Czy miewasz zmienne stany nastroju: od wielkiej radości aż po skrajny pesymizm?

Skąd to się bierze?

Jest możliwe, że przyczyna tkwi w tym, iż próbujesz na siłę myśleć pozytywnie.
Świat jest przecież w równowadze. Nie jest ani pozytywny ani negatywny. Jest po prostu w równowadze. Wszystko, co się dzieje jest życiem, jest równowagą.

Ludzie lubią być modni, a skoro panuje teraz moda na pozytywne myślenie, to wielu chce iść za modą i myśleć pozytywnie.
Oczywiście nie ma w tym nic złego ale z niczym nie można przesadzać.

Myślisz, że tu akurat ja przesadziłam, bo pozytywnego myślenia nigdy za dużo?
Być może masz rację.
Ale gdyby uwzględnić to, że świat jest w równowadze, to każde pozytywne myślenie musi zadziałać przeciwnym czyli negatywnym myśleniem.

W takim układzie, gdy będziesz myśleć pozytywnie, spodziewaj się, że „zaatakuje” Cię też myślenie negatywne.

Pozytywne myślenie spowoduje, że te negatywne myśli chcą na siłę usunąć się z Ciebie, z Twojego umysłu. Ale duża ilość nagromadzonych negatywów w Twoim umyśle powoduje, że zaczynają one wychodzić w sposób niekontrolowany.

Gdy myślisz pozytywnie – czasami wystarczy tylko jakiś drobiazg (coś mało ważnego, co pójdzie nie po Twojej myśl), a Twoje złe myśli (nagromadzone przez wiele złych sytuacji i wiele lat), zaczynają dawać o sobie znać. I wychodzą gwałtownie i wtedy możesz nagle wpaść w złoć, w nastrój negatywny, którego być może nie potrafisz zbyt szybko opanować, a to może Ci bardzo w życiu zaszkodzić.

Nie wiesz co jest grane, więc i nie będziesz wiedział jak sobie z tym radzić. Za to wiesz, że popadasz w skrajny pesymizm, choć jeszcze kilka minut wcześniej sądziłeś, że jesteś bardzo pozytywnie nakręcony.

Z takiego nagłego negatywnego myślenia, trudno się wydostać, bo zakłóciło ono Twoje pozytywne myślenie i dlatego te negatywne  myśli zaczynają jedna za drugą wychodzić z Twojego umysłu, bo przecież są gdzieś głęboko w Tobie i nagle „Twoja głowa” jest pełna negatywnego nastawienia do świata. Nagle jest tego tak dużo, że trudno sobie z tym radzić.

Dlatego właśnie z niczym nie należy przesadzać i z pozytywnym myśleniem też nie, bo można nie potrafić później opanować tych wychodzących negatywów.
Możesz też wciąż popadać w tę huśtawkę nastrojów.

 

.

 


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to:

Categories: Zdrowie