Wielu z nasz ma różne marzenia. Chcemy, żeby się spełniły, ale mija czas, mijają lata, a te marzenia się nie spełniają.

Wtedy szukasz przyczyny, Zastanawiasz się dlaczego, co zrobiłeś źle?

Co spowodowało, że nie otrzymujesz tego na czym Ci zależy?

Szukasz różnych rozwiązań. Walczysz. Zastanawiasz się jak to osiągnąć. Aż w końcu zmęczony, dochodzisz do wniosku, że tego się nie da, że to nie wyjdzie, że nie otrzymasz tego na czym najbardziej Ci zależy.

I w tym momencie tracisz wiarę. Wiarę w to, że Twoje marzenie może się spełnić, że może się zrealizować.
Jest możliwe, że straciłeś wiarę akurat wtedy, gdy to marzenie było już obok Ciebie, gdy wystarczyło tylko wyciągnąć rękę i je przygarnąć. Może nawet zawsze tak jest, że właśnie wtedy gdy tracisz wiarę, marznie jest tuż obok Ciebie.

Może nie zawsze, bo wielu ludzi ma słomiany zapał czyli chce czegoś ale wkłada w to niewiele wysiłku i szybko rezygnuje. Wkłada w to znacznie za mało czasu, serca, żeby to się zrealizowało. A później twierdzi, że to niemożliwe, że to i tak nie mogło się spełnić, że Twoje marzenia się nie spełniają. Inni mają większe szczęście ich marzenia się spełniają, ale Twoje… nigdy. Uważasz że Ty nie masz szczęścia.

Ale, jeśli tak myślisz, przypatrz się dobrze tym „innym”. Zaobserwuj ich życie, zobacz ile oni włożyli wysiłku, żeby im wyszło, ile wyrzeczeń, ile czasu. Oni byli zdecydowani, bardziej ukierunkowani na swoje marzenie, bardziej tego chcieli. Nie interesowało ich co kto o nich mówi, ile razy ktoś chciał ich zniechęcić do realizacji tego marzenia mówiąc, że to niemożliwe, że to za trudne, że to nie ma sensu, a jednak oni zostali przy tym marzeniu.

A Ty?

Ty od razu na samym początku zrezygnowałeś. Od razu, gdy ktoś przedstawił Ci kilka argumentów, niczym niepopartych, że to za trudne, od razu doszedłeś do wniosku, że Tobie się nie uda.

Czy więc na pewno „ci inni” mają takie szczęście?

A może oni znacznie bardziej od Ciebie uwierzyli, że im się uda i nie zważając na różne przeciwności, trzymali się swojej drogi. Drogi, która prowadziła ich do tego marzenia.

Gdybyś dalej w nie wierzył, nie odeszłoby od Ciebie, byłoby przy Tobie. Bo to wiara powoduje, że Twoje marzenie ma szansę się spełnić. To wiara napędza Cię do działania i daje Ci siły. Gdyby nie wiara, nie znalazłbyś czasu, nie miałbyś tyle fizycznej siły, nie dałbyś rady żyć z tyloma nieprzespanymi nocami, z tyloma niepowodzeniami. Ale to wiara powoduje, że dajesz radę. Bo to wiara wskazuje Ci drogę, którą masz podążać.

Wiara w to, że Twoje marzenie się spełni.

 

.

 


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: