Na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, że dużo Twojego czasu zajmują myśli, że wciąż Ci one towarzyszą. Cokolwiek robisz, dokądkolwiek idziesz, z kimkolwiek rozmawiasz, to zawsze masz w głowie mnóstwo myśli, które nie ustają.

Zauważ, że te myśli mógł(a)byś trochę pogrupować.

Jedne są o tym co aktualnie robisz i prowadzą one jakby każdy Twój krok, jakby podpowiadały co masz robić, jak to robić, dlaczego itp.

Inne wprowadzają Cię w Twoją przyszłość. To one pomagają Ci tworzyć w umyśle obrazy, które pokazują Twoje marzenia o tym, jakie chciał(a)byś wieść życie, co chciał(a)byś robić, dokąd chciał(a)byś się udać. Pomagają Ci wyobrazić sobie co się w Twoim życiu może przytrafić, co może zaistnieć.

Myślisz też na pewno o tym co się już kiedyś u Ciebie wydarzyło, w czym już uczestniczyłaś(eś). To mogą być luźne, pojedyncze myśli albo też odtwarzające dawne sytuacje jako całość, albo jakieś ciągi myślowe o tym co w Twoim życiu zaistniało.
Te myśli mógł(a)byś podzielić na trzy grupy: pozytywne, negatywne i obojętne.

IMG_3291b-773x515

Chciałam się trochę skupić na tych negatywnych, bo te mogą Tobie nie sprzyjać. A Ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy.

Być może słyszałaś(eś)  już o tym, że to o czym myślisz, zarazem uzbrajając te myśli w emocje, może ukazać się w Twoim życiu jako nowe wydarzenie.

Bo to nie jest tak, że tylko te dobre myśli (tu mówię o Twoich marzeniach) mogą ujawnić się w Twoim życiu jako nowe wydarzenia.
Twoje życie TWORZĄ TWOJE WSZYSTKIE MYŚLI czyli zarówno i te dobre jak i te złe.
Każda myśl, a szczególnie ciągi myślowe, może spowodować, że w życiu otrzymasz to o czym wcześniej myślałaś(eś).

Spójrz na to tak.

W momencie kiedy o czymś myślisz, to zarazem w Twojej głowie wytwarza się lepszy lub gorszy, ostry lub zamglony, obraz tego o czym są Twoje myśli. Im więcej więc myślisz w tym samym temacie, tym większa jest możliwość, że ujawni się on w Twoim życiu, że stworzy on Twoją rzeczywistość.

Jeśli więc często wspominasz to co Ci nie wyszło, jeśli myślisz czy opowiadasz o tych sytuacjach, które były dla Ciebie przykre, to powodujesz, że podobne sytuacje mogą Ci się znów przytrafić. Bo przecież kiedy o tych, już przeszłych, sprawach myślisz lub mówisz, to w Twoim umyśle powstaje wciąż ten stary obraz, tego co już kiedyś w Twoim życiu miało miejsce.
Ale „ten stary obraz” wcale się nie zestarzał, bo jeśli wciąż go wspominasz, to on jest w Tobie wciąż żywy i ostry. Nie jest tu wcale ważne ile czasu upłynęło od tego przykrego dla Ciebie wydarzenia. Mogło upłynąć kilka godzin albo wiele lat, a obraz w Twojej głowie może być tak samo jaskrawy i mocny, i wywołujący podobną sytuację ponownie. I nie tylko po raz drugi ale i po raz któryś z kolei.

IMG_6962free-773x515

JEŚLI WIĘC NIE CHCESZ, ŻEBY ZŁE SYTUACJE, PODOBNE DO TYCH, KTÓRE PRZEŻYŁAŚ(EŚ) JUŻ W PRZESZŁOŚCI ZNÓW CIĘ NACHODZIŁY, TO WYELIMINUJ ZE SWOJEJ PAMIĘCI TE MYŚLI I TE DAWNE OBRAZY.

Rozpraw się z tymi starymi, przeszłymi wydarzeniami. Pomyśl, jakie one wywołują w Tobie emocje i wyrzuć z siebie to co nie jest Ci potrzebne.
Zrób to dlatego, żeby Twoje życie w przyszłości było wolne od tych sytuacji, które kiedyś już miały u Ciebie miejsce.

.

Gdybyś chciał(a) zasięgnąć ode mnie rad na temat tego, jak możesz zmienić swoje życie w TWOIM konkretnym przypadku, to INFORMACJE ZNAJDZIESZ W TYM MIEJSCU.

Zapraszam serdecznie.
Marzenna


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: