Myślę, że w tym temacie, czyli w temacie miłość, mamy dwie podstawowe drogi do wyboru. Możemy wybrać, czy chcemy iść drogą miłości i kochać, czy wolimy iść drogą złości, nietolerancji i nienawiści.

Często jest tak, że deklarujemy miłość, chcemy kochać, chcemy być kochani, ale zapominamy, że wybierając miłość, wybieramy wiele innych rzeczy, które tejże towarzyszą.

Główną chyba sprawą jest tolerancja i akceptacja. Jeśli więc miłość ma być prawdziwa, czyli taka, gdzie pozawalamy innym ludziom być takimi jakimi są, zamiast wymagać, żeby zmienili się odpowiednio do naszych oczekiwań, to siłą rzeczy musimy zaakceptować ich poglądy, zachowanie, sposób bycia itp.

Zauważ teraz, że do tej pory pisałam o osobach, które kochasz czy pokochasz.

Weź jednak pod uwagę, że istnieje Prawo Przyciągania, które napędza świat. Ogólnie mówi ono, że to, o czym myślisz, to, co zajmuje Twoją uwagę, wypełni w przyszłości Twoje życie. Można też powiedzieć, że to, co dajesz światu, ludziom, wraca do Ciebie, ale w znacznie większej ilości niż Ty sam dajesz.

jak2

Jeśli więc wypuszczasz w świat dobro, miłość, akceptację, tolerancję, to możesz się spodziewać, że otrzymasz to samo. Jeśli jednak dajesz złość, nietolerancję, nie-akceptację, nienawiść, to prawdopodobnie też same do Ciebie wrócą, ale w znacznie większej ilości niż sam ich oddałeś.

Na blogu znajdziesz kilka wpisów odnośnie Prawa Przyciągania w kategorii Prawo Przyciągania.

Skoro więc przyciągasz do siebie to, co dajesz, to miej świadomość, że bycie tolerancyjnym wyłącznie wobec bliskich Ci osób, wcale nie musi spowodować, że otrzymasz dużo tolerancji, bo w końcu niewiele sam jej dajesz, skoro jesteś tolerancyjny jedynie dla kilku wybranych przez siebie ludzi.

Gdybyś więc miał ochotę iść szeroką drogą, czy wręcz jechać autostradą miłości, to warto, żebyś rozszerzył swoją tolerancję, czy akceptację na znacznie większą ilość ludzi, wydarzeń, sytuacji, bo wtedy dostaniesz od świata to samo, ale w zwiększonej ilości.

Myślę, że warto, żebyś spróbował zaakceptować znacznie więcej osób, poglądów, sytuacji, bo dzięki temu sam poczujesz się bardziej zaakceptowany, poczujesz wokół siebie większą tolerancję, a głównie poczujesz się bardziej kochany i będziesz potrafił innym dawać więcej miłości.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do tego, żebyś szedł przez życie drogą miłości.

 

.

ZAPRASZAM DO NAPISANIA KOMENTARZA I WYRAŻENIA SWOJEJ OPINII 🙂


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: