Każdy człowiek urodził się po coś, bo nikt nie przyszedł na świat bez żadnego powodu.
Przecież wszystko co się dzieje ma swoje uzasadnienie i nic nie dzieje się bez przyczyny.
To powoduje, że szukamy w życiu celu, szukamy sensu naszego istnienia. Zastanawiamy się jaka jest nasza misja, co wielkiego i ważnego mamy do wykonania.

To wszystko skutkuje tym, że wielu ludzi popada w frustracje gdy nie może zdecydować, co tak właściwie mieliby zrobić na tej ziemi, co jest dla nich wyznaczone, jakie mają zadanie do spełnienia.
Najgorsze chyba jest to, że poszukując swojego miejsca, poszukując swojego zadania, zastanawiając się nad tym, żeby być wartościowym i żeby coś nas nie ominęło, żeby być użytecznym, zaczynamy tkwić wciąż w przyszłość.

Większość myśli zaczyna być gdzieś- dalekich, często nie wiemy w co włożyć ręce. Wciąż wydaje się, że to co robimy teraz jest mało wartościowe i że dopiero wtedy, gdy odkryjemy sens naszego istnienia, będziemy robić coś wielkiego coś wartościowego.

24453-large

W ten sposób czasami mija dużo czasu, nawet wiele lat, kiedy stoimy w miejscu i tkwimy w myślach o tym co mamy osiągnąć, czyli w tym co ma dopiero nastąpić, a więc w przyszłości.

Przecież wielu z Was, a może i Ty sam(a), zauważa, że stoi w miejscu, ale zarazem nie ma pojęcia, co zrobić, żeby ruszyć do przodu, żeby posunąć się w życiu chociaż trochę dalej.
I tu znów dodatkowy kamień u szyi, bo nie tylko nie wiesz co miał(a)byś w życiu osiągnąć, to i nie masz pojęcia jak ruszyć dalej.
Takie ciągłe tkwienie w przyszłości nic nie daje, żadnych z tego dobrych owoców nie będzie.

Ale jak z tego wyjść?

Być może jedynym wyjściem na prostą byłoby na siłę ruszenie do przodu, na siłę szukanie czegokolwiek, byleby w końcu coś zaczęło się dziać, byleby życie ruszyło z miejsca.
Z moich doświadczeń jednak wynika, że coś co robisz na siłę nie przynosi pozytywnych rezultatów, bo jest to rodzaj strachu, a nawet paniki, że już czas ruszyć, że już dosyć stałaś(eś) w miejscu i w końcu musisz zacząć iść do przodu, że już dość straciłaś(eś) czasu.
Strach czy (już) panika, to najgorsi doradcy. Gdy więc chcesz ruszyć usilnie z miejsca, gdy zmuszasz się do tego, bo może ktoś zwraca Ci uwagę albo wyśmiewa się z Ciebie, że nic nie robisz, to w końcu pewnie ruszysz do przodu….
Nasuwa się jednak pytanie jak dalece zajdziesz, czy zajdziesz tam dokąd chcesz i czy czasami nie…. przyjdzie Ci się cofnąć do tyłu.

Weź pod uwagę, że nic nie dziej się bez przyczyny i wszystko co robisz, czego doświadczasz, jest zawsze z jakiegoś powodu. Dlatego też i to, że akurat stoisz w miejscu też ma swoje uzasadnienie.

Jaki w takim układzie może być powód tego, że od dawna tkwisz w miejscu i nie wiesz co masz począć?

Powód jest całkiem niezauważalny, dlatego rozmyślać możesz nawet latami dlaczego tak się dzieje i możesz nie znaleźć tego przyczyny?

Powodem tym jest życie jakie prowadzisz teraz. 

No właśnie… powodem jest to, że NIE ŻYJESZ teraz.

Zapomniałaś(eś) o tym, że życie to każdy ułamek sekundy, że żyjesz Tu i Teraz, że twoje życie jest umiejscowione w chwili obecnej i to jest Twoja jedyna droga, na której stoisz obecnie i nie ma innej dla Ciebie drogi w tej chwili.

Wyjście z tego w czym tkwisz teraz jest proste. To wyjście na pewno zaprowadzi Ciebie do celu, nawet jeśli w to nie wierzysz.

27518-large

Te drzwi wyjściowe, to otwarcie się na teraźniejszość.

Jedynie tam znajdziesz rozwiązanie swoich problemów, jedynie w Tu i Teraz przyjdą Ci do głowy odpowiedzi na pytania, które chcesz uzyskać.
Im bardziej Twoje życie będzie w teraźniejszości, tym szybciej odszukasz siebie i tego czego szukasz od dawna.
Bądź więc obecna(y) w każdym zajęciu jakie wykonujesz.
Bądź w każdej chwili swojego życia ciałem i duchem, a znajdziesz bardzo szybko to czego prawdopodobnie szukasz od dawna.

Głównym celem życia jest życie w Tu i Teraz, bo tylko w tym miejscu, w tej obecnej chwili, znajdziesz swoje szczęście i zrozumiesz co jest Twoją misją.

 

 

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: