Ludzie, których spotykamy na swojej drodze nie są nigdy przypadkowi. I to zarówno ci, z którymi żyjemy pod jednym dachem, ci z którymi pracujemy, ci z którymi spotykamy się w szkołach, na uczelniach i gdziekolwiek indziej. Ale też i ci których widzimy chociaż przez ułamek sekundy.
Wszystko co dzieje się wokół nas „chce pokazać nam” jacy naprawdę jesteśmy ale zagonieni codziennymi potrzebami najczęściej tego wcale nie zauważamy.

Gdybyśmy lepiej przyglądali się temu co dzieje się wokół nas i tym których spotykamy, to mielibyśmy większa szansę poznania samych siebie.

Ludzie często zadają pytania. Zastanawiają się co właściwie powinni robić, czym się zajmować, z kim spędzić życie itp.
Ale świat wokół nas wciąż wysyła sygnały, które dokładnie odpowiadają nam na te pytania, jednak najczęściej wcale odpowiedzi nie zauważamy. Albo nie przyjmujemy ich do wiadomości.
Zadajemy sobie i innym setki pytań, i zawsze na te pytania dostajemy odpowiedzi ale zazwyczaj wcale nie zwracamy na nie uwagi?

 

128H

Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy pochłonięci myślami. Myślami, które bardziej nam przeszkadzają niż pomagają. Myślami o tym co było i myślami o tym co będzie. Myślami o różnych wydarzeniach, które już miały miejsce w naszym życiu i o ludziach, których spotkaliśmy albo nadal z nami są.
Albo tez myślami o tym co nas czeka w życiu, co będziemy robić, kogo spotkamy, z kim spędzimy życie, czy spełnią się nasze marzenia itp.

Wydaje nam się, że odpowiedź musi być słowna, potwierdzona przez inną osobą, przez doświadczenia, przez naukę. Ale to nieprawda. Wcale tak nie musi być i nauka wcale nie musi nam potwierdzać tego, kim naprawdę jesteśmy. Zresztą to nawet nie jest możliwe, żeby naukowo potwierdzić to co nas, akurat nas, w życiu interesuje, czego pragniemy, czego od życia oczekujemy.

Na te i podobne pytania jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie tylko i wyłącznie, my sami.

I IM BARDZIEJ POSŁUCHAMY SWOJEGO WEWNĘTRZNEGO GŁOSU, SWOJEJ PODŚWIADOMOŚCI, TYM BARDZIEJ POZNAMY SAMYCH SIEBIE, POZNAMY PRAWDZIWE SWOJE MARZENIA, PRAGNIENIA, POTRZEBY. ZROZUMIEMY WTEDY LEPIEJ CO NAS INTERESUJE, CO CHCEMY ROBIĆ. PO PROSTU POZNAMY BARDZIEJ SIEBIE SAMYCH.

SplitShire-5205-1800x1200-970x500

Wiesz dlaczego nikt ani nic nie odpowie Ci dokładnie na pytania: co masz w życiu robić, czym się zajmować, co Ciebie interesuje czy z kim masz spędzić życie?

Dlatego, że Ty i każdy inny człowiek to indywidualista. Każdy z nas to indywidualna jednostka, jedyna w swoim rodzaju. Jedyna i niepowtarzalna. I nikt nigdy nie będzie w stanie być dokładnie takim jakim jesteś Ty. W takim więc układzie, kto ma Ci dać odpowiedź na pytania:
Co masz w życiu robić a czego się wystrzegać?
Co Cię interesuje i jakie masz predyspozycje?
Nauka, to „zbiór tego co jest uogólnieniem”, a skoro Ty jesteś indywidualistą, to jak można Ciebie uogólnić?
Chyba można jedynie powiedzieć, że po prostu- jesteś człowiekiem.

A dlaczego jesteś indywidualistą?
Dlatego, że każdy człowiek urodził się w innych warunkach, posiada innych rodziców, rodzinę, znajomych. Inaczej był wychowany, przebywał w innym środowisku, szkołach, zakładach pracy. Każdy robił co innego, przebywał z kim innych, przeżywał inne wydarzenia itd. Itp.

Czyż w tym nie widać, że każdy jest inny i każdy w swoim życiu potrzebuje i pragnie tak naprawdę zupełnie czegoś innego?

tumblr_nwua8yTbnS1teue7jo1_1280

Dlaczego więc czujesz potrzebę, żebyś był do kogoś podobny?
Podobny z wyglądy, z zachowania, z zamiłowania, z tego co w życiu potrzebujesz.
Dlaczego tak bardzo chcesz, żeby to co posiadasz było takie czy lepsze od przedmiotów, które posiada Twój znajmy, przyjaciel czy sąsiad?
Dlaczego tak bardzo chcesz, żeby Twoja żona, mąż, córka czy syn, matka czy ojciec byli podobni do innych żon, mężów, córek, synów matek czy ojców?

Spójrz więc na siebie, jako na indywidualną osobę.
Nawet wygląd każdego musi być różny. Nie musisz więc oglądać w mediach innych ludzi i na siłę porównywać się do nich, wyglądać jak oni, robić to co narzucają itd. Zresztą zapewne dobrze wiesz, że większość osób medialnych nigdy nie pokaże Ci swojego prawdziwego oblicza. Dlaczego więc stresujesz się tym, że wyglądasz inaczej niż oni?
Skoro jesteś indywidualistą, to jak możesz wyglądać tak jak ktokolwiek inny?

15H

 

Spójrz więc sobie w oczy.
Popatrz na siebie.
Zagłęb się w swoją duszę i odszukaj samej(go) siebie, bo dopiero wtedy poczujesz się naprawdę szczęśliwa(y).

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: