Na pewno wiele słyszałeś o tym jakie cuda potrafi zdziałać pozytywne myślenie i na pewno nie raz je wypróbowałeś, żeby się o tym przekonać.
I prawdopodobnie niejednokrotnie przekonałeś się, że pozytywne myślenie pomaga w życiu.


Jednak czy pozytywne myślenie jest najważniejsze dla osiągnięcia celu?

Albo raczej chciałabym Ciebie zapytać: Ja długo udaje Ci się myśleć pozytywnie?

I czy dla równowagi, o której możesz przeczytać TUTAJ, a która jednak góruje w świecie, zaraz po pozytywnym myśleniu nie przychodzi czas na myślenie negatywne?

Może udało Ci się już o tym przekonać, że po euforii, jaką przeżywałeś, nastała u Ciebie taka negacja wszystkiego, że trudno Ci było to znieść?
O tym dlaczego tak się dzieje przeczytasz w TYM poście.

Właśnie z tego powodu chcę teraz poruszyć temat teraźniejszości.

Co to w ogóle jest i o co w tym chodzi?

Poruszam ten temat, ponieważ teraźniejszość jest tym miejscem, gdzie spełniają się marzenia. To w teraźniejszości nie ma żadnych myśli. A wszelkie myśli pochodzą z przeszłości bądź przyszłości.

Dlatego, że w teraźniejszości spełnia się wszystko, czego od życia oczekujesz, warto zagłębić się w ten temat, bo jeśli to opanujesz, masz większe szanse na osiągniecie zamierzonych przez siebie celów.

Teraźniejszość

O tyle jest niezauważalna, że ludzki umysł  w ogóle nie potrafi jej spostrzec ani zarejestrować. W umyśle są zapisywane jedynie nasze myśli, które odnoszą się do tego, co przeżyliśmy albo wiążą się z tym, co jeszcze chcemy przeżywać.

Jednak teraźniejszość to bycie w danej chwili, to odczuwanie danej chwili, to wczucie się w daną chwilę. A skoro jesteś, skoro żyjesz, skoro istniejesz w  tym momencie to zarazem nie jesteś w żadnej swojej myśli. W teraźniejszości po prostu jesteś zespolony z całym światem. Jeśli więc istniejesz w świecie, jeśli czujesz się jego częścią to nie masz w sobie myśli, bo wtedy jakby płyniesz ze światem: bezmyślnie, spontanicznie. Wtedy robisz coś, bo to samo z Ciebie wychodzi, a nie dlatego, że najpierw pomyślałeś co masz zrobić, a później dopiero to zrobiłeś.

A ponieważ teraźniejszość nie posiada myśli, to będąc w tym stanie wszystko przez Ciebie swobodnie przepływa (czyli myśli też).
Będąc więc w teraźniejszości wszystko o czym myślałeś i czego chciałeś – te myśli mogą swobodnie od Ciebie odpłynąć w poszukiwaniu Twojego szczęścia czyli tego o czym marzysz.

Bo tak długo, jak zatrzymujesz w sobie myśli odnoszące się do Twoich marzeń, tak długo są one w Tobie i nie mają możliwości od Ciebie odpłynąć, żeby mogły się zrealizować. Ażeby miały tę możliwość, to muszą od Ciebie odejść w świat, tam gdzie istnieją Twoje marzenia, bo dopiero wtedy będą mogły te marzenia popchnąć w Twoim kierunku.

Teraźniejszość jest taka ważna, ponieważ właśnie w niej spełniają się Twoje marzenia.

 

.

 


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: