Gdybym zadała Ci teraz pytanie: „Czy masz wpływ na swoje życie, czy masz wpływ na to, jak ono przebiega?”, to odpowiedział(a)byś twierdząco lub przecząco, albo być może znalazł(a)byś się w 3-ciej grupie osób, które twierdzą, że zależy to od sytuacji, od stopnia „trudności”, czyli od tego o jaką sprawę chodzi.

Na pewno najliczniejsza byłaby 3-cia grupa osób.
A może Ty też do niej należysz? I raz twierdzisz, że masz wpływ na swoje życie, a raz nie. Uważasz, że jak chodzi o łatwą dla Ciebie sprawę, to masz wpływ na jej wynik i wiesz co zrobić, żeby dobrze Ci to wyszło, a gdy chodzi o coś trudnego, to sądzisz, że nie na wszystko masz wpływ i że akurat to jest dla Ciebie nie do przejścia, bo to za trudne do zrobienia.

Piszę ten post dlatego, żebyś zauważył(a) ile w nas jest sprzeczności. Jak bardzo czasami sami sobie zaprzeczamy i zazwyczaj tego nie zauważamy.

24921-large

Bo przecież odpowiedź na to pytanie powinna być jednoznaczna: tak- wiem, że mam wpływa na to jak toczy się moje życia, lub nie- nie mam w ogóle wpływu, a moje życie jest przypadkiem. Bo w końcu, jeśli raz stajesz po jednej stronie, a raz po drugiej, to skąd wiadomo w co wierzysz i czemu ufasz?
Przecież nie możesz siedzieć stojąc, albo stać siedząc, bo to niemożliwe. I tak też jest i w tym przypadku. Masz dwa wyjścia albo zakładasz, że masz wpływ na swoje życie, na to jak ono przebiega, albo zakładasz, że nie masz na nie żadnego wpływu.

Wiem, że możesz zawsze pozostać w 3-ciej grupie i twierdzić, że to zależy od sytuacji i że raz masz wpływ na swoje życie, a raz nie. Przecież masz do tego całkowite prawo.

Ale w takim układzie nie miej pretensji, że Twoje marzenia się nie spełniają, bo skoro raz uważasz, że się spełniają, a raz nie, to podobnie wygląda Twoje życie: jedne marzenia Ci się spełnią, a inne nie. Tylko weź pod uwagę fakt, że gdy przystajesz do 3-ciej grupy, to te najważniejsze dla Ciebie mają małe szanse na spełnienie.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: