Każdy zapewne wie o czym mówię, bo czy jest wśród Was ktoś, kto nie wie co to miłość?
Powiecie, że nie ma.

Ale w takim układzie dlaczego, skoro wszystko wiesz, skoro znasz to pojęcie, skoro wiesz co to miłość, skoro każdy wie jak się czuje- albo kochany, albo nie kochany, to aż tak często w „starciu miłosnym” z drugim człowiekiem zadajesz sobie takie pytanie:

Czy ja ją(go) kocham?

Może dzieje się tak dlatego, że większość ludzi uważa, iż wszystko należy zrozumieć, że to, co niezrozumiałe, to zarazem nie istnieje, że tego nie ma.

Ale czy miłość można zrozumieć?
Miłość to rodzaj uczucia (u-czucia) czyli tego, co człowiek czuje. A czucie (uczucie) nie jest wytłumaczalne. Brak takich słów w naszym języku (i w każdym innym), żeby można było opisać w pełni- co to jest uczucie, żeby można było nadać mu jakąś konkretną formułę, żeby można było precyzyjnie zdefiniować tak wielkie uczucie jakim jest miłość.

321

Dlaczego więc za wszelką cenę chcesz je wyrazić słowami? Z jakiego powodu sądzisz, że jesteś w stanie określić w jakikolwiek sposób to uczucie?

Każdy człowiek jest inny i każdy miłość przeżywa inaczej, czyli po swojemu. Jak więc określić to uczucie jedną definicją?

To trudny temat i pewnie każda(y) z nas miał(a)by coś do powiedzenie, a w dodatku każda interpretacja tego słowa mogłaby być inna. I nie ma w tym nic dziwnego.
Dziwne jest bardziej to, co robimy czyli to, że w ogóle próbujemy objąć miłość w sposób rozumowy. Inaczej mówiąc- uważam, że dziwne jest to, iż w ogóle dochodzimy do wniosku, że da się opisać ogrom słowa- miłość.

Miłość czuje się w sercu (w duszy). To coś, czego nie da się objąć słowami, ani tak zdefiniować, żeby być pewnym, że ta interpretacja objęła cały ogrom znaczenia tego słowa.

234

Jeśli przestaniesz miłość rozpatrywać słowami, jeśli przestaniesz nadawać jej jakieś konkretne kształty, jeśli zauważysz, że żadna definicja, którą słyszałaś(eś) czy wymyśliłaś(eś), chcąc zdefiniować słowo miłość, nie wyraża w pełni tego co czujesz, to wtedy zauważysz jaki ogrom słów i skojarzeń niesie to uczucie.

A jeśli wyłączysz rozum i pozwolisz zadziałać duszy, to wtedy zrozumiesz czy kochasz czy nie, bo tylko w duszy znajduje się to uczucie, bo tylko dusza je obejmuje i tylko tam możesz je poczuć.

Wszelkie ludzkie, materialne, słowne rozpatrywanie miłości ściąga to uczucie na ziemię, gdzie nie jest to już prawdziwa miłość, a odziana jedynie w ludzkie potrzeby, pragnienie, przyzwyczajenia.

Jeśli chcesz kochać i być kochanym, to pozwól sobie na to uczucie i poczuj je w duszy (w sercu), i przestań je definiować.

 

.

JEŚLI CHCESZ, TO PROSZĘ ZOSTAW KOMENTARZ POD WPISEM.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: