Sądzę, że słyszałaś(eś) o Prawie Przyciągania?
Chcę Ci je teraz przedstawić.

Założeniem tego prawa jest to, że wszystko co dzieje się w Twoim życiu sam(a) do siebie przyciągasz, czyli każde wydarzenie, każdą sytuację, każdą rzecz, każdego człowieka sam(a) do siebie przyciągnęłaś(eś).

Zaprzecza ono całkowicie temu,  że cokolwiek jest przypadkiem.
Zaprzecza więc, że przyczyną czegokolwiek jest  pech.
Zaprzecza nawet temu, że coś osiągnęłaś(eś), ponieważ miałaś(eś) szczęście.

Bo skoro nic nie jest przypadkowe, ale za to wszystko jest wynikiem prawa przyciągania, to przecież zarazem nic złego nie wydarzyło się właśnie dlatego, że miałaś(eś) pecha ani nic dobrego nie spotkało Ciebie, bo miałaś(eś) szczęście.

I chociaż czasami twierdzisz, że masz pecha, bo coś Ci nie wychodzi lub że coś złego po raz któryś Ci się przytrafia, to wg prawa przyciągania coś takiego jak pech nie istnieje.
A znów jeśli uważasz, że gdybyś nie miał(a) szczęścia to nie spotkałoby Ciebie nic dobrego, to z prawa przyciągania wynika, że to nie przypadek, że coś poszło Ci tak dobrze. Bo jest to jedynie wynikiem tego. że sama(a) to do siebie przyciągnęłaś(eś)

pexels-photo-27188-large

Czy wiesz w jaki sposób coś do siebie przyciągasz?

Czy zdajesz sobie sprawę co powoduje, że coś do Ciebie przychodzi?

Wszystko to dzieje się dzięki Twoim myślom. To o czym myślisz, to czemu poświęcasz swoją uwagę, to właśnie to przyciągasz do swojego życia i  właśnie to buduje Twoje życie.
Ale sądzę też, że dobrze jest, żebyś zdawał(a) sobie również sprawę z tego, że im bardziej emocjonalne są Twoje myśli lub ciągi myślowe  tym jest większa możliwość, że one wykreują Twoje życie. Czyli im większe są w Tobie emocje odnośnie danych myśli tym większa jest możliwość, żeby to o czym myślisz przydarzyło Ci się.

Dlatego właśnie zaleca się, żebyś myślał(a) o swoich marzeniach i wyobrażał(a) sobie swoje marzenia, bo wtedy masz szansę, żeby to o czym marzysz, przyciągnąć do siebie.                                                                           Dlatego właśnie  wielu ludzi zachęca, żebyś poznał(a)swoje cele i marzenia, bo wtedy świadomie właśnie to do siebie możesz przyciągnąć.
Dlatego mówi się, żebyś wizualizował(a) to co chcesz przeżyć, bo wtedy masz większą szanse to przyciągnąć do siebie.
Uważa się, że wizualizacja jest szczególnie skuteczna, ponieważ podczas wizualizacji w Twojej wyobraźni powstają obrazy, które  przedstawiają to co chcesz osiągnąć.
A gdy takie obrazy utrwalą się w Twojej pamięci, to przyciągają one do Ciebie dokładnie to co wizualizowałaś(eś).
Takie obrazy wryte w Twoją pamięć, to zbiór myśli o tym co chcesz osiągnąć.
Dlatego własnie wielu ludzi uważa, że powinno kontrolować swoje myśli i dlatego wielu chce kontrolować swoje myśli.

Problem jednak polega na tym, że tak naprawdę zazwyczaj wcale nie zdajesz sobie sprawy z tego o czym myślisz, bo w Tobie jest wiele myśli z przeszłości, które się „nie zestarzały”, czyli które wciąż są aktywne i Tworzą Twoje obecne życie chociaż Ty wcale sobie z tego nie zdajesz sprawy.

Bo skoro te różne myśli, różne obrazy potrafią utrwalić się w Twojej pamięci, to chyba oczywiste jest, że jest tam ogromna ilość najprzeróżniejszych obrazów, które nazbierały się i zbierają bez przerwy w Twojej pamięci, bo odkąd się urodziłaś(eś), to od wtedy już wciąż coś nowego przeżywasz i wciąż tworzysz w swojej pamięci nowe, inne obrazy.

pexels-photo-large (1)

Weź też pod uwagę fakt, że skoro w Twojej pamięci istnieje wiele obrazów, na których utrwalone jest to co już przeżyłaś(eś), to te obrazy tam tkwią nadal, a wraz z nimi tkwią tam Twoje myśli, które wcześniej tym obrazom towarzyszyły.

A skoro Twoje myśli tkwią przy każdym utrwalonym w Twojej pamięci obrazie, to zarazem one są tam nadal. Weź więc pod uwagę, że to o czym myślisz w tej chwili wcale nie jest całością Twoich myśli, a więc istnieje w Tobie wiele myśli, z których w danym momencie wcale nie zdajesz sobie sprawy. Ale to, że nie zdajesz sobie z nich sprawy wcale nie znaczy, że one zniknęły i że one nie tworzą nadal Twojej rzeczywistości.

Chcę Ci tu powiedzieć, że nawet te myśli, które są gdzieś w Tobie głęboko, nawet te, które tworzyły w Twojej pamięci obrazy wiele lat temu, mogą stworzyć Twoje życie w chwili obecnej.

Dlaczego?
Dlatego, że skoro one nie zniknęły z Twojej pamięci, skoro one nie zneutralizowały się, to znaczy, że wciąż te myśli towarzyszące tym obrazom, są dla Ciebie aktywne, czyli mają w sobie wiele emocji, czyli mają szansę znów teraz albo w przyszłości stworzyć Twoje życie na podobieństwo tego jakie już przeżyłaś(eś).
Mogą one tworzyć podobne wydarzenia, jakie już w Twoim życiu kiedyś miały miejsce.

Dlatego własnie w Twoim życiu spotykają Cię podobne sytuacje, jakie już kiedyś przeżyłaś(eś). Dlatego spotykasz ludzi podobnych do tych, którzy w przeszłości „zaleźli” Ci za skórą albo którzy kiedyś spowodowali w Tobie uczucia czy jakieś większe emocje.
ALE GŁÓWNIE Z TEGO POWODU TO PISZĘ, BO CHCĘ CI UŚWIADOMIĆ, ŻE GDY DZIŚ CHCESZ STWORZYĆ W SWOJEJ WYOBRAŹNI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, GDY DZIŚ SPECJALNIE WIZUALIZUJESZ SOBIE TWOJE MARZENIA, TO WCALE NIE ZNACZY, ŻE TE DZISIEJSZE OBRAZY SĄ SILNIEJSZE OD TYCH, KTÓRE JUŻ KIEDYŚ UTRWALIŁY SIĘ W TWOJEJ PAMIĘCI I KTÓRE BYŁY KIEDYŚ DLA CIEBIE BARDZO EMOCJONALNE, I KTÓRE NADAL I DZIŚ MOGĄ STWORZYĆ ZNÓW PODOBNĄ PRZYSZŁOŚĆ DO TEJ, JAKĄ JUŻ PRZEŻYŁAŚ(EŚ) I KTÓREJ WIĘCEJ PRZEŻYWAĆ BYŚ NIE CHCIAŁ(A).

pexels-photo-25927-large

Z tego powodu warto byłoby, żebyś przejrzał(a) swoje przeszłe życie i przyjrzała się wydarzeniom, które już kiedyś przeżyłaś, bo dzięki temu lepiej zrozumiesz te przeszłe już obrazy, lepiej zrozumiesz co i dlaczego spowodowały one w Twoim przeszły życiu, a więc dzięki temu znacznie lepiej poznasz siebie.
Ale też dzięki temu, że ponownie przyjrzysz się temu co już kiedyś przeżyłaś(eś) masz szansę spowodować, że te dawne wydarzenia bardziej zneutralizujesz czyli że te myśli, które im kiedyś towarzyszyły staną się mniej emocjonalne, że te dawne myśli staną się bardziej obojętne czyli będą miały znacznie mniejszy wpływ na Twoje obecne życie, czyli jeśli nawet spowodują podobne wydarzenie do tego jakie kiedyś przeżyłaś(eś), to to wydarzenie będzie znacznie łagodniejsze i w porę je zauważysz, a dzięki temu w porę je przerwiesz lub zneutralizujesz.
I dzięki temu to wydarzenie nie spowoduje jakiś znaczących uszczerbków w Twoim obecnym życiu.

Przyciągasz do swojego życia to o czym myślisz ale też to o czym już myślałaś(eś) kiedyś, jeśli nie zneutralizujesz lub nie zmniejszysz emocji, które tkwią w dawnych Twoich myślach, przy wydarzeniach, które już kiedyś przeżyłaś(eś).

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: