chcesz kroczyć.

pexels-photo-91668-large

Gdy nie jesteś więc pewna(en) czego chcesz, to ta walka powoduje w Tobie więcej myśli, dzięki którym chwiejesz się jak roślina na wietrze, bo nie wiesz jaką masz podjąć decyzję. Boisz się, że temu o czym marzysz, nie podołasz. A wszystko po to, żebyś skłonił(a) się w kierunku, w którym chcesz zmierzać. Chodzi o to, żebyś wybrał(a) czego chcesz i żebyś był(a) pewna(y), że Twój wybór jest słuszny. Chodzi o to, żebyś zdecydował(a) czy tego na pewno chcesz, czy może wolisz skorygować to o czym marzysz, a może chcesz z dotychczasowego marzenia zrezygnować na korzyść czegoś zupełnie innego?

Ta walka jest tym większa i tym trwa dłużej, im bardziej się wahasz, im trudniej podejmujesz decyzje, bo gdy już konkretnie będziesz wiedział(a) jaki jest Twój cel, to wtedy ta walka coraz bardziej w Tobie słabnie. A w końcu zanika, a Ty zaczynasz akceptować wszystko co dzieje się na drodze do Twojego celu, bo wszystko co się dzieje ma dla Ciebie niewielkie znaczenie, bo wiesz dokąd zmierzasz i to Twoje zamierzenie jest dla Ciebie szczególne i ma dla Ciebie największą wartość.

pexels-photo-92108-large

Jeśli więc NIE ZREZYGNUJESZ PRZED CZASEM, jeśli będziesz wytrwała(y) i zarazem zdecydujesz, że to marzenie jest dla Ciebie bardzo ważne, to wtedy już będziesz bardzo silna(y) i wtedy to Twoje marzenie będzie Ci przyświecać, a Ty będziesz pewna siebie, a ta TWOJA PEWNOŚĆ SIEBIE będzie stąd, że dobrze będziesz wiedział(a) czego tak naprawdę chcesz.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: