Ludzie zastanawiają się nad tym latami i czasami tracą nadzieję, że coś w ich życiu zmieni się na lepsze, ponieważ ruszali już niejednokrotnie z miejsca, mając nadzieję, że właśnie idzie wymarzona zmiana ich dotychczasowego życia i znów, po jakimś czasie wracali do punktu wyjścia i poczuli, że dalej wszystko stoi w miejscu, a oni w konsekwencji nie ruszyli nawet o milimetr.

Tak negatywnie poczucie winy może wpływać na Twoje życie. Być może naprawdę zrobiłaś(eś) coś złego, co nie daje Ci spać i śni Ci się po nocach. Jednak nic dużego nie dzieje się od razu, a wszystko musi być poprzedzone drobniusieńkimi sytuacjami, które doprowadziły Cię do punktu, w którym popełniłaś(eś) większy błąd. Mogło więc być też tak, że wydarzenia, które wcale nie powinny spowodować u Ciebie jakiś większych emocji, bo były tylko drobnymi incydentami, mogą urosnąć do rangi takich, które kierują obecnie Twoim życiem i powodują w nim jedynie problemy.

girl-teenager-young-beautiful-53457-large

Czy zastanawiałaś(eś) się kiedyś, jak poczucie winy, które wcale nie musi być słuszne, wpływa na Ciebie, na Twoje życie?

Jeśli nie to może warto o tym pomyśleć. To co napiszę, opieram na Prawie Przyciągania i wg tego prawa chciałabym Ci to przedstawić.

O Prawie Przyciągania pisałam już niejednokrotnie i możesz na moim blogu znaleźć wiele wpisów związanych z tym tematem. Nie będę Ci narzucać, który z tych postów odpowiada właśnie Tobie. Jeśli chcesz, poszukaj ich w kategorii „Prawo Przyciągania”.

Ogólnie chodzi o to, że sytuacje, które powodują w Tobie jakiekolwiek emocje, mogą przyciągać do Twojego życia następne wydarzenia podobne do tych, jakie przeżywałaś(eś) już wcześniej.

Wróćmy więc do tematu: poczucie winy.
Jeśli kiedykolwiek poczułaś(eś) się winna, miałaś(eś) wyrzuty sumienia, że zrobiłaś(eś) coś złego, to wszelkie myśli związane z tym wydarzeniem powodowały w Tobie większe lub mniejsze emocje. Znów wszelkie myśli obdarzone nawet najdrobniejszym ładunkiem emocjonalnym, mogą wpływać na Twoje dalsze życie i je kształtować. Gdy więc jakieś wydarzenie, za które czułaś się odpowiedzialna, a które nie poszło tak, jak tego chciałaś(eś), spowodowało w Tobie choć drobne poczucie winy, to może ono niszczyć Twoje życie w przyszłości.

I wcale nie musi to być coś bardzo złego, a może to być drobiazg, który sam(a) oceniasz jak coś, co nie ma dla Ciebie większego znaczenia. Nie musi to być wcale nic szczególnego, a może to być coś, czego nikt oprócz Ciebie nawet nie zauważył, ale jeśli w Tobie spowodowało to jakieś emocje, może tworzyć w przyszłości sytuacje, które Ci nie sprzyjają. Mogą to być wydarzenie sprzed kilku dnia albo też sprzed wielu lat.

guess-attic-girl-woman-pretty-large

Przykładowo: Gdy miałaś(eś) 3 latka uwielbiałaś(eś) jeździć na rowerku i wtedy niechcący potrąciłaś(eś) swojego braciszka, który przewrócił się i stłukł sobie kolano, poleciała mu krew, a Ty poczułaś(eś), że jesteś zła, bo spowodowałaś coś tak strasznego. Wtedy poczułaś(eś) się odpowiedzialna(y) i winna temu całemu wydarzeniu. I chociaż już dawno tę sytuację zatarłaś(eś) w pamięci, to czasami gdzieś ukradkiem przypomina Ci się ona albo gdzieś we śnie ją widzisz.

Wszystko byłoby dobrze i nic złego by się nie działo z powodu tego, że kiedyś coś takiego miało miejsce, gdybyś odpuścił(a) to sobie i WYBACZYŁA SOBIE TEN INCYDENT.

Jeśli jednak tego sobie nie wybaczyłaś(eś), zostało to w Tobie i może przyciągać do Ciebie sytuacje, które wcale Ci nie sprzyjają i powodują wciąż poczucie winy.
Po prostu to co już przeżyłaś(eś) i co spowodowało w Tobie, że poczułaś(eś) się źle, ponieważ uważasz, że byłaś(eś) za to w jakimś stopniu odpowiedzialna(y) czyli zarazem obwiniłaś(eś) się za to co się stało, przyciąga do Twojego życia następne wydarzenia, za które poczujesz się odpowiedzialna(y) i winna, iż się wydarzyły.
Często jest tak, że drobne poczucie winy zaczyna przyciągać coraz to większe poczucie winy, a więc nawet maleńka myśl o tym, że czemuś jesteś winna(y) może przyciągać do Ciebie coraz więcej podobnych myśli, co może powodować coraz drastyczniejsze wydarzenia, które w ogóle Ci w życiu nie sprzyjają.

Jak temu zapobiec?
Wybaczyć samej(u) sobie to wszystko co zaszło, za co czujesz się odpowiedzialna(y) i za co obwiniasz sam(a) siebie. Niejednokrotnie może być tak, że wina nie leżała wcale po Twojej stronie, ale Ty przejęłaś(eś) ją na siebie.

WYBACZ SOBIE WSZYSTKO, ZA CO OBWINIASZ SAM(A) SIEBIE, ALBO ZA CO OBWINIAJĄ CIEBIE INNI.

WYBACZENIE JEST PROSTĄ DROGĄ DO SUKCESU.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: